Forumda kullandığımız imzalar

tolga2207
08-06-2006, 22:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
793 mesaj

Neden imza kullanılır?
Kendinizi anlatmak için mi?
Bilgisayarınızın özelliklerini anlatmak için mi?
Hissettiklerinizi anlatmak için mi?
Reklam yapmak için mi?
Ne için kullanırsınız?

Az önce baktım, benden habersiz bir şekilde, admin veya mod kim olduğu önemli değil, imzam değiştirilmiş. Mazeret olarak ta forum kurallarını aykırı olduğu yazılmış. Hadi diyelim böyle bir mazeretiniz var, neden özel mesaj yoluyla veya başka bir şekilde uyarı vermediniz? Yaptığınız bu hareket hiç hoş değil. "İmzanız forum kurallarına aykırıdır, lütfen değiştiriniz." Bunu söylemek çok mu zor?

Tehlikenin farkında mısınız?

Bu soru cümlesinin forum kurallarına aykırı olan bir yönünü gösterin hepinizden özür dileyeceğim.

Son Düzenleme: tolga2207 ~ 08 Haziran 2006 22:40
CU_GS7
08-06-2006, 22:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Saydığın hepsi için kullanılır..
Ben sıkıldıkça değiştiririm veya güncel tutmaya çalışırım..

Tehlike olayında bir ima vs.. yoksa kurallara aykırı olma durumunu ben anlayamadım..
Hayırlısı olsun..Burası CHIP forumu..

samet1986
08-06-2006, 22:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

*Kendimi anlatmak için :(
*Hissettiklerimi anlatmak için :(

"Tehlikenin farkındamısınız ?" Kötü bir imza değil. (bence)

Yarın birgün benim imzamıda romantizm, duygu v.s.  yapıyorum diye değiştirirler. :))

theironman
08-06-2006, 23:34   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Tehlike'nin farkında msınız sorusu başta ne demek istiyor diye bir soru uyandırıyor insanın kafasında; herhalde bu imzanı bir şikayet eden oldu ki değiştirilmiş; arkasında yatan anlamdan rahatsız olunmuş olabilir, bilemeyeceğim.

Mdg
08-06-2006, 23:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

valla ne diye silinmiş diye düşünürsek belki fazla büyük yada  dosya boyutu büyük fazla görütüyor olabilir

bunun dışında  verdiği  mesajı beğenmeyen varsa  buyursun gelsin derdini bana anlatsın
şahsen o imzayı koyduğun  için sana  fazlasıyla saygı duydum tolga
benimkilerde  malum userbar mevzusu kendimi anlatmak için

tolga2207
08-06-2006, 23:58   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
793 mesaj

Dosyanın boyutu 15,4kb. Bir sınır var mı bilmiyorum ama forum için fazla değildir herhalde.

Az önce de Cem ile özelden konuştuk, burada da anlatayım. Tehlikenin farkında mısınız? aslında Cumhuriyet gazetesini attığı bir manşettir. Cumhuriyet gazetesinin binası bombalandıktan sonra ve danıştay saldırısından sonra durumun ciddiyeti ve bu manşetin anlatmak istedikleri daha iyi anlaşıldı. Yine de açıklama gerekirse bu manşet laik düzene ve cumhuriyete karşı gelenlerin kimler olduğunu teşhir edercesine bir manşetti.

Asıl ilginç olan CHIP'in forum kurallarını bahane göstererek bu imzayı kaldırması.

Mdg
09-06-2006, 00:19   |  #7  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

cem dediğin kim bilmiyorum
ama tehlikenin farkındamısın'ın ne olduğunu  gayet iyi biliyorum şu son 3 aydır'da baya fazla  kullandığım bir sözcük  bence chip'in böyle bi imza'yı silmesi  ayıptır
hangi mod.  admin sildiyse çıkıp söylemeli bence  şundan bundan  sildim diye
gerçi  forumda  pek çok  laiklik karşıtı mahluk var onlardan biride  şikayet etmiş olabilir  beklenir bunlardan herşey

theironman
09-06-2006, 00:31   |  #8  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

Neden silindiğini bilemiyorum ama laiklikle ilgili bu forumda kimsenin bir sorunu olduğunu düşünmüyorum; tolga'nın imzasına gelince... Anlık yazılmış bir tepki mesajıydı o imza ve bence bu foruma taşınmasına 'gerek' yoktu; bunu söylediğim için laiklikle ilgili bir problemim olduğunu düşünmesin kimse; bunun tartışmasına girecek değilim, yeri değil. Sadece bu tür konuların foruma taşınmasını doğru bulmuyorum o kadar.

