Formatla ilgili Bİ KAÇ :S sorum var???

DogukaaaN
04-09-2009, 14:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Ya hemen konuya giriyorum ama cok caresizim bnm bilgisayarim 4 senedir formatsiz gecen gun virus taramasinda 21000 kadar virus çıktı :S her neyse ben de bu yuzden format attırmak istiyorum cd'si var BIOS'um da AMI BIOS  Boot Settingse girince karsima 4 tane secenek cikiyor ilki BOOT DEVICE PRIORTY(İçinde 1st 2nd 3rd ve 4th boot seçenekleri var) altında CDROM Drives(içinde 1st ve 2nd drive var) altında 2 menu da var birinin adı BOOT SETTINGS CONFIGURATION(içinde quick boot[enabled]----full screen logo[enabled]----addon ROM Display Mode[Force Bios]----Bootup Num-Lock[on]----PS/2 Mouse Support[Auto]----Wait for "F1" If Error[Enabled]----Hit "DEL" Message Display[Enabled]----Interrup 19 Capture[Disabled] bunlari iceren BOOT SETTINGS CONFIGURATION'ının altında da SECURITY var lütfen yardım edin deniyorum deniyorum olmuyo bilgisayara bi se olucak ondan da korkuyorum Allah askina yardim etsin biri bana lutfennn :(( bi de bilgisayar yeniden baslayinca ne zaman o yukleme ekrani gelicek ona gore bilgisayari resetlemeyeyim gelmedi diye(Windows Xpnin dolma suresinden once mi sonra mi soyleseniz yeter) bi de bunlari yaptiktan sonra izlemem gereken adimlar neler bi link yardimiyla gonderirseniz cok mutlu olurum lutfen yalvarırırm yardım edinn :(((((
 EDIT:O recovery cdsinin icinden herhangi bi sey yuklemem lazim mi yoksa kendi kendisi geliyor mu lutfen buna da cevap verin YALVARIRIM LUTFENN :(

Son Düzenleme: DogukaaaN ~ 04 Eylül 2009 14:07
tood
04-09-2009, 14:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

İstersen buraya bir bak.Bayağı ayrıntılı anlatılmış.

DogukaaaN
04-09-2009, 14:23   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: tood  
İstersen buraya bir bak.Bayağı ayrıntılı anlatılmış.
 Ama her BIOS icin ayni degil mi ? bu arada cok saol :((

DogukaaaN
04-09-2009, 14:41   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

lütfen başka yardım edebilecek KİMSE YOK MU :S

O_uzHaN
04-09-2009, 15:16   |  #5  
O_uzHaN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,061 mesaj

4 senemi Oha!Ölü
ben kendi bilgisayarıma ayda bir format atarım atmazsan içim rahat olmaz

O_uzHaN
04-09-2009, 15:18   |  #6  
O_uzHaN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,061 mesaj

valla yazdıklarından hiçbişe anlamadım
cd yi takıp resetlicen pc yi sonra adımları takip ede ede format
ben ilk formatımı kendim atmıştımkendim bulmuştum nasıl yapıldığını

DogukaaaN
04-09-2009, 15:49   |  #7  
OP Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: O_uzHaN  
valla yazdıklarından hiçbişe anlamadım
cd yi takıp resetlicen pc yi sonra adımları takip ede ede format
ben ilk formatımı kendim atmıştımkendim bulmuştum nasıl yapıldığını
 anlamani engellicek bi se yok yazdiklarimda(tabi sorun sende degilse) ben boot menusunde karsima cikan secenekleri yazdim o kadar neyse 1st drive'a cd-rom 2nd drivea da floppy disk sectim saveledim resetledim ama hic degisik bi ekran gelmedi lutfen yardim edin :S

the_devil
05-09-2009, 06:25   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

arkadaşım yukarıda tood'un verdiği linkte açık açık yazıo herşey iice oku anlamadığın yada kafana takılan bişey olursa ora kaynaklı sor bizde yardım edelim.

mancukya
06-09-2009, 00:00   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

BOOT DEVICE PRIORTY(İçinde 1st 2nd 3rd ve 4th boot seçenekleri var)
Buradan siray +  ve - tuslarina basarak cd dvd 1ci sirya aldir 2ciye hard disk vs vs sonra save and settings basla cik cd icinde olsun sana bir tusa bas der basarsin ve kurulum devam eder