Forum Kuralları Sertleşsin

physfg
13-11-2008, 02:18   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj
yakuza_

terbiyesiz bir kelimeyi yazınca yakalıyordur ama aynı lafları tersten yazıncada yakalamalı Kahkaha işte örnek

bu adam daha üye olma kısmındayken yasaklanmalıydı otomatik
he he tersten KahkahaKahkahaKahkaha
ne adamlar var yawww üşenmemiş bunla uğraşmış,utanmasa ascıı kodunda yazacak...Kahkaha(o linktekinden bahsediyom sonra bana sarmayın)

Razorback
13-11-2008, 03:06   |  #27  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

ben onu ilk gördüğümde isim sanmıştım anlamı ne acaba diye de
düşündüm ama fazla sürmedi tabi gıhgıh:)

SAİNT
13-11-2008, 11:02   |  #28  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

ya arkadaşlar kırıcı ve küfür içerikli yazı olmadıktan sonra konu saçmalığı bence olmaz siz kafaya takmışınız fikirlere insanlar doğru yere bu formdaki yardımlaşmayla ilgili alakalı olan sorular sorduktan sonra geriye ne sorun kalır.

TuncaBozkurt
13-11-2008, 14:34   |  #29  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Ben de kuralların yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama kurallar sertleştirilmemeli. Nasıl ki kanunlar, anayasalar günün şartlarına göre değişiyorsa; forum kuralları da az çok değişime uğramalı. Arkadaş önerisini yapmış. Son söz yönetimde. Tabii ki öneriler tartışılır. Bu forumda, daha doğrusu CHIP Online'ın tümünde ziyaretçilerin görüşü büyük öneme sahip. Ama bunu insanlarla uğraşmaya vardırmamak lazım.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 13 Kasım 2008 14:36
viking20
13-11-2008, 19:45   |  #30  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
tuncab
Ben de kuralların yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama kurallar sertleştirilmemeli. Nasıl ki kanunlar, anayasalar günün şartlarına göre değişiyorsa; forum kuralları da az çok değişime uğramalı. Arkadaş önerisini yapmış. Son söz yönetimde. Tabii ki öneriler tartışılır. Bu forumda, daha doğrusu CHIP Online'ın tümünde ziyaretçilerin görüşü büyük öneme sahip. Ama bunu insanlarla uğraşmaya vardırmamak lazım.
aklı başında kişiler başka oluyor,teşekkür tuncab kardeşim.
Anayasalar bile değişiyor da,kurallara birşey dediğim yok tekrar ediyorum birtakım ek yeni kurallara ihtiyaç var diyoruz hepsi bu.Bunun neresi millete bol geldi hala anlamadık gitti.Uzatmanın da, illa benim dediğim olacak inatlaşmasının da gereği yok.Akıl izan sahibi ne demek istediğimi anlar.

Razorback
14-11-2008, 02:30   |  #31  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

arkadaşlar ben niye kuralların değişmesine veya revize olmasına gerek olmadığını düşünüyorum anlamıyorsunuz. bu konuya "ilk mesajımdan beri" anlatmaya çalışıyorum. kalkıpta durduk yere kurallar değişmeli derseniz hiçbir yönetici kuralları değişmez. eğer kurallar değişmeli diyorsanız elinizde bazı sebepler olması gerekir. ya kurallarda bulunan bir maddede bulunan bir yanlışlığı tesbit edersiniz, yada dersiniz ki ben düşündüm kurallara şu şu maddelerin de eklenmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum uygunmudur dersiniz. diyebiliyor musunuz? diyemiyorsunuz.. o nedenle hiçbir yönetici kurallar eskidi yenilenmesini istiyorlar diye kuralları değiştirmez eğer sebep sunamıyorsanız.. çünkü gerekiyorsa zaten yönetim kendi değişir veya revize yapar. ama siz istiyorsanız, kurallar eskidi demek bence sebep değil. ayrıca kurallar uzun zamandır denenmiş ve neyin ne olması gerektiği belirlenmiş. yani hipotez değil teori değil. kanun olmuş. yasa gibi yani:) kolay kolay oynanmaz diye düşünüyorum ben. tabi yine söylüyorum eğer sebep sunamıyorsanız.