CU_GS7
09-06-2006, 00:41   |  #9  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
Mdg
Cem dediğin kim bilmiyorum
ama tehlikenin farkındamısın'ın ne olduğunu gayet iyi bilirim bence chip'in böyle bi imza'yı silmesi ayıptır
hangi mod.  admin sildiyse çıkıp söylemeli bence  şundan bundan  sildim diye
gerçi  forumda  pek çok  laiklik karşıtı mahluk var onlardan biride  şikayet etmiş olabilir  beklenir bunlardan herş
Cem dediği benim,öğren bunu da Ubisoft`u öğrendiğin gibi..
CHIP`in bunu silmesi ne ayıp,ne de laiklik karşıtlığının göstergesidir..
Ben söyliyim adminin yerine yapar gibi olmasın ama bunu bu forumda yazmakta olan herkes bilmelidir..
Kurallar bölümüne tekrardan bir bakınız ne yazar??
Bu forumda dini ve siyasi mesaj,ima vs.. vermek,yazmak,kıyısından köşesinden belirtmek olmaz..Yasak yani..Baştan kurallar böyle,istemeyen,uymayan uyarılır sonra da gider gerekirse diyorlar..
Malesef durum bu..Forumda bu imzanı tekrar koyman imkansız..
Olay,durum,vaziyet bu kadar net ve açık..
Bu konu da amacına ulaşır yani..
Eğer tartışılmaya devam edilecekse bu,CHIP forumda siyasete neden izin verilmiyor,sabır gösterilmiyor,hoşgörülmüyor olabilir bence..
Hayırlısı olsun..

tolga2207
09-06-2006, 00:43   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
793 mesaj

Yo anlık yazılmış bir mesaj değil. Hatta imza resmini olay olduktan 2-3 hafta sonra bulabildiğim için geç bile koydum.

ferrarili adam
09-06-2006, 00:49   |  #11  
Yıllanmış Üye
457 mesaj

burası bir pc forumu imzana ideolojik yazılar yazamazsın silinmesi iyi olmuş.

theironman
09-06-2006, 00:50   |  #12  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

sonuç olarak bu forumda bunlar olmamalı, bak yine istenmeyen bir tartışma çıktı ortaya; boş yere konmuyor bu sınırlamalar, o yüzden fazla uzatmaya gerek yok, gereken yapılmış, bundan sonra herkes ona göre davranır.

tolga2207
09-06-2006, 01:24   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
793 mesaj

Şimdi ben tüm iyi niyetimle o yazının ne anlama geldiğini anlattım. Ama o sadece bir yazı, stili hoşuma gitti diyerek geçiştirebilirdim de. Lakin ima insanın bakış açısıyla alakalıdır. Forum kurallarında ise kesinlik vardır. Kesinlik belirten yargılarla bu tip yazıları karşılaştıramazsınız.

Peki forum kurallarında din, dil, ırk vs. demiş. Ben şimdi buraya "Ne mutlu Türk'üm diyene" şekline bir imza atsam, sonra kalkıp Kürt veya Ermeni veya herneyse faklı kökenden biri itiraz etse haklı mı olacak? Sen Türk'lüğün diğer ırklardan üstün olduğunu mu ima etmeye çalışıyorsun, bizim ırkımız kötü mü? dese hoşunuza gider mi?

Bakın, bakış açısına göre daha ne anlamlar çıkar burdan.

Bugüne kadar bu forumda kimseyle kavga edercesine tartışmadım, doğru veya yanlış herkesin fikrine saygı duydum. Verdiğiniz cevaplar karşısında da bu adam laiklik karşıtı cumhuriyet karştı gibi bir düşünceye de kapılmadan cevap vermeye çalıştım. Aynı medeni davranışın bana karşı da gösterilmesini isterim. [alıntı:"elvis32"] sonuç olarak bu forumda bunlar olmamalı, bak yine istenmeyen bir tartışma çıktı ortaya; boş yere konmuyor bu sınırlamalar, o yüzden fazla uzatmaya gerek yok, gereken yapılmış, bundan sonra herkes ona göre davranır.

