Fotoğraflarımı Açamıyorum Lütfen yardım edin..

akle
24-03-2010, 17:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle sorunumu anlatıyım sonra denediğim çözümlerimi anlatıyım..
Arkadaşlar dizüstü bilgisayarımda d: sürücünde olan resimleri açamıyorum. Windows 7 ultimate kurulu ve son güncellemesine kadar yapıldı.Açmaya çalıştığımda bana söylediği "Dosyanın bulunduğu konuma doğru erişim izniniz olmadığı için, Windows fotograf görüntüeyici bu resmi açamıyor." Bilgisayar ve windows hakkında kendimce baya bir bilgiye sahibim yanlız yaptıklarım resmi acmama yardımcı olmadı araştırdım ama nette bulamadım.
Uyguladığım Çözümler
1-) Resme sağ tıklayıp özellikler > güvenlik sekmesi > gelişmiş > sahip sekmesi > kullanıcıya tüm yetkileri verdğim halde resmi açamadı.
2-) Bu sorun olduktan sonra windows sistem geri yükleme yaptım sorun düzelmedi.
3-) Sürücüden dosyaları kurtarmak için recovery (recuva , recovery my files) programlarını kullandım.Resimleri buluyor ama acmıyor.
4-) Norton Symantec veri kurtarma