Forum Kuralları Sertleşsin

qazx
10-11-2008, 22:01   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
560 mesaj

Sayın forum yöneticilerine sesleniyorum:
Son birkaç aydır chip forumda ne olduğu belirsiz,ipe sapa gelmeyen yorumlar yazan kişiler türedi.
Bu kişiler forumun saygınlığını düşürücü,tecrübeli yorumcuları küçük düşürmeye yönelik mesajlar yazmakta.
Sizlerden şahsım adına ricam özellikle yeni üye olanların daha sıkı takip edilerek boş yorum yapanları forumdan uzaklaştırmanızdır.
Bu dileklerime diğer arkadaşlarında katılacağına inanıyorum.
Saygılarımla

ReFeRaNSs
10-11-2008, 22:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

aynen katılıyorum ve ekliyorum bu kuralların göze batacak şekilde forumda bir yerde olması gerektiğini düşünüyorum

Banned
10-11-2008, 22:08   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

buna bende katılıyorum forum kuralları daha caydırıcı olmalı özellikle son zamanlarda çok fazla gereksiz ve saçma konular yada mesajlar oluyor chıp forumda.

SaGoPa KaJMeR.
10-11-2008, 23:18   |  #4  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

31 Mar 2006  17:36:21  tarihinden belli güncellenmemiş Kurallar. Şimdi yeni türler cıktı ortaya artık degişmesi ve Gerekli görülen Kuralların eklenmesi gerekir... Ve ayrıca bu konun CHİP Online bölümüne acman gerekirdi ama neyse yöneticlerden bir acıklama bekliyorum neden 2.5 senedir Kurallar GüncellenmiyorEmin değil   

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 10 Kasım 2008 23:28
Banned
10-11-2008, 23:26   |  #5  
Banlandı
5,024 mesaj

şimdinin şartlarına göre sıkı bir düzenleme farz oldu burada.

viking20
11-11-2008, 00:21   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

destekliyorum fikirlerinizi,kuralların revize edilmesi gerekiyor.

Ahmet_79
11-11-2008, 01:09   |  #7  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj

evet bende destekliyorum böyle ipe sapa gelmeyen mesaj yazanlar ciddi şekilde uyarılmalı, birde bi şey bilmediği halde adama kafa tutanlar yok mu gelde sinirlen me.

Selçuk İslamoğlu
11-11-2008, 12:29   |  #8  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Mesajların altındaki Uyar butonunu kullanabilirsiniz arkaadaşlar....

s_V_s
11-11-2008, 12:33   |  #9  
Yıllanmış Üye
317 mesaj

Yasakcı zihniyet siziii

sizi gidi sansürcüler siziiiiii

sizi gidi "bu site falanca filanca mahkeme kararı ile erişime kapatılmıştır"cılar siziiiiii

sizi gidi bu konu daha önce açılmıştırcılar siziiii

sizi gidi forumda bi konu açmayala kıyamet kopmayacağını anlayamayanlar

sizi gidi kendi gibi olmayanlara hoşgörülü olamayanlar

Bırakın insanlar istediklerini yazsınlar

bırakın bari şu forumlarda insanlar deşarj olsunlar

Dünya batmaz ya kıyamet kopmazya

Bütün her şey süt liman da bi chip online forumlarında açılan bi kaç konumu rahatsız etti sizii

sizi gidi siziiiiiiiiii

Son Düzenleme: s_V_s ~ 11 Kasım 2008 16:59
Kal-El
11-11-2008, 13:04   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
816 mesaj

Deşarj olunacaksa ilgili forumlara gidilsin. Burası Chip Online Forumları. Öncelikli amacı bilgi paylaşmak ve sorunlara çözüm üretmektir. En azından ben öyle kullanıyorum burayı bazı kişilerin aksine.

Benzer şikayeti çok saçma bir başlığın aylarca açık kalması üzerine (hala da açık) yapmıştım yöneticilere. Ama bir cevap alamadım. Olay Uyar butonuyla bitmiyor ki. Başlık baştan itibaren kendince foruma yakışmıyor. Bu başlıkların ve bu tür başlık açıp, konulara saçma yorumlar yapanların sayısı da az değil.

Razorback
11-11-2008, 15:13   |  #11  
Yıllanmış Üye
712 mesaj
Kal-El
Deşarj olunacaksa ilgili forumlara gidilsin. Burası Chip Online Forumları. Öncelikli amacı bilgi paylaşmak ve sorunlara çözüm üretmektir. En azından ben öyle kullanıyorum burayı bazı kişilerin aksine.

