Fotmattan sonra reboot and select proper

yusa67
01-07-2016, 17:31   |  #1  
yusa67 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Selamun aleykum arkadaslar ve abilerim.
Sizden yardim istiyorum.
Sorun şu;Gecen gun bilgisayara(bilgisayar laptop toshiba.) F8 e basili tutup recoveri menusune geldim.Oradan bilgisayari fabrika ayarlarina geri cevirecektim.Format islemi basladi ilk %3 gibi bir bolum tamamlandi sonra bilgisayar kapandi.Acmayi denedim ama baktimki sarji bitmis.Hemen sarji takip bilgisayarimi actim.Acarken ekranda bir uyari vardi.Bu harddisk artik kullanilmamaktadir.Bilgisayariniz yeniden baslatilsinmi? Yaziyordu bende yeniden baslata tikladim.Acarken reboot end select proper hatasi verdi. Her tusa bastigimda ayni uyari bir daha geliyordu.Arastirdim biosta harddiski en uste alin yaziyordu. Biosta harddiski en uste aldim.Ama sorun cozulmedi.Bilgisayarci al firmat cd si tak calistir format devam eder dedi.Ama ben ginede ne yapacagimdan tam olarak emin deilim.Sorunu cozebilecek biri  aynisini yasayip duzelten biri  lutfen yardim edermisiniz.Acil yardim lazim.....
Okudugunuz icin cok saolun

padisah
01-07-2016, 18:19   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: yusa67  
Selamun aleykum arkadaslar ve abilerim.
Sizden yardim istiyorum.
Sorun şu;Gecen gun bilgisayara(bilgisayar laptop toshiba.) F8 e basili tutup recoveri menusune geldim.Oradan bilgisayari fabrika ayarlarina geri cevirecektim.Format islemi basladi ilk %3 gibi bir bolum tamamlandi sonra bilgisayar kapandi.Acmayi denedim ama baktimki sarji bitmis.Hemen sarji takip bilgisayarimi actim.Acarken ekranda bir uyari vardi.Bu harddisk artik kullanilmamaktadir.Bilgisayariniz yeniden baslatilsinmi? Yaziyordu bende yeniden baslata tikladim.Acarken reboot end select proper hatasi verdi. Her tusa bastigimda ayni uyari bir daha geliyordu.Arastirdim biosta harddiski en uste alin yaziyordu. Biosta harddiski en uste aldim.Ama sorun cozulmedi.Bilgisayarci al firmat cd si tak calistir format devam eder dedi.Ama ben ginede ne yapacagimdan tam olarak emin deilim.Sorunu cozebilecek biri aynisini yasayip duzelten biri lutfen yardim edermisiniz.Acil yardim lazim.....
Okudugunuz icin cok
  Ve aleyküm selam.
BIOS ayarlarını varsayılana (default) alıp yeniden recovery işlemi yapmayı deneyin.
Recovery işlemine başlamadan önce bilgisayar sizi şarja takmanız, vb. konularda uyarır siz uyarıya rağmen şarja takmadan recovery işlemini başlattığınız için bu hâldesiniz.

Eğer yine recovery esnasında hata alırsanız laptopunuzun altındaki lisans etiketinden Windows sürümünüze bakın ve hangi sürümün lisansına sahip olduğunuzu yazın.

Son Düzenleme: padisah ~ 01 Temmuz 2016 18:20
yusa67
03-07-2016, 01:03   |  #3  
OP Taze Üye
16 mesaj

Abi oncelikle saol ben biosu varsayilana aldim burdan recoveri ekranina nasil gecicem.Onceden gectigim gibi bilgisayar baslamadan f8 e basarakmi gecicem? Onu denedim acilmadi karsima

pxe-mof: exiting pxe rom.

Reboot and select proper

Geldi ben recevery ejranina nasil gecmeliyim.

padisah
03-07-2016, 03:12   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Abi oncelikle saol ben biosu varsayilana aldim burdan recoveri ekranina nasil gecicem.Onceden gectigim gibi bilgisayar baslamadan f8 e basarakmi gecicem? Onu denedim acilmadi karsima

pxe-mof: exiting pxe rom.

Reboot and select proper

Geldi ben recevery ejranina nasil gecmeliyim.