Son Düzenleme: Razorback ~ 14 Kasım 2008 03:52
SaGoPa KaJMeR.
14-11-2008, 03:37   |  #32  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
Razorback
arkadaşlar ben niye kuralların değişmesine veya revize olmasına gerek olmadığını düşünüyorum anlamıyorsunuz. bu konuya "ilk mesajımdan beri" anlatmaya çalışıyorum. kalkıpta durduk yere kurallar değişmeli derseniz hiçbir yönetici kuralları değişmez. eğer kurallar değişmeli diyorsanız elinizde bazı sebepler olması gerekir. ya kurallarda bulunan bir maddede bulunan bir yanlışlığı tesbit edersiniz, yada dersiniz ki ben düşündüm kurallara şu şu maddelerin de eklenmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum uygunmudur dersiniz. diyebiliyor musunuz? diyemiyorsunuz.. o nedenle hiçbir yönetici kurallar eskidi yenilenmesini istiyorlar diye kuralları değiştirmez eğer sebep sunamıyorsanız.. çünkü gerekiyorsa zaten yönetim kendi değişir veya revize yapar. ama siz istiyorsanız, kurallar eskidi demek bence sebep değil. ayrıca kurallar uzun zamandır denenmiş ve neyin ne olması gerektiği belirlenmiş. yani hipotez değil teori değil. kanun olmuş. yasa gibi yani:) kolay kolay oynanmaz diye düşünüyorum ben. tabi yine söylüyorum eğer sebep sunamıyorsanız.
Al sana bir tane sebeb SPOR Bölümü ve birkac mahlukat.     

Razorback
14-11-2008, 04:00   |  #33  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

şimdi aslında yazmayacaktım bunları ama kusura bakmayın, yazılan bir yanıt diğer bir kişi için cvp hakkı doğuruyor.! bir önceki sayfada "aklı başında kişiler başka oluyor" diyerek gönderme yapmış bazıları bana "aklı sıra". sen bana ne laf çarpıyorsun kardeşim çık adamsan delikanlı gibi deki senin aklın başında değil de diyebiliyorsan???

aslında ben senin maksadını çok iyi biliyorum. (biraz uzun yazacam kusura bakmayın) senin amacın forumun iyiliği değil kurallar falan yada şu yada bu değil.. yönetimin işine karışacak bir konu bulun da konu ne olursa olsun. maksadınız size katılacak başka üyeler bulun ve yönetimi köşeye sıkıştırın. konunun ne olduğu önemli değil.. aslında alkış beklemek için, tribünlere oynamak için, haa bak adamlar forum yöneticisi ama benim kadar düşünemiyor bu işi, görüyorsunuz bunu ben akıl ettim ama adamlar yönetici olmuş akıllarına gelmemiş. diye düşünsünler sizin için diye böyle yapıyorsunuz. hatta günün birinde foruma bir moderator alınacaksa bu ben olmalıyım diye düşündüğünüz içinde böyle herşeye burnunuzu sokuyorsunuz. hatta chipte moderator olabilmek için chip online buluşmaları düzenleyenler bile var forumda.! (istihbarat sağlam merak etmeyin) yani kimse bana çıkıpta bunların tersini söylemesin. hem ayrıca ben bu forumda ne satırlar okudum ne üyeler gördüm ne insanlarla yakın arkadaşlıklar kurdum. artık tecrübe sahibiyim kimin ne olduğu konusunda...

hatta bu tarz üyelerin neden böyle olduklarını da söyleyebilirim. bütün sebep reel hayatında biryere gelememiş bir baltaya sap olamamış bazı adamlar forum sanal ortam olduğu için gerçek yüzleri görünmediği için kendilerini birşey sanıp gecelerini gündüzlerini burda geçirerek; normal hayatlarında dışlandıkları için mutlu olamadıkları için, bulamadıkları o huzuru buralarda sanki akıllarınca "birşey yaptıklarını" sandıkları için buluyorlar. bu insanlar öyle böyle değil her gün forumda bütün vakitlerini harbiden geçiriyorlar. (yazdıkları saatlere dikkat ediyorum tüm gün burdalar) insanın gerçek hayatta bazı yükümlü olduğu durumlar olmazsa nasıl bu kadar vaktini forum karşısında geçirebilir değil mi??? bu nedenle böyle insanlar normal hayatında işe yaramaz birisi olduğu sonucunu çıkarıyorum ben.. sanki bana forumdan ekmek yiyorlar ya.. paylaşımcıymış. yapma kardeşim sen paylaşım maylaşım. aklı olan önce kendi çıkarını düşünür sonra başkaları için çalışır. tersini yapıyorsa akılsız adam demektir böyle biri neye yarar ki?