Benzer şikayeti çok saçma bir başlığın aylarca açık kalması üzerine (hala da açık) yapmıştım yöneticilere. Ama bir cevap alamadım. Olay Uyar butonuyla bitmiyor ki. Başlık baştan itibaren kendince foruma yakışmıyor. Bu başlıkların ve bu tür başlık açıp, konulara saçma yorumlar yapanların sayısı da az değil.

olay uyar butonuyla bitmiyor diye birşey yok. merak etmeyin uyarılar boşa gitmiyor. peki ne oluyor?  bazen sizin için uyarıyı hakeden bir konu; (savasmeralin yukarda yazdığı her cümleye aynen katılıyorum) normalde uyarı için çok gerekli bir durumu olmayabiliyor. bu kadar da incelemeyin herşeyi. bu forumun yöneticileri oldukça tecrübeli.

siz yinede gördüğünüz bir yanlışlık veya rahatsız edici bir durum ile karşılaştığınız zaman eğer uyar butonunu kullandınız ama işe yaramamışsa ve kendi çapınızda hala haklı olduğunuzu düşünüyorsanız ve konunun sizin için bu kadar kafaya takacak kadar önemli bir şey olduğunu düşünüyorsanız,:) serkan karadas a veya recep baltas a konu ile ilgili özel mesaj atın derim.. o zaman size olması gerekenle ilgili geri dönüş yapıp durumu açıklıyorlar..

Son Düzenleme: Razorback ~ 11 Kasım 2008 15:16
viking20
11-11-2008, 18:38   |  #12  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

ben olaya salt uyar butonu ile bakmadım,kuralların dile alındığı tarih ile bugünkü tarih koşullarının göz önüne alındığında,bir revizeye ihtiyaç old. gereğini vurgulamak istedim.

Son Düzenleme: viking20 ~ 11 Kasım 2008 18:43
SaGoPa KaJMeR.
11-11-2008, 20:04   |  #13  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
viking20
ben olaya salt uyar butonu ile bakmadım,kuralların dile alındığı tarih ile bugünkü tarih koşullarının göz önüne alındığında,bir revizeye ihtiyaç old. gereğini vurgulamak istedim.
Evet. Kesinlikle bende aynı kanıdayım.

Razorback
11-11-2008, 20:28   |  #14  
Yıllanmış Üye
712 mesaj
viking20
bir revize ihtiyaç olduğu kanısına nerden vardın??
yani sence kurallarda eksik olan nedir onu söyleyebilecek misin
yoksa durduk yere iş olsun diye iş mi çıkarıyorsunuz Beğenmedim

bilgi_çağı
11-11-2008, 21:52   |  #15  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

Bence bu arkadaşın(konuyu başlatanın) burada sarf ettiği veya kızdığı şeyler yanlış, ayrıca forum da herkes istediğini yazabilir(küfür ve başkasına zarar vermedikçe)ne yani bu forum özel mi olsun olmadı T.C kimlik nolu olsun daha neler, insanlar paylaşımda bulunmak için buraya giriyorlar,istediklerini de yazabilirler(konu dışına çıkmamak üzere)sonra diyorsunuz ki bu forum neden aktif değil ya da neden aktif kullanıcısı az vs vs vs; böyle birisinin tek amacı vardır ya burada ondan başkası yazı yazamayacak(kendini üstün görme) ya da kızdığı veya sevmediği birisi varsa onu engelleyecek....
Ben bu formu bu haliylen seviyorum ayrıca ben Chip dergisini sürekli alanlardanım böyle bir uygulama yapılırsa bunu üst yerlere kadar taşırım.
Burası tekelci bir forum değil. Başkalarının çıkarına göre hareket etmemeli, yoksa bu forum güncelliğini yitirir.

Son Düzenleme: bilgi_çağı ~ 11 Kasım 2008 21:53
Banned
11-11-2008, 22:16   |  #16  
Banlandı
1,098 mesaj

Kötü Olmak istemiyorum ama zorlarsanız gerekeni yaparım diyen yöneticiler var.. (Bakınız Serkan Karadaş)..
Ve Tekrar bakınız onca ileriye gitmeye rağmen hiç bir değişiklik olmadı.. Şimdi daha dikkali bakınız kimileri durdup dururken fiili hakaret ederken son sözümü kullanmadan kitleniyor konu..

Bunlar zaten yeterince katı kurallar değilmi..? Daha ne istiyo isteyenler.. Biz hakarete uğruyalım cevap yazmıyalım.. Hakaret edenler yazsınmı..?

Ek: Sürekli Silinen Mesajlar Sertlik Bakımından Sizi Doyurmuyormu..?

