Fotoğraflarım silindi nasıl geri getirebilirim ?

Emre KESER
02-03-2014, 01:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhabalar ben buraya daha yeni üye oldum ve haberlerinizi ve haber akışını çok beğendiğim için üye olmak istedim çok iyi iş çıkarttığınızı söylemem gerek :)

Sorunuma gelirsek şimdi şöyle bir şey oldu ben uyku sersemliğine kamerayla çektiğim fotoğraflarımı sildim ve hepsi benim için çok önemli ve özeldi fotoğraflarımı geri getirmek için bir program yada yapılacak her hangi bir şey varmı yardımcı olursanız şimdiden çok teşekkür ederim sizlere. Tabi ben biraz araştırma yaptım root'tan falan bahsediyolar ama bu işlem sadece rootlamı yapılır ve rootsuz olursa çok iyi olur açıkçası root atmak hiç istemiyorum ona göre bir bilgilendirme yaparsanız çok iyi olur :)

Bir de forumunuzda böyle bir konu aradığımda bulamadım en azından aynı sorunla karşılasan başka kişiler olursa yardımcı olucaktır mutlaka bu konu :)

Sorunumu inşallah gayet net ve güzel bi şekilde açıkladım bu aileden yardım bekliyorum.

padisah
02-03-2014, 01:17   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Fotografların çekildiği cihaz nedir?
Fotograflar cihazın dahili hafızasında mı yoksa sd kart gibi harici bir hafızadamı tutuluyordu?
Silme işleminden sonra yeniden fıtogra veya video çektin mi ya da fotografların silenmesindon sonra o depolama birimine her hangi yeni bir veri yazdın mı?

Emre KESER
02-03-2014, 03:49   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

S4 den çekildi ve telefonun kendi hafızasına geliyodu hayır ne fotoğraf nede başka bi şey yaptım hiç bi işlem gerçekleştirmedim.

padisah
02-03-2014, 09:43   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: Emre KESER  
S4 den çekildi ve telefonun kendi hafızasına geliyodu hayır ne fotoğraf nede başka bi şey yaptım hiç bi işlem gerçekleştirmedim.
 Bilgisayarına telefonu harici depolama birimi olarak bağla ve telefonun hafızasını recuva ile derin tarat.
Eğer işe yaramazsa KiwiG Data Recovery Professional ile de dene. (Korsan kesinlikle kullanma eğer satın almayacaksan buradan yaz başka önerilerde bulunayım.)

Emre KESER
02-03-2014, 12:51   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

yok korsan kullanmak hiç istemem bu iki proğramda paralımı paralıysa alamam :( benim sorunum root ile falan hallolucak bişi değil dimi normal yollardan da ulaşabilirim kayıp fotoğraflarıma ? Rootlamak istemiyorum kısacası eğer bu sorun root ile hallolucaksa bunu yapamam.

padisah
02-03-2014, 12:58   |  #6  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
yok korsan kullanmak hiç istemem bu iki proğramda paralımı paralıysa alamam :( benim sorunum root ile falan hallolucak bişi değil dimi normal yollardan da ulaşabilirim kayıp fotoğraflarıma ? Rootlamak istemiyorum kısacası eğer bu sorun root ile hallolucaksa bunu yapamam.
 Eğer telefonun dahili hafızasını bilgisayarına harici depolama birimi olar tanıtabilirsen root'a gerek kalmayacağını zannediyorum.

Recuva ücretsiz KiwiG ücretli önce recuvayı dene olmazsa başka tavsiyelerde bulunmaya çalışırım.

Emre KESER
02-03-2014, 13:11   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

o recuva proğramınin bana netten güvenli bi indirme linkini atarmısın ben bulamam şimdi yanlış bişi indiririm kardeşim zahmet olmazsa rica ediyorum.

Bide telefonu mu nasıl öyle göstericem bilmiyorum eğer bu konuda da bilgin varsa yardımcı olsan çok makbule geçer.

padisah
02-03-2014, 13:33   |  #8  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
o recuva proğramınin bana netten güvenli bi indirme linkini atarmısın ben bulamam şimdi yanlış bişi indiririm kardeşim zahmet olmazsa rica ediyorum.

Bide telefonu mu nasıl öyle göstericem bilmiyorum eğer bu konuda da bilgin varsa yardımcı olsan çok makbule geçer.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağla (eğer çıkarsa) telefon ekranında depolamayı seç. (Hafıza kartı varsa takılı olmasın)
S4 hiç kullanmadım tahmini yazıyorum karşına dediğim gibi bir menü gelmeyebilir.
Eğer bilgisayarım'a girdiğinde telefonun bir usb disk gibi görünürse işlem tamam demektir.

Recuva (Free)http://www.piriform.com/recuva/download/standard

Son Düzenleme: padisah ~ 02 Mart 2014 13:39
tecno_man
09-04-2014, 11:57   |  #9  
Üye
Teşekkür Sayısı: 6
66 mesaj

root lu muydu telefonun?

ukray
26-12-2014, 03:11   |  #10  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1