Forumdan ayrılıyorum Allah yolunuzu açık etsin.

melen
28-06-2011, 21:58   |  #1  
melen avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Öncelikle herkese selâmlar, merhabalar arkadaşlar;
Mübârek Mîraç kandilinizi gönülden kutluyorum. Bu forumda artık bu kadar fazla dayanamıyacağımı anladım. Eminim ki bu konuyu açtığım için de bazıları benim arkamdan küfür edecektir bize ne diye. Bazıları ben haklı olduğum hâlde benimle iddialaşıyor, adama yardım etmeye çalışıyorum; bana neden taksit söylüyorsun diyerek çıkışıyor oysaki bilmiyor benim ona adım adım yardım edeceğimi, böylece daha iyi olacağını. Geliyor bana sonradan post kasıyorsun diyor. Birisi uzun bir alıntıma ayrı ayrı cevap vermiş, o post kasmıyor, flood yapmıyor, olan herneyse bana oluyor. Ve bu forumda da bilin ki eğer benim gibi 13 yaşında kaç kişi varsa neredeyse hepsi ayrıldı. Her ne hikmetse bize genç diye lâkâp takılıyor, bilgisiz olduğumuz düşünülüyor. Profilimizdeki o yaş sayısıyla tecrübemiz değerlendiriliyor. Şimdi bazıları diyecek ki öyle bir şey yapmadık böyle bir şey yapmadık, biliyorum yukarıda yazdığım gibi bana küfür eden, belâ okuyan insanlar da olacak. Fakat bu yazıyı, ben benden yararlanan ve yararlanabilecek olanlar için yazıyorum. Hepiniz hakkınızı helâl edin arkadaşlarım. Bazıları kına da yakabilirler bir yerlerine sevine de bilirler. Mîraç kandili ağzımı bozmuyorum arkadaşlar. Şu anda ellerim ayaklarım titriyor.
Ve benden yararlanan arkadaşlarım; bana hayır dua eden arkadaşlarım. Çok üzgünüm artık sizlere yardım edemeyeceğim. Mikrokozmos forumlarında görüşmek üzere. Bazı fesatlar merak etmesin başka bir username ile bu forumda aktif olmayacağım. CHIP Online artık benim için bitmiştir. Nokta.
Son kez hakkınızı helâl edin arkadaşlarım. Görüşmek üzere.

Tuğberk Melen
13 yaşındaki suçu sadece yardım etmek olan bir "genç"
Selâmetle arkadaşlarım.

Erşah
28-06-2011, 22:09   |  #2  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Hey hey hey dostum... Nereye ??  Sen bu tarz "insan" diye gezinen yarataklıra kanarak forumdan ayrılma.Eğer birisi sana küfür ediyorsa denetmenlere şikayet et.Ben yaklaşık bir yıldır burdayım ve neredeyse 20-25 tane bu tarz üyeyi banlattım.Bi kaç denetmen ile dostum... Göz kırpma Eğer bana , sana küfür eden kşilerin mesajlarını aynen kopyalıp kullanıcı ismiyle mesaj atarsan onları banlatabilirim.Bu tarz insanımsı varlıkların bence bu forumda gezinmesi ve senin benim gibi değerli üyeleri sinir ettikten sonra forumdan ayırması bence çok büyük bir saçmalık.Etme eyleme.. Bir kaç gerizekalı için deyemez bile...

thedevil01
28-06-2011, 22:14   |  #3  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

Ben de 14 yaşındayım insanların yanında ezik durumuna düşmemek için yaşımı 26 yaptım :D