Tartışma çıkması kötü birşey değildir. İnsanlar tartışarak bir noktaya varabilirler. Kimse başka birinin fikrini körü körüne kabullenmemeli.

theironman
09-06-2006, 01:28   |  #14  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

Tartışma kötü bir şeydir demedim, burası yeri değildir demek istiyorum. Bu konu şuana kadar kapanmadıysa eğer o da uzlaşıda bulunacağımıza olan inançtan ötürüdür. Tartışma bu forum dışında her yerde yapılabilir, fikirler çatışabilir, buna kimse bir şey demez zaten. Ama bu forumda olmaz. 'Ne Mutlu Türküm Diyene' demek çok başka bir şey, karıştırma. Burada taraf olunacak bir durum zaten yok, herhalde hangi konularda tartışmanın çıkabileceğini kestirebiliyorsundur az çok?

Mdg
09-06-2006, 01:40   |  #15  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Valla Elvis hiç bence  laf değiştirme "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" neyse "Tehlikenin Farkındamısın" 'da  odur arada fark olmaz T.C.Laik'tir Ve Atatürk'ün Vatanı Bıraktığı Her Atatürk Genç'i Bunu Kanıyla Canıyla Burda Yada Başka Her Yerde Korur.
Elbet Karşısında Yanındakilerden Daha büyük kalabalığı bulacaktır bunuda gayet güzel görüyoruz.

Not: Cem ben seni öğrendim şüphen olmasın Sende Bi zahmet Ubisoft'u öğren bi ara

Saygılarımla

Son Düzenleme: Mdg ~ 09 Haziran 2006 01:44
Selçuk İslamoğlu
09-06-2006, 04:21   |  #16  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Ne kadar güzel sapıyor konu... (ki tüm siyasi didişmeleri veya imaları sildim gördüğünüz üzere)

Forum kuralları imzalar için de geçerlidir. Kısacası imzanıza da ne dini, ne siyasi mesaj yazabilirsiniz. Tekrar bu başlıktaki herkese söylemek istiyorum: O kurallar oraya iş olsun diye konulmadı.

Bu herkez ve her görüş için geçerli. Burası bunları tartışılacağı, siyasi ve ideolojik fikirlerin benimsetileceği veya gösterileceği bir yer değil. Her atılan başlıkta görüşünüzü belli edecek sözleri de gözden kaçırıyorum sanmayın.

Her ne kadar kişisel olarak katılıyor olsam da tolga, bu kuralları forum düzeni için uygulamak zorundayım ve açıkçası, aptal yerine koyulmak da hoşuma gitmiyor "ne ki bu cümle" diyerek ve sabrımın sonlarına geliyorum her konunun böyle bir tartışmaya zıplamasına, bu başlığa mesaj atan hemen herkez için geçerli, görüş farkı olmaksızın.

Konu Dışı'nı kapatalım mı yani, istenilen bu mudur?

Selçuk İslamoğlu
09-06-2006, 04:45   |  #17  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
CU_GS7
CHIP`in bunu silmesi ne ayıp,ne de laiklik karşıtlığının göstergesidir..
Bunun altını çizmek isterim. Eğer şahsıma "laiklik karşıtı" derse, bunu hakaretten öte algılarım.
tolga2207
İnsanlar tartışarak bir noktaya varabilirler.
Malesef Tolga, ben buna Türkiye'de hiç bir konuda rastlamadım. Kimse kimseyi bırak anlamaya çalışmayı,  okumuyor bile, birbirlerinden bir şeyler kapmak yerine birbirlerine laf sokmaktan öteye gittiğini görmedim.

Diğer not, imzalardaki değişiklikler geçici değişiklerdir. Kullanıcıların kendi mesajlarında dikkat edeceği bir yerdir. Profilim kısmından imzalar değiştiriebilir.

CU_GS7
Eğer tartışılmaya devam edilecekse bu,CHIP forumda siyasete neden izin verilmiyor,sabır gösterilmiyor,hoşgörülmüyor olabilir bence..
Bu konudan da anlaşılacağı üzere, kimsenin kimseye saygının köşesinden geçmezken, kimse kimsenin fikrini değiştiremeyeceği için gereksiz kavga ve gürültüden, laf sokuşturmaktan ve forumun asıl amacından sapmaktan öteye gitmeyeceği için, bu ne hoşgörülecektir, ne de izin verilecektir.

Bu site CHIP adı altında, Bilgisayar ve İnternet kültürü üzerine kurulmuş bir sitedir. Bunun için gerekli bölümlerimiz mevcuttur. Konu Dışı'nın da asıl amacı, "trollük" yapmadan, konusu diğer kategorilere girmeyecek konular içindir. Bu demek değildir ki burası Serbest Kürsü veya miting meydanı.

cuneytsahin
09-06-2006, 13:13   |  #18  
Yeni Üye
49 mesaj

Selçuk İslamoğlu'na katılıyorum. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun sizden farklı düşünen birileri olduğunu ve onlara saygı göstermemiz gerektiğini, (en azından CHIP okuyucuları olarak belirli bir kültür seviyesine eriştiğimizi düşündüğüm için) düşünüyorum.
Konusu geçen imzanın alıntı yeri ise bu resimdir.

