Formata rağmen windows açılmıyor

almaguer
21-09-2017, 00:09   |  #1  
almaguer avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba abiler. Benim 8 senelik emektar bi masaüstüm var. Hiçbi donanım değişikliği yapmadım. İşletim sistemi bile hala vistaydı. Bugün sağolsun yeğenim kasayı düşürmüş. Baktım ekran donmuş hiçbi şey çalışmıyor. Kapatıp açınca kasa ötmeye başladı. Ramleri çıkarıp taktım ses kesildi ama windows açılmamaya başladı. Sürekli başlangıç onarma yapıyor fakat onaramıyor. Donanımda bi arıza görünmüyor. Komple kasayı söküp taktım. 3 defa temiz vista kurulumu yaptım. Her seferinde açılışta başlangıç onarmaya geçiyor. Sorun nedir sizce yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem Bilgilerim
  • Hp/Compaq Presario
  • Windows Vista Home Premium 32-bit
  • Intel
  • Msi
  • AMD
  • Realtek
  • Google Chrome
  • Norton AntiVirus (Symantec)
  • 2048 MB
  • Android 6.0 (Marshmallow)
  • Windows 10
  • Turkcell
White-Fox
21-09-2017, 19:01   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Kapatıp açınca kasa ötmeye başladı.

Bilgisayar sorununu söylüyor zaten.

Ötmelerin sayısı aralarında ne kadar boşluk olduğu gibi etmenlere bakılarak sorunun nerede olduğu anlaşılır.Google da biraz aramayla nasıl öttüğüne göre bir karşılık bulursunuz.

NOT:Sorun donanım veya sizin hatalı formatlarınız.

Son Düzenleme: White-Fox ~ 21 Eylül 2017 19:05
excel_mustafa
21-09-2017, 22:15   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

muhtemelen harddsik bozuldu.yinede anakart üzerindeki tüm bileşenleri kabloları söküp pc yi baştan toplamayı dene.

almaguer
21-09-2017, 22:32   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Aynen komple söküp tekrar topladım kasayı. Donanımda dışardan fiziksel bir hasar görünmüyor. Setup menüden de hızlı tarattım harddiski bi sorun bulamadı. Ama benim de aklıma gelen harddisk arızası oldu. Allahtan çok veri yoktu olan da yedekliydi ama durduk yere iş çıktı işte.

almaguer
21-09-2017, 22:36   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Yukarıda belirttiğim gibi ramleri çıkarıp takınca ses kesildi zaten. Formatı da nasıl hatalı yapabilirim? 40 kere attığım format. Tamamlanıyor ama windows açılmıyor.