Son Düzenleme: Morgue ~ 11 Kasım 2008 22:37
Banned
11-11-2008, 22:36   |  #17  
Banlandı
5,024 mesaj

arkadaşım şimdi siz ne karıştırıyorsunuz bunları konuya ? biz foruma RTÜK gelsin her mesajı denetlesin mi dedik lafı çevirip tersini yazmayın.daha geçenlerde adamın biri gelmiş you p.. videoları izleyemiyorum yada buradaki videoları kaydedemiyorum ne yapmalıyım diye yazıyor buraya her yaştan insan giriyor çoluk cocuk bile sizde kalkmışsınız yok her şey yayınlansın vay internet özgürlüğü gidiyor diye mesaj atıyorsunuz bizim amacımız kimsenin mesajlarına karışmak değil bir teknoloji ve bilgisayar forumuna yakışmayan böyle abuk sabuk mesajları önlemek.en son adamın biri öyle bir nick alıp foruma üye olduki buraya yazmaya benim terbiyem müsaade etmez birde kalkmış forumdaki insanların mesajlarına cevap yazmış terbiyesiz.biz bu konu hakkında rahatsızlığımızı dile getirdik bunun sonucu ise gene abuk sabuk açılan bir konu ile forumda buna karşı çıkanlara "şifo" denmesi oldu sanki o adamın yaptığı hoş bir şeymiş gibi.işte bize yanlış gelen bunlar.bu tür chıp online yakışmayan mesajların daha yayınlanmadan önlenmesi yoksa isteyen tabiki istediği konuda mesaj atıp konu açabilmeli.

Son Düzenleme: Kylie ~ 11 Kasım 2008 22:42
viking20
11-11-2008, 23:00   |  #18  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj
Razorback
bir revize ihtiyaç olduğu kanısına nerden vardın??
yani sence kurallarda eksik olan nedir onu söyleyebilecek misin
yoksa durduk yere iş olsun diye iş mi çıkarıyorsunuz Beğenmedim
hayrola bana hesap mı soruyorsun?veya yargılıyor musun?
en basiti ile o zamanki tenoloji ile bugünkü teknoloji hala aynı mı,sen ce? hepsi değişti değilmi,aynı kalan yok.Haliyle yorumlar bakış açıları değerlendirmeler ve hatta kişilikler bile değişti.Hepsi olabilir doğru da,fakat forum kuralları yine böyle kalsın, mı diyelim?Meşhur sözdür:ihtiyaç organ yaratır.Forumun formatı bile değişti,yeni ilaveler oldu.
Öneri:forum içi referandum yapılsın.

Son Düzenleme: viking20 ~ 11 Kasım 2008 23:18
Razorback
11-11-2008, 23:23   |  #19  
Yıllanmış Üye
712 mesaj
viking20
hayrola bana hesap mı soruyorsun?veya yargılıyor musun?
en basiti ile o zamanki tenoloji ile bugünkü teknoloji hala aynı mı,sen ce? hepsi değişti değilmi,aynı kalan yok.Haliyle yorumlar bakış açıları değerlendirmeler ve hatta kişilikler bile değişti.Hepsi olabilir doğru da,fakat forum kuralları yine böyle kalsın, mı diyelim?Meşhur sözdür:ihtiyaç organ yaratır.Forumun formatı bile değişti,yeni ilaveler oldu.
Öneri:forum içi referandum yapılsın.
arkadaşım...
çok konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun. farkında değilsin.
teknolojinin değişmesi ile forum kurallarının alakası nedir??!
forum kurallarına ne yazarsan yaz, kylie'nin yukarda bahsettiği şeyleri yapan adam yine yapacaktır... kuralları "okuma gereği" hisseden adam zaten böyle şeyler yapmaz...
o nedenle uyar butonundan başka çare yok.!
ayrıca forumda o şekil terbiyesizlikler yapanlar için uyar butonu kullanıldığında "anında tesir ediyor" normal suçlara göre.

bence forum kuralları yerine, mesajların veya nicklerin "yayınlanmadan önlenmesi" için, forumdaki kötü söz koruması geliştirilmeli. forum kuralları değil...

theironman
11-11-2008, 23:25   |  #20  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Forum kuralları belli arkadaşlar; tartışmaya gerek olduğunu düşünmüyorum şahsen. Forum kurallarına aykırı olanlar her zaman her yerde çıkabilir; forumumuzu kuruluşundan bu yana bilirim ve her zaman hoş hareketler sergilemeyen ve kuralları çiğneyen üyelerimiz olmuştur; ama onların hemen hepsi zaten ya şu an aramızda yok; ya da kendilerine bir şekilde çeki düzen verdiler; zaten başka şansları var mı ki? O nedenle forum kurallarının yeterli olduğunu düşünüyorum; ama kurallar hep aynı kalacak değil elbette; gerekirse yönetim bu yönde bir karar verir ne gerekiyorsa o yapılır. Bu konuda CHIP Online forumlarına yardım etmek isteyen ve rahatsız oldukları üyeleri yönetime bildirmek isteyenler 'uyarı' butonunu da kullanabilirler; direkt olarak moderatörlerle de irtibata geçebilirler.

viking20
12-11-2008, 14:01   |  #21  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

ben kurallar degişsin demiyorum revizeye ihtiyaç var diyorum.
------------
[arkadaşım...
teknolojinin değişmesi ile forum kurallarının alakası nedir??!](Alıntı)
seninle polemiğe girecek değilim.Kimin çok konuştuğuna gelince ise baksınlar bakalım kim daha uzun uzun mesajlar yazmış(teknik içerik yönü hariç).Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.Forumun kendisi değişti o zamanki formatı yok.