Recovery ekranına geçmek için gereken tuşlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
http://www.enpedi.com/2010/11/no ... urtarma-tuslar.html

yusa67
03-07-2016, 03:20   |  #5  
OP Taze Üye
16 mesaj

Yok abi malesef dedikleri gibi ekrana gecemiorum acaba fomat cd simi taksam

Son Düzenleme: yusa67 ~ 03 Temmuz 2016 03:23
padisah
03-07-2016, 16:22   |  #6  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Yok abi malesef dedikleri gibi ekrana gecemiorum acaba fomat cd simi
  Bilgisayarınızın altında Windows lisans etiketi vardır oradan hangi sürümün lisansına sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz.
Daha sonra lisansına sahip olduğunuz Windows sürümünün MSDN çıkışlı orijinal .iso dosyasını internetten bulun ve indirip hash değerini kontrol edin eğer değer tutar ise o .iso ile hazırladığınız DVD veya USB bellek ile Windows'u kurup etiketteki lisansı girerek Windows'u etkinleştirebilirsiniz.

Son Düzenleme: padisah ~ 05 Temmuz 2016 17:18
yusa67
09-07-2016, 14:47   |  #7  
OP Taze Üye
16 mesaj
Alıntı: padisah  
Bilgisayarınızın altında Windows lisans etiketi vardır oradan hangi sürümün lisansına sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz.
Daha sonra lisansına sahip olduğunuz Windows sürümünün MSDN çıkışlı orijinal .iso dosyasını internetten bulun ve indirip hash değerini kontrol edin eğer değer tutar ise o .iso ile hazırladığınız DVD veya USB bellek ile Windows'u kurup etiketteki lisansı girerek Windows'u etkinleştirebilirsiniz.
Kardes onun yerine yeni bir windows7 cd si alup cd ile bilgisayara atsam yada bilgisayara yeni hdd taksam sorun duzelirmi?

padisah
09-07-2016, 18:51   |  #8  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Kardes onun yerine yeni bir windows7 cd si alup cd ile bilgisayara atsam yada bilgisayara yeni hdd taksam sorun duzelirmi?
Yeni bir HDD almanıza gerek yok. Herhangi bir Windows 7 DVD si ile yapmayın.
Dediğim gibi laptopunuzun altında hangi Windows sürümüne sahip olduğunuzu belirten etiket vardır. Önce etiketten hangi sürümün lisansına sahip olduğuzu tespit edelim.

yusa67
04-08-2016, 13:41   |  #9  
OP Taze Üye
16 mesaj
Dediğim gibi laptopunuzun altında hangi Windows sürümüne sahip olduğunuzu belirten etiket vardır. Önce etiketten hangi sürümün lisansına sahip olduğuzu tespit edelim.
O windows 7 dosyasini flasha koytp biosta 1. Boot olarakmi baslatmaliyim?

yusa67
04-08-2016, 13:48   |  #10  
OP Taze Üye
16 mesaj
Laptopumun altinda
Model name
Part no
Serial no var bunlardan hangisi

yusa67
04-08-2016, 13:51   |  #11  
OP Taze Üye
16 mesaj
yada bu harddiskimin uzerindemi yazar
Acaba ?

yusa67
04-08-2016, 14:01   |  #12  
OP Taze Üye
16 mesaj
Su lisans etiketi galiba buldum.
Windows 7 home basic OA  MEA
TOSHIBA |||||||||||||||||||||||||||||||| ||||||| |||||||| VS NUMARA(Soyleyemem)
Product Key *****-*****-*****-*****-*****
                       ***-*****(numarayi kendim kapattim guvenlik icin )
Eger bu ise bunu internet cafe den kendim kapattigim numarayi googleye yazipmi indiricem   yada bu lisansi nasil indiricem bana bi yardimci olursan cok makbule gecer

Seklinde acaba bumudur.Eger bu ise

yusa67
04-08-2016, 14:01   |  #13  
OP Taze Üye
16 mesaj
Su lisans etiketi galiba buldum.
Windows 7 home basic OA  MEA
TOSHIBA |||||||||||||||||||||||||||||||| ||||||| |||||||| VS NUMARA(Soyleyemem)
Product Key *****-*****-*****-*****-*****
                       ***-*****(numarayi kendim kapattim guvenlik icin )
Eger bu ise bunu internet cafe den kendim kapattigim numarayi googleye yazipmi indiricem   yada bu lisansi nasil indiricem bana bi yardimci olursan cok makbule gecer

Seklinde acaba bumudur.Eger bu ise

yusa67
09-08-2016, 00:04   |  #14  
OP Taze Üye
16 mesaj

Beyler guncel bir yardim edin yaw