birde gördüğüm ikinci bir durum bu insanlar kendilerinin foruma çok emekler verdiğini düşünürler böbürlenirler. başka üyeleri küçük görmeye başlarlar. halbuki sen bir forum katibi olabilirsin ama örneğin buraya yeni üye olmuş diye küçük gördüğün bir başka üye normal hayatında senin kapısında köpeği olamayacağın kadar çok mükkemmel bir yaşamı olabilir. asıl önemli olan gerçek hayattır. laflarımdan diğer forum katipleri alınmasın eğer bütün gününü her gününü forumlarda lakırdı olarak harcamayanlar varsa....

Son Düzenleme: Razorback ~ 14 Kasım 2008 04:24
SAİNT
14-11-2008, 09:17   |  #34  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

razorback kardeş takma kafaya kendini bilen bilir saçma istekler peşinde koşacak değilim şunu değiştirin olmadı bunu değiştirin bunlar artık aşılmalı es geçilmeli bırak arkadaşlar ne yaparlarla yapsınlar sen yardımını yap geç yardım isteyenlere bu boş boş forma giripte yararı dokunmayan bu boş vakitlerini yardım ederek değerlendiremeyenlerin hüsnü kuruntusu.

Borga-x
14-11-2008, 11:29   |  #35  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Yine birbirinizi yiyorsunuz. Forum kurallarından önce burda bulunan insanların mantalitesinin değişmesi lazım. herhangi bir foruma uye olurken forum kurallarını okumayı ÖĞRENMEYİ, adam gibi cvp yazmayı öğrenmek gerekiyor. Bilgi veriyorsan doğru bilgiyi bulup, öğrenip vermeyi, bilmiyorsan bilen kişiye "yok o öyle olmaz böyle olur" diye diretmemeyi, bilen kişiye teşekkür edip kendisini uyardığı ve öğrettiği için minnet duymasını ÖĞRENMEK gerek.

Ben bu forumda çok uzun zamandır burdayım ve son dönemlerde forumda saçma sapan yazılar yazanlar yuzunden soğudum. Adam benim cevabımı beğenmiyor bana laf yetiştirmeye, laf sokmaya çalışıyor. Ben o adamı bilgimle hap diye yutar b.k diye sı.arım ama uğraşmak istemiyorum.

Uyar butonunu kullanınız. Forum kurallarının revüze edilmesi işini de Selçuğa bırakınız. Kendisi gerekli düzeltmeleri eğer gerek görürse yapacaktır. Ama böyle saçma sapan yazıları yazanları da bu forumdan uçurmak şarttır diye düşünüyorum

Semih Özyurt
14-11-2008, 11:47   |  #36  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

arkadaşlar bende katılıyorum forum kudallarında değişikliklere gidilmeli sacma sapan insanlar türedi

Toxic
14-11-2008, 20:48   |  #37  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

bencede forum kuralları sertleşsin.burası sıradan bi forum değil burası CHİP ONLİNE FORUM

viking20
14-11-2008, 21:49   |  #38  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

teşekkür ederim arkadaşlar,haklısınız bu forum diğerlerinden farklı,bunu tüm cümle alem biliyor.Hal böyleyken gönül eğlendirmeye,dalga geçmeye veya ipe sapa gelmez konular açarak\mesajlar atarak forumu karıştırmaya içerdekilerin huzurunu asabını bozmaya hiç kimsenin hakkı yok.Uyar butonu var kullanın diyen arkadaşlar tabii ki haklılar,ama şunu göz ardı etmesinler o vakte kadar olanlar oluyor,sinir asap kalmuyor.Adam dümdüz gitmiş,2 gün kalmış mesajı gören yok.Bu forum öyle geçerken uğranılacak bir forum değil,bu imaj böyle yer etmeli\böylede bilinmeli.

Son Düzenleme: viking20 ~ 18 Kasım 2008 12:52