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Kasım 2008 14:16
yakuza_
12-11-2008, 15:44   |  #22  
Yıllanmış Üye
347 mesaj

revize olmuş bir kural değişmiş anlamına gelir. buna da yönetim karar verir. bence forum kurallarına kafayı takacağınıza uyar butonunu kullanmayı öğrenin çünkü hiçkimse forumda yapılan bir terbiyesizliği bildirmesse yetkililerde bilemez!!

birde ben bşey merak ediyorum viking20 profilinde yüksek mühendisim yazıyor ama her güngece gündüz forumdasın forum mühendisliği diye bir bölüm varda acaba bizim mi haberimiz yok Kahkaha mühendis dediğin adamın başını kaşıyacak vakti olmaz... kendi kendinle çelişiyorsun hem YÜKSEK mühendissin hemde gece gündüz forumdasın!???

Son Düzenleme: yakuza_ ~ 12 Kasım 2008 15:50
qazx
12-11-2008, 16:57   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
560 mesaj
kylie
arkadaşım şimdi siz ne karıştırıyorsunuz bunları konuya ? biz foruma RTÜK gelsin her mesajı denetlesin mi dedik lafı çevirip tersini yazmayın.daha geçenlerde adamın biri gelmiş you p.. videoları izleyemiyorum yada buradaki videoları kaydedemiyorum ne yapmalıyım diye yazıyor buraya her yaştan insan giriyor çoluk cocuk bile sizde kalkmışsınız yok her şey yayınlansın vay internet özgürlüğü gidiyor diye mesaj atıyorsunuz bizim amacımız kimsenin mesajlarına karışmak değil bir teknoloji ve bilgisayar forumuna yakışmayan böyle abuk sabuk mesajları önlemek.en son adamın biri öyle bir nick alıp foruma üye olduki buraya yazmaya benim terbiyem müsaade etmez birde kalkmış forumdaki insanların mesajlarına cevap yazmış terbiyesiz.biz bu konu hakkında rahatsızlığımızı dile getirdik bunun sonucu ise gene abuk sabuk açılan bir konu ile forumda buna karşı çıkanlara "şifo" denmesi oldu sanki o adamın yaptığı hoş bir şeymiş gibi.işte bize yanlış gelen bunlar.bu tür chıp online yakışmayan mesajların daha yayınlanmadan önlenmesi yoksa isteyen tabiki istediği konuda mesaj atıp konu açabilmeli.
Kylie anlatmak istediklerime tercüman olmuşsun.TeşekkürlerAlkış
Anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul zurna az..

yakuza_
12-11-2008, 17:09   |  #24  
Yıllanmış Üye
347 mesaj
Razorback
arkadaşım...
teknolojinin değişmesi ile forum kurallarının alakası nedir??!
forum kurallarına ne yazarsan yaz, kylie'nin yukarda bahsettiği şeyleri yapan adam yine yapacaktır... kuralları "okuma gereği" hisseden adam zaten böyle şeyler yapmaz...
o nedenle uyar butonundan başka çare yok.!
ayrıca forumda o şekil terbiyesizlikler yapanlar için uyar butonu kullanıldığında "anında tesir ediyor" normal suçlara göre.

bence forum kuralları yerine, mesajların veya nicklerin "yayınlanmadan önlenmesi" için, forumdaki kötü söz koruması geliştirilmeli. forum kuralları değil...

kuzenim razora sonuna kadar katılıyorum Beğendim
uğraşmayın forum kuralı falan hikaye..Beğenmedim
kötü söz koruması geliştirilmeli
terbiyesiz bir kelimeyi yazınca yakalıyordur ama aynı lafları tersten yazıncada yakalamalı Kahkaha işte örnek

bu adam daha üye olma kısmındayken yasaklanmalıydı otomatik olarak

Razorback
13-11-2008, 01:45   |  #25  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

yakuza bir daha benim her meseleme atlama tamam mı? bana yazılmışsa sen cevaplama.
viking20 sende yeter asabımı bozma yazdıklarımı doğru düzgün alıntı yap! parçalayıp kuşa çevirmişsin. polemiğe girmek istemiyorsan kırpıp kırpıp cevap vermeyecen koçum tamam mı?