Formatla İlgili Bir Sorun

ACD
12-12-2008, 23:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar C'ye format atmak istiyorum, kurulum cdmi taktım, bilgisayarımı yeniden başlattım, kurulum ekranı geldi, başlangıç bölümlerini geçtikten sonra, disk seçme bölümüne geldim. C diskini komple silip tekrar üstüne Windows kurmak istiyorum. Fakat C diskini silemedim, böyle bir mesaj çıktı;

'Setup is unable to perform the requested operation on the selected partition. The partition contains temporary setup files that are required to complete the installation'.

nasıl silebilirim ? yardımcı olur musun ?

Kapalı Hesap (91855)
13-12-2008, 01:22   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

senin silmek istediğin bölümde windowsun format atmak için depoladığı dosyalar var
harddiskini başka bir bilgisayara tak ve bilgisayar yönetiminden hardiskindeki bölümü sil gitsin
sonra harddiskini kendi bilgisayarına tak ve yeniden format atmaya başla
%99 ihtimalle bir daha bu çıkmaz

mancukya
13-12-2008, 02:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Winndows kendini ram yukler ilk olarak elaman direk pcden yüklemeye kalkinca oluyor bu cd den direk boot etmesi gerek acilisda.

Kapalı Hesap (91855)
13-12-2008, 03:35   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj
mancukya
Winndows kendini ram yukler ilk olarak elaman direk pcden yüklemeye kalkinca oluyor bu cd den direk boot etmesi gerek acilisda.
windows kendini ram'e nasıl yüklesin 512 mb ram olan bilgisayara 2.50 gb'lık vista nasıl kuruluyor.
windows kurulum dosyalarını harddiskin en sonunda sanal bir bölüm oluşturarak saklıyor
zaten sistem çalışıyorken harddisk bölümlemeyi sormaz sana direk yüklemek istediğin sürücüyü sorar
bu arkadaşta xp külüstürü kurulum dosyalarını c ye kopyalamış boot sektörü olduğu için
yine benim dediğim doğru sen öyle yap

ACD
13-12-2008, 07:59   |  #5  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

mancukya, zaten açılışta cd den boot ediyorum.

Susam, teşekkürler. Bir soru daha;

Harddiski başka bir pcye takmadan format atmak için depolanan dosyalarının yerinin değiştirilmesinin imkanı yok mu ?