Forumdaki yıldızlar renklenmiş ,çogalmış

Murat.
18-03-2009, 18:09   |  #51  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
948 mesaj

Belirli bir yıldız sayısına ulaştıktan sonra yerine ay işareti gelse ve alınan yıldızlardan sonra ay-yıldız olsa. Hani Türk Bayrağı gibi olsa, ne güzel olurdu...

osmanefe
18-03-2009, 18:43   |  #52  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

:)

I Love GS
18-03-2009, 20:11   |  #53  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

BEnde Nickimi değiştirmek istiyorum ::D:D
bakalım bende kaç yıldız var:D

escape
18-03-2009, 21:04   |  #54  
Yıllanmış Üye
183 mesaj
aapociapo
uygulanmasının mümkün olmadığını biliyorum ama aslında nasıl chip ürün incelemsi yapıp fiyat/performans oranı çıkarıyor bence forumda da cevap/performans oranı olmalı yani verdiğiniz cevap/yararlılık-doğruluk oranı.Şimdi diyebilirsiniz ki zaten rapler buna göre veriliyor bu sistem zaten uygulanılıyor ama tam olarak demek istediğim bu değil örneğin forum yöneticileri her mesajı okuyup değerlendirseler verilen cevaplara doğruluk oranına göre bir puan verseler böylece forumda bilgi kirliliği oluşmaz ya tutarsa diye cevaplar yazılmazdı.Başta da söylediğim gibi bunu uygulamak mümkün değil tabii ki ama benim ki hayal işte...Gülüş
Bu konu ile ilgili daha öncede yazmıştım, bende bu görüşe tamamen katılıyorum. Şunu gerçekten anlamıyorum insan neden msj sayısını şişirmek için bilip bilmediği her konuya cevap yazarki, ben okuyorum eğer o konu hakkında ciddi ve emin olduğum bir bilgim varsa paylaşıyorum ama o konuda ciddi bir bilgim yoksa hiç bir cevap yazmıyorum. Burada amaç msj sayısı değil bilgiyi paylaşmak olmalı,bazen gerçekten forumun kirlendiğini düşünüyorum. Zaten ülkemizde doğru düzgün forum sayısı bir elin parmaklarını geçmez,bari olanları koruyalım. Forum diye arattırın bir milyon forum çıkar ama hepsi kopyala yapıştır yapan cinsten, iddia ediyorum ilk açıldığı zamanlar geçekten çok ciddi bilgi paylaşımı vardı. Bir sorun yaşadığımda foruma giriyor ve aradığımı buluyordum ama bugün en basit bir konuda bile bir cevap bulmak neredeyse işkence, çünkü bir üye yaşadığı bir sorunu yazıyor cevaplara bir bakıyorsunuz alakalı olan olmayan herkes bir şey yazmış. Öyle mesajlar gördüm'ki yeni üye olmuş ve kendisi bilgisayar kullanmaya yeni başladığını söylemiş, bilgisi olmadığını bir sorun yaşadığını yazmış ama yarım saat sonra gitmiş forumda'ki aynı konuda daha ciddi bir soruya bilmediği halde bir sürü cevap yazmış. Ben emin olduğum bir şey varsa yazıyorum ve bunu'da sadece bildiğimi paylaşmak adına yapıyorum. Ben eski üyelerden biriyim eğer bende öyle yapsaydım bugün sanırım en çok yazanlardan biriydim, msj sayısı çok olan her üye için söylemiyorum yani bir genelleme yapmam tabii ama bunun bir düzene girmesi gerektiğine inanıyorum. Buradaki asıl soru şu bizim amacımız ne,forum olarak mesaj sayısındamı bir numara olmak istiyoruz yoksa yararlılık konusundamı.

PcMaKeR
18-03-2009, 21:29   |  #55  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Yakında herkes bir kereliğe mahsus olarak nick değiştirebilecek. Geri dönüşü veya ikinci şansı olmayacak tabi ;)

Akın akın posta yağar. tüh ya ben bunu demek istemiştim diye.

Ya Allah :DDeliDeli

OnnuuR
19-03-2009, 23:33   |  #56  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

Borga Abi'nin kini merak ediyorum dur araım şunu:D:D

piRe_
19-03-2009, 23:54   |  #57  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

escape arkadaşın ifadelerine katıldığımı itiraf etmeliyim. Hatırlıyorum da bir ara bazı başlıklar için fazlasıyla sinirlenmiştim. Demekki rahatsız olan yalnız ben değilmişim.
Yıldız olayı pek ilgimi çekmesede bunun mesaj sayısıyla orantılı olmasını bende doğru bulmuyorum. Nedenmi? Örnek vereyim.
Diyelim ben pc konusunda zır cahil bir adamım ve foruma bir soru sordum. Yıldızları ve mesaj sayısı epey fazla olan bir üye yanıtladı. Yanıtladı ama o cinsten. Gülüş Tabi ben bu durumda diğer üyelerin yıldızlarına aldanarak, bu üye demekki birşeyler biliyorki diğerlerinden yıldızı fazla diyerek önerisini uygularım. Ya, sonuç: Pc GÜMM. Kahkaha (misal) Hoş bir durum değil bence.

OnlyMann
20-03-2009, 00:07   |  #58  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Ben forma yeni üye oldum. Abartı gelecek ama bence bu form bilgisi olmayan bir çok arkadaşımızın bilgilenmesine sebep olabilir. Bu durumda kopyala/yapıştır ile dolup taşıyor. Durum malum.

Sorulan sorunun cevabını direkt veriliyor. Sorunu yaşayan için belki çok önemli ama biraz araştırma yapması gerekmez mi? bakmadan aramadan sormadan küt cevap veriliyor. doğruluğu da kontrol edilmiyor. Oysa sorunun cevabı verilsin ama soruyu soran kişi de bir şeyler öğrenebilsin. En basiti yeniyim dedim ama konuda tecrübem var en azından öyle düşünüyorum. en basit bir olayda "makinayı formatla düzelir" mesajı çok okudum. Bu böyle olmamalı bence. kaldı ki bir çok konuda bilgi ve tecrübe de önemsenmeli. Sorunu çözmek çok kolay olabilir belki ama aynı sorun için gelen birileri de bir şeyler öğrenebilmeli, çözüm yolu birden fazla olabilir araştırılabilir. Bununla birlikte makinanın yazılımsal donanımsal anlamda korumaya alınması salık verilmeli.
Çok uzatmış olabilirim. Kusura bakmayın. Ama form bilgi vermeli bilgilendirmeli ve araştırmaya da teşvik etmelidir diye düşünüyorum. Başka bir konu da bilgi verirken karşıdaki insanlarda rencide edilmemeli ve alınmamalı.

ibrahim19
20-03-2009, 00:34   |  #59  
Yıllanmış Üye
635 mesaj

iyi açalışma kaldırılmasın

Borga-x
20-03-2009, 14:24   |  #60  
İlk Maestro
11,767 mesaj
OnnuuR
Borga Abi'nin kini merak ediyorum dur araım şunu:D:
aramana gerek yok burdayım

OnnuuR
20-03-2009, 19:19   |  #61  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
2,675 mesaj
Borga-x
aramana gerek yok burdayı
Ha burdasındırda ben forumda değilim onun için kimin nerde veya hangi konu altında olduğunu bilmediğim için aramam gerekiyor...
Yıldızlar şahane bu arada:)

Crn@Crn
20-03-2009, 20:07   |  #62  
Üye
84 mesaj

siz yine iyisiniz benim kaybedicek yıldızım bile yok :D