Formattan Sonra Harddisk Bilgileri Yardım

skol72
18-05-2010, 10:33   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

sevgili arkadaşlar
konu açarken seçenekler çıktı ama özür dileyerek yeni konu açıyorum.15 mayıs cumartesi günü oğlum pcde oyun oynarken oyunu exitlemeden pcyi düğmesinden kapatmış bunun sonucunda pc tekrar açılmadı.servise götürdüğümde format artı bilgileri tam geri yükleme konusunda anlaşmıştık.pazar günü beni aradıklarında ekran kartının yandığını bildirdiler ve yenisi ile değiştirin dedim.dün akşam pcyi teslim aldım evde bağlantılarını yaptıkdan sonra masaüstüne kopyaladıklarını söyledikleri yedekleri görünce çılgına döndüm.çünki 500gb kapasiteli diskin yaklaşık 140 gb tı doluydu ama kopyalanan dosya sadece 1 gb tı bile bulmuyordu.müzikler hiç umurumda değildi bi şekilde yerine gelir ama çocuklarımın resimleri videoları hiç biri geri kopyalanmamış ve ben bunların yerini söylemiştim.2 kullanıcı olduğundan o dosyalar ortak resimler,ortak videolar ve ortak müziklerdeydi.şimdi benim sormak istediğim formattan sonra yapılan tüm güncelleştirmeler neticesinde ben bu dosyalara tekrar ulaşabilirmiyim lütfen yardım edin.

Son Düzenleme: skol72 ~ 18 Mayıs 2010 10:47
ozmentekno
18-05-2010, 10:52   |  #2  
Taze Üye
10 mesaj

ewet ulasabılırsın recovery proğramları ile ama tam surumlerıyle dene yoksa demo olursa gerı getıremessın tavsıyem revovery my files ama ugras gerektırır ıyı bır teknık servıse goturursen onlar kolaylılla getırebılır

xxömür
18-05-2010, 11:02   |  #3  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

teknik servislere zaten hiçbir zaman güvenmem hiç bir şeyimi emanet etmem bozacağımı bilsemde kendim yaparım hem dünya para alırlar hemde bi halt yemezler sen diskini fazla kullanma yani diskine hiçbişey yazma o zaman kurtarman daha rahat olur cünkü eski verilerin üstüne yenisi yazılır ise kurtaramazsın bu sekilde heemen üstteki arkadasın dediği recovery my files programı ile tarattır ve cıkanları kurtar birtaz uzun sürer ama kurtarır

skol72
18-05-2010, 11:03   |  #4  
OP Yeni Üye
39 mesaj

iyi bir servis ? açıklamayayım dedim ama ...bende zaten iyi olur mahalle arasında kapısına  a4 kağıtla format atılır yazan yerlere değilde BİMEKS e aldığım yere götüreyim dedim.ama akşam telefon açtığımda neden böyle oldu diye sorduğumda çok araştırmadıklarını sadece gördüklerini kopyadıklarını anladım.yedekledikleri dosyaları görseniz deli olursunuz yaa.formattan sonra kullanılamayacak oyun ve pro boş dosyalarını almışlar deli olucam..

skol72
18-05-2010, 11:06   |  #5  
OP Yeni Üye
39 mesaj
Alıntı: xxömür  
teknik servislere zaten hiçbir zaman güvenmem hiç bir şeyimi emanet etmem bozacağımı bilsemde kendim yaparım hem dünya para alırlar hemde bi halt yemezler sen diskini fazla kullanma yani diskine hiçbişey yazma o zaman kurtarman daha rahat olur cünkü eski verilerin üstüne yenisi yazılır ise kurtaramazsın bu sekilde heemen üstteki arkadasın dediği recovery my files programı ile tarattır ve cıkanları kurtar birtaz uzun sürer ama kurtarı
sevgili xxömür
cevabın için teşekkür ederim.bu adamlar formattan sonra bir sürü güncelleme yapmışlar bende dün düşünmeden airties programını kurdum sadece yinede şansım varmıdır ?

Kapalı Hesap (101323)
18-05-2010, 11:49   |  #6  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

yinede  şansın var    ömür yok ben cevaplayayım  ömür yok derken çevrimdışı şu anda

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (88459) ~ 18 Mayıs 2010 11:50
skol72
18-05-2010, 11:56   |  #7  
OP Yeni Üye
39 mesaj
Alıntı: liberty city  
yinede  şansın var    ömür yok ben cevaplayayım  ömür yok derken çevrimdışı şu
teşekkürler.

akşam deneyeceğim büyük bi umutla...

xxömür
18-05-2010, 13:47   |  #8  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj
Alıntı: liberty city  
yinede  şansın var    ömür yok ben cevaplayayım  ömür yok derken çevrimdışı şu
sağol cevabın içinBeğendim öğle yemeğineydim 

ve liberty city nin dediği gibi hala sansın var hemen işlemlere basla

mcafee23 ayrılmıştır
18-05-2010, 16:15   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

http://www.cgsecurity.org/testdisk-6.10.win.zip
en iyi resim kurtarma yazılımıdır.
dos penceresi ile çalşır birkaç adımdan sonra bulduğu dosyaları kendi klasörünün içine kopyalar.işini görecektir eminim

Kullanımı:
vista versiyonudur vista da win7 de de çalışır
1.zipten çıkartın
2.win klasörünün içindeki photorec_win.exe'yi çalıştırın
3.sabit diskini göster enterla
4.sırasıyla intel\1\other\free ye enter de ve geç (ayar yapmana gerek yok yani hep enter)
5.en son sayfada nereye kayıt edilmesini istediğinizi soracak bunu isterseniz değiştirip devam edin isterseniz aynen olduğu gibi "y" tuşuna basın

aramaya başlayacaktır ve bulduklarını kaydetme klasörünü değiştirmediyseniz win klasörünün içine klasörler açarak koyacaktır.bulunanları arama devam ederken de görebilirsiniz

not:isterseniz ilk iki ekranda sağ sol ok tuşlarını kullanarak file options seçeneğine gelip aranacak uzantıları "ara" (space)tuşu ile seçebilirsiniz

Bu da programın kartviziti olan benzer konu
https://www.chip.com.tr/forum/Silinen-Dosyalar_t82408_wp1.html