Kapalı Hesap (203105)
28-06-2011, 22:16   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

yaw arkadaş böylede olmazki ama denk geliyor hep iyilerin olduğu gibi kötülerde var veya farklı görüşler sende engelle öyle inasanları ne yardım et ne tartış bak daha seninle tanışamadık bile herkez böyle yaparsa chıp de değil hiç bir yerde iyi bilgi - yardımlaşma - dayanışma - arkadaşlık olmaz biliyorum zoruna giden şeyler var ama biz pes etmemeliyiz be kardeş boşver sen o insanları hem akıl yaş ta değil baştadır. kim kaç yaşında olduğu önemli değil önemli olan yardım severliği ve bilgisi boşver sen onları bu forumdan gitme benlede tartışanlar oldu ben yılmadım vazgeçmedim belki 2-3 kişiden nefret ediyorum ama belkide daha 100 lerce kişiye karşılıksız iyilik yapıcaksın sen gitme yinede boşver gel hemde arkadaş olalım bilgilerimiz paylaşalım

Serkan Karadaş
28-06-2011, 22:19   |  #5  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj

senin bilgin, senin paylaşımın. sen bildiğini diğerleriyle paylaşarak değer kazanırsın, değer kazanmak için paylaşmazsın.
keyfine bak :)

Erşah
28-06-2011, 22:20   |  #6  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
2,183 mesaj

Eğer gidersen sana özelden söverim.Olmazsa normal yollarlada söverim.Eğer istanbul'da oturuyorsan ver adresini kulağının dibinde söveyim...

rap1997
28-06-2011, 22:21   |  #7  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
737 mesaj

gitme kardeş zaten forumda bilgili olan kaç kişiyiz bende yaşımı 40 diye girdim 18 yaş altını kabul etmez diye :D ama illa gitçem diyeceksen yolun açık olsun...

adem-t
28-06-2011, 22:30   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
793 mesaj

Sende hakkını helal et kardeşim yolun açık olsun..

melen
28-06-2011, 22:36   |  #9  
melen avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Dönmemi isteyen kaç kişi var?
Ya hacı bak benim en nefret ettiğim şey mesaj sayısına göre rütbedir anladın mı. Adam geliyor bana bak yardım ediyorum, daha dün üye olmuş; bak tamam sen mesaj kasmak için taksit taksit söylüyorsun diyor, bak siz 2009'da filan çok iyi hatırlıyorum; bu geldi başıma. Abi ağrıma gidiyor yapmayın yaa yapmayın. O zaman hiç yardım etmeyim daha iyi.
Eğer gerçekten istiyorsanız dönerim bakın.

Son Düzenleme: melen ~ 28 Haziran 2011 22:40
Kapalı Hesap (203105)
28-06-2011, 22:39   |  #10  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  
Dönmemi isteyen kaç kişi var?
bırak kaç kişi olduğunu kişiliksiz 1000 kişi olacağına gerçek arkadaş olacak kişilik sahibi 10 kişi olsun daha iyi
arkadaş olarak ekledim kabul edersin inşallah

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (81662) ~ 28 Haziran 2011 22:40
melen
28-06-2011, 22:41   |  #11  
melen avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Tamam arkadaşlar hakkım anamın ak sütü gibi helâl olsun sizlere sırf sizler için dönüyorum.
Valla düşünüyorum da, değmez ya. Bir de ben hemen parladığım biri olduğumdan dolayı...

Son Düzenleme: melen ~ 28 Haziran 2011 22:49
M.G.G
28-06-2011, 22:43   |  #12  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  
...Ve bu forumda da bilin ki eğer benim gibi 13 yaşında kaç kişi varsa neredeyse hepsi ayrıldı. Her ne hikmetse bize genç diye lâkâp takılıyor, bilgisiz olduğumuz düşünülüyor...
Dostum sende yaşını açıklama bende 14 yaşındayım ama yaşımı açıklamıyorum (:

melen
28-06-2011, 22:46   |  #13  
melen avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Sizler benim canımsınız ya. :)
Profilimi baya dağıttım düzelteyim dönüyorum.

