format

atahanibrahim
07-11-2008, 23:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

arkadaşlar yardım bilisayara format atamk istedim c disketini birtürlü silemedim yardımm

Semih Özyurt
07-11-2008, 23:59   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum burdan bak işletim sistemi kurulumları kısmında işletim sistemi kurulumları vardır ordan bak bu arada kendi spacem  http://cartelsemih.spaces.live.com/

ReFeRaNSs
08-11-2008, 00:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

öncelikle xp mi vista mı?
xp de
=> disklerin seçilip/gösterildiği yere geldiğinizde yuakrıda size yöner geler sunulmaktadır ok tuşları ile diskin üzerine gelin yukarıdaki yazıyı birkez gözden geçirin,yanlış hatırlamıyorsam bölümü biçimlendirmek için ' C ' tuşuna basın diyordu ilgili tuşa basın biçimlendirecektir sonra windowsu kurmak istediğiniz bölümü seçip devam ediniz
vista da
=>yine disklerin gösterildiği alanda 'gelişmiş seçenekler 'şeklinde mavi bir yazı bulunuyor buna tıklayın sonra diski seçin ve 'biçim' butonuna basın birkaç saniye sonra biçimledirecektir windowsu kurmak istediğiniz bölümü seçip devam edin

atahanibrahim
08-11-2008, 10:56   |  #4  
OP Taze Üye
18 mesaj

arkadas xp professional. cd yi takıyorum senin söyledigin yerde c yi silmek için d ye bas yazısı var aynını yapıyorum silmiyor ve su yazı cıkıyor [kur istenen işlemi secilen birimde yapamıyor bu birim yüklemenin tamamlanması için geçici kurulum dosyalarını içeriyor]ha vindowsu c ye kur dedimmi kuruyor tabi eskiyisiliyor ama c deki diger programları silmiyor.c 75GB,50GBsi dolu.c yi komple silip ham bir c istiyorum.teşekkür ederim.

Semih Özyurt
08-11-2008, 12:44   |  #5  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

dostum sen şimdi c yi silip tekrar windowsmu kurmak istiyosun yoksa c yi silip ham bir c mi istiyorsun istiyosan zaten format atmış olursun cvp yazarmısın??

Semih Özyurt
08-11-2008, 12:51   |  #6  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

dostum format ekranına gelince eğer format atıcaksan entere bas yükle de

atahanibrahim
08-11-2008, 14:15   |  #7  
OP Taze Üye
18 mesaj

dostum c yi tamamen silip yeni xp kurmak istiyorum ve senin söyledigin gibi enter yapıyorum evet xp kuruluyor ama c deki hersey duruyor yani icindekileri silmeden kuruyor tesekkur ederim dostum

atahanibrahim
08-11-2008, 14:56   |  #8  
OP Taze Üye
18 mesaj

dostum kısacası içi boş bir c disketi istiyorum [D disketinde bu sorunu yasamadım D yi sil dedim ve sildi ham bir D oldu işte aynısını C disketinde yapmak istiyorum olmuyor.]

piRe_
08-11-2008, 15:14   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Windows üzerinden bu işlemi yapamazsınız. Pc yi cd den boot edin ve aynı işlemleri tekrarlayın.
yada;
Hiren's cd, minixp gibi cd den çalışan bir sistemle pc yi açıp hdd de istediğiniz değişikliği yapın.
olmadı fdisk yapın.
Hala olmuyorsa mutlaka bir yerlerde eksik işlem yapıyor olabilirsiniz. Anlayan birine gösterin.

ReFeRaNSs
08-11-2008, 15:17   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

en güzeli bul bi vista dvd si kur disk bölümüne gelince hepsini biçimlendir sonra kurulumu iptal et xp yi kur al sana bom boş c: :)

atahanibrahim
08-11-2008, 18:18   |  #11  
OP Taze Üye
18 mesaj

herkese cevaplardan dolayı tesekkürler

fearless_young
08-11-2008, 20:14   |  #12  
Üye
63 mesaj

arkadasim ne vistayi karistiriyorsun arkadasim sana söyle anladim eger modifiye bir xp degilse orjinal yada orjinal kopya ise aynen süyle yapman lazim  pc nin restart çek ve acilista acilisi cd den sec bunu bios tanda yapabilirsin yada özel bir tusuda var kisayol baslangic ekraninda yazar hangi tus oldugu neyse cd yi boot et ve kuruluma basla kendi driver kurulumunu tamam ladiktan sonra kurulu vindows bilsenlerini arar buldugunda ESC ye bas ve yenibir kurulum yap bölümüne gec sen anladim kadariyla disk bölümleme ye gecmemissin kurulu windows üzerine kurmayacalisiyor sun öyle olmaz disk denetimine geç ve orda C'bölümünün üstüne gel ve sirasiyla D' , enter  ve  L tuslarina bas ve bölümlenmemis olan olrak görürsün o bölümü ve ardindan enter enter enter de oke kurulum yaparsin böyle insallah anlamissin dir

keskinnisanci77
08-11-2008, 22:56   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

slm arkadaşım yukarda anlatılanların hiçbirinde c yi biçimlendirip format atamassın bir arkadaşın dediği gibi windows üzerinde bunu yapamassın şunları yap xp cd ni pc ye taktıkdan sonra bilgisayarını yeniden başlat açılırken F8 vye ESC veya CTRL+S veya TRL+ESC vb bunlar pc den pc ye değişir bunları sırayla dene ve karşına bir pencere çıkacaktır o pencereden cd den başlat menüsünü tıkla ve ondan sonra istediğin hewr şeyi yapabilirsin cd deki komutları takip et yeter sanbakolay gelsin