Dolayısıyla siyasi içeriği vardır. Kaldırılması da doğaldır. Ben bu forumu okuduğumda gerçekten konunun bu kadar lüzumsuz yerlere uzanmasına üzüldüm... Saygılar.

ferrarili adam
09-06-2006, 18:29   |  #19  
Yıllanmış Üye
457 mesaj

Selçuk bey forumunda siyasi veya dini içerikli konuların tartışıldığı tek forum burası değil.
yerli yabancı bir sürü forum var hemde daha ateşli tartışmaların yaşandığı hem bunlar pc forumları.
zaten bizim başımıza ne geldiyse konuşmamaktan geldi.konuşsak aslında problemleri daha kolay yapacağız çözeceğiz.

fakat
bende artık bu tür mevzuları kimseyle konuşmuyorum. nedenmi

1-bizim insanımız bu tür meselelerde taraftarlık yapıyor.realite değil taraftarlık konuşuyor.
2-insanımız bu konulara ideolojik yaklaşıyor.
3-maalesef bu tür tartışmaların zemini hoşgörüdür bizde oda yok.
4-bu tür tartışmalar amacından sapıyor.insanlar haklı çıkma kavgası yapıyorlar.
5-insanımız dünyanın en az kitap okuyan milleti olduğundan olmayan bilgileriyle tartışıyorlar.bilgi olmadan tartışma olmazki.

bu ve benzeri sebeplerden dolayı bencede bu tür tartışmalara izin vermemeniz doğru.

tolga2207
09-06-2006, 19:38   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
793 mesaj
cuneytsahin
Selçuk İslamoğlu'na katılıyorum. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun sizden farklı düşünen birileri olduğunu ve onlara saygı göstermemiz gerektiğini, (en azından CHIP okuyucuları olarak belirli bir kültür seviyesine eriştiğimizi düşündüğüm için) düşünüyorum.

Dolayısıyla siyasi içeriği vardır. Kaldırılması da doğaldır. Ben bu forumu okuduğumda gerçekten konunun bu kadar lüzumsuz yerlere uzanmasına üzüldüm... Saygılar.
İmza resmini oradan almamıştım ama önemli olan bu değil. Yukarıda da belirttiğim gibi kim ne düşünürse düşünsün saygı duyarım ama aynısının da bana gösterilmesini isterim. Kişileri baz almak yerine olayları baz alarak devam edilseydi bu kadar sapmazdı konu.
Selçuk İslamoğlu
...kimsenin kimseye saygının köşesinden geçmezken, kimse kimsenin fikrini değiştiremeyeceği için gereksiz kavga ve gürültüden, laf sokuşturmaktan ve forumun asıl amacından sapmaktan öteye gitmeyeceği için, bu ne hoşgörülecektir, ne de izin verilecektir.
Bu aslında çok üzücü bir durum. İnsanlar tartışmanın, tartışabilmenin keyfine bir varabilseler... Yazılan her yazıyı üzerine alınmaktan vazgeçip objektif olarak değerlendirebilseler....
İnanın konunun böyle sapması beni de çok üzüyor. Birkaç gün sonra acaba bu konuyu açmasamıydım diye düşünüyorum.]

make-believe
09-06-2006, 20:31   |  #21  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
ferrarili adam
Selçuk bey forumunda siyasi veya dini içerikli konuların tartışıldığı tek forum burası değil.
yerli yabancı bir sürü forum var hemde daha ateşli tartışmaların yaşandığı hem bunlar pc forumları.
zaten bizim başımıza ne geldiyse konuşmamaktan geldi.konuşsak aslında problemleri daha kolay yapacağız çözeceğiz.

fakat

1-bizim insanımız bu tür meselelerde taraftarlık yapıyor.realite değil taraftarlık konuşuyor.
5-insanımız dünyanın en az kitap okuyan milleti olduğundan olmayan bilgileriyle tartışıyorlar.bilgi olmadan tartışma olmazki.

bu ve benzeri sebeplerden dolayı bencede bu tür tartışmalara izin vermemeniz doğru.