Tüh bak bloglar da gitti. :D
Neyse yazarım hiç önemli değil önemli olan sizin gibi bir ailem var benim. :)

Kapalı Hesap (203105)
28-06-2011, 22:51   |  #14  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

heh şöyle ya bide şuna çok kızıyorum 13 yaşında olabilirsin ama bu işlerden anlamıyorsun demek değil sen 13 yaşındasındır belki ama çok olgun biriysen ve 19 yaşındaki birinden daha ahlaklı bilgili olgunsan ne olacak yaş takıntısı olmasın her yaşın kendi güzelliği var ben 20 yaşındayım keşke diyorum bazen 9 yaşında olsam ama 20 yaşında ayrı bi güzelliği var

fatihdw
28-06-2011, 22:52   |  #15  
fatihdw avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

Bu forumdan 2 şekilde ayrılabilirsin;

1-Askere giderken tekrar dönecek şekilde daha yaşın küçük

2-Birde ölürken ayrılabilirsin onda dönüş yoktur herbirimiz için geçerli(Allah uzun ve hayırlı ömürler versin)Alkış

ekran kartı
28-06-2011, 23:16   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Son zamanlarda aktif olarak forumdayım ama ters bir durum görmedim ben. Sanırım bazı sorunlarınız olmuş ama çok dert etmeyin. 13 yaşında ve gerçekten zeki bir arkadaşımızsın ki bilgisayar hakkında insanlara yardımcı olabiliyorsun. Gördüğüm kadarıyla Türkçeyi de güzel kullanıyorsun. Ben seni taktir ettim. Kal aramızda gitme :)

melen
28-06-2011, 23:31   |  #17  
melen avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Sağolun arkadaşlar hepinizi candan seviyorum. Teşekkürler hepinize tek tek. :)

adem-t
29-06-2011, 01:27   |  #18  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
793 mesaj

Tekrar hoşgeldin kardeşim foruma inşallah bir daha böyle tatsızlıklarla hiçbirimiz karşılaşmayız..

Erşah
29-06-2011, 07:42   |  #19  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
2,183 mesaj

Ohh be forum değerli bir üye kazandı yeniden Göz kırpma Bak kardeşim atalarımız ne demiş: "Akıl yaşta değil baştadır." Sana yaşın gereği sallayan olursa dön bana.... Ben onu özelden bi tecavüz edeyim... Seni arkadaş olarak ekliyorum... Zaten benim bu forumda aktif olarak mesaj yazan tanıdığım kullanıcılardan hiç biri bu çeşit mesajları yazma.Bende 18 yaşındayım. Gerçek ismim profil ismim aynı zamanda Göz kırpma ...

faceman
29-06-2011, 18:49   |  #20  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

konuyu şimdi gördüm kalmana sevindim açıkcası foruma girdiğimden beri doğru düzgün yazanları gerçek anlamda yardımcı olanları dikkatle izledim ve emin ol aralarında sende varsın.gitme sakın forumdan harbiden forumdan gidecekse küfür edip herkesi küçümseyenler gidebilir.kalmakla en iyisini yaptın inşallah daha tatsızlık olmaz.

Kapalı Hesap (200174)
29-06-2011, 19:07   |  #21  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: glscgn  
bırak kaç kişi olduğunu kişiliksiz 1000 kişi olacağına gerçek arkadaş olacak kişilik sahibi 10 kişi olsun daha iyi
arkadaş olarak ekledim kabul edersin inş
valla aynı düşüncedeyim bir kaç kişiye kızıpta yok yaşım ufak falan yaw boşkoy arkadaşım yaşla ne alaka benim yaşım 27 13 yaşında bir arkadaşım sorunumu çözmüştü bir zamanlar akıl yaşta değil baştadır ben çok görüdm yaşı büyük olupta kafasının içi saman dolu insanları nereye gidiyorsun etmiyorum hakkımı helal(varsa) şurda gözlemlerime göre forumda dürüsüt aklı başında insanlar heb ayrılıyor durun yaw KahkahaGülüş

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (81662) ~ 29 Haziran 2011 19:08
cracker1
29-06-2011, 21:53   |  #22  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
326 mesaj

yaw bence ayrılma bide akıl yaşta baştadır doğru bir laf
ben de bir bir konuda sinirlenmiştim bende senin gibi çıkmak istemiştim ama pes etmedim
benden sana bir öğüt: hayatta hep inatçı olacaksın.
"Benden sana bir öğüt ununu elinde öğüt."

CasperTweti
30-06-2011, 14:48   |  #23  
CasperTweti avatarı
Yıllanmış Üye
158 mesaj

Bakıyorum da yazılara hep yaşın gerektiği şekilde . Akıl yaşta değil baştadır lafınız yerden göğe kadar doğrudur. Davranışlarınız için ise bakıyorum çocuksu. Ya arkadaş gideceksen git gölge etme yeter yalvaranlara da bakıyorum akranlarınız. Yani hayat tecrübeniz sözü edilen yaşta. Bilginiz benden üstte diyeceğim yok. Gençsiniz ve sizler yarının deneyimli ve bilgili olacak bireyleri potansiyelindesiniz. Genç kişiler demek deneyime açık olan ve cesaretli olanlardır bence.
Siz gidince burası ya da dünya yıkılacak değil. Sizler gidince sizlerden daha bilgili, tartışmasını da bilen nice gençler vardır; bunu unutmayın ve trip atmayın.
Sizler gençsiniz ve bilgileriniz var bunları kullanmayı deneyin ve bir yerlere gelerek kendinizi kanıtlayın. Polemiklere girerek değil. Yazmak için değil yardımcı olmak için yazın... Kalın sağlıcakla yurdumun alıngan gençleri...

melen
30-06-2011, 17:39   |  #24  
melen avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Alıntı: CasperTweti  

Bakıyorum da yazılara hep yaşın gerektiği şekilde . Akıl yaşta değil baştadır lafınız yerden göğe kadar doğrudur. Davranışlarınız için ise bakıyorum çocuksu. Ya arkadaş gideceksen git gölge etme yeter yalvaranlara da bakıyorum akranlarınız. Yani hayat tecrübeniz sözü edilen yaşta. Bilginiz benden üstte diyeceğim yok. Gençsiniz ve sizler yarının deneyimli ve bilgili olacak bireyleri potansiyelindesiniz. Genç kişiler demek deneyime açık olan ve cesaretli olanlardır bence.
Siz gidince burası ya da dünya yıkılacak değil. Sizler gidince sizlerden daha bilgili, tartışmasını da bilen nice gençler vardır; bunu unutmayın ve trip atmayın.
Sizler gençsiniz ve bilgileriniz var bunları kullanmayı deneyin ve bir yerlere gelerek kendinizi kanıtlayın. Polemiklere girerek değil. Yazmak için değil yardımcı olmak için yazın... Kalın sağlıcakla yurdumun alıngan gençleri...
Bak hacı bunlara gıcık oluyorum işte anladın mı Erşah abi. Adam resmen küçümsüyor ya yerden yere vuruyor ya.
Kilitleyin konuyu gitsin bırakın ya Allah aşkına. Adam geliyor kendi trip atıyor ben sanki ona bir şey dedim ya.

CasperTweti
30-06-2011, 21:05   |  #25  
CasperTweti avatarı
Yıllanmış Üye
158 mesaj

Burası sosyal bir forum ağlama sitesi değil isteyen istediğini terbiye sınırları içinde yazar. Fazla ağlama gözlerin şişer sonra . Bak değmez hayat ağlamaya mutlu ol yeter bırak arabesk takılmayı... Yaşamaya bak. Ben kimseyi küçümsemem. Herkes insandır. Yeter ki duygu sömürüsünde bulunma gerçekci ol yurdumun alıngan insanı...
Tecrübe ile akıl farklıdır. Sen akıllısın ki çok şey biliyorsun ama ağlıyorsun ayıptır. İnsanların duygularına değil bilgilerine ve ihtiyaçlarına oyna...