Sana aynen katılıyorum 'ferrarili adam'. Ekleme yapmaya bile gerek yok yazdıklarına.

Bizler kardeş kardeş Chip ve teknoloji konularımıza geri dönelim. :)

Selçuk İslamoğlu
09-06-2006, 20:32   |  #22  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj

ferrarili_adam'ın dediği gibi "fanatiklik" sürdüğü sürecek, insanlar tartışmayı başkalarına fikirlerini zorla kabul ettirmekten öteye görmeyeceklerdir. Fanatizm, her konuda olduğa gibi su kaçırmaktır ve bunun önümüzdeki milenyuma kadar ülkemizde değişeceğini hiç sanmıyorum, boşa kürek çekmektir.

theironman
09-06-2006, 20:40   |  #23  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
ferrarili adam

fakat

Diğer PC forumlarıyla Chip forumlarını karşılaştırmak doğru bir yaklaşım değil; defalarca dile getirildiği gibi bu forumda siyasi, dini vb. yazılara sınırlama getirilmiştir. Burası özgür bir forum, bunları neden tartışmıyoruz gibi mantıksız sorular sormak yerine kurallara daha çok dikkat etsek bu tartışmalar hiç çıkmayacak zaten. Bu tür tartışmalara girmek, konuşmak isteyenler için inanılmaz derece çok forum bolluğu var, bu foruma kimse bu konuda bel bağlamak zorunda da değil. Ama kıyıdan köşeden hala bazılarımız bu yasakları bilerek/bilmeyerek çiğnemeye devam ediyor, sonra da faturası bu konuda olduğu gibi gereksiz diyaloglar oluyor.

Chip Dergisi saygın bir müessese ve forumu da bazı kısıtlamaları haliyle getiriyor, çünkü bazı konular nerede konuşulursa konuşulsun üyeler birbirine giriyor neredeyse. Burada huzur isteyen benim gibi üyeler de bundan üstüne düşeni haliyle alıyor tabii.

İnsanlarımız bilgi olmadan tartışıyorlar; doğru. Bu da saplantı derecesini arttırıyor ve insan inandığı şeyden kopamıyor, inandığı şeye körü körüne bağlanıyor.

Sonuç olarak artık bir konuda mutabık kalmamızın vakti geldi: O da bu forumda tartışmaya sebebiyet verecek bu tür konuları burada dillendirmemekten ibarettir, iş bu kadar basittir yani. Selçuk İslamoğlu'nun ne yazdığını bir kez daha okumanıza salık veririm, aramızda hala durumu tam idrak edemeyenler var sanırım çünkü; umarım bir daha bu konu hakkında yazmak zorunda kalmam, kalmayız!

cuneytsahin
10-06-2006, 14:24   |  #24  
Yeni Üye
49 mesaj

ferrarili adam'ı alkışlıyorum. hatta izin verirse gözlerinden öpüyorum.

delizeka
12-06-2006, 19:26   |  #25  
Taze Üye
1 mesaj

Bu mesajlasmalarda gecen bir konuya aciklik getirmek istiyorum.

cuneytsahin

zebanu.com sitesi teknik olarak benim yonetimimde olan ve sadece bir universitemizin mezun ogrencilerine acik olan ozel bir forum sitesidir. Sitede saygi ve sevgi cercevesinde herhangi bir konunun tartisilmasi mumkundur ve cuneytsahin in linkini vermis oldugu resim de sitemiz uyesi olan cuneytsahin tarafindan yuklenilmis ve kendisinin acmis oldugu konu ile herkes reklam hakkindaki olumlu ya da olumsuz goruslerini acilan konu cercevesinde iletmistir.

Herhangi bir yanlis anlasilma ve taninma olmamasi icin kurucusu oldugum sitenin herhangi bir ideolojiyi savunan ve onun reklamini yapan bir site olmadigini iletmek icin bu mesaji iletiyorum.

Forum yonetimi uygun gorur ise, sitenin ozel bir forum olmasi ve baska bir yerde linkinin boyle bir tartismada gecmesinin bizde rahatsizlik vermesi nedeniyle bu konu basligi altinda yazilan yazilardaki zebanu.com linklerini silerseniz sevinirim. Linklerin silinmesinin ardindan bu mesajimin da silinmesi daha da uygun olabilir.

Zaten zebanu.com'dan verilen link nedeniyle ilgili resim silinmis ve uyemiz bu konuda uyarilmistir.

Tesekkur eder, iyi gunler dilerim

Son Düzenleme: delizeka ~ 12 Haziran 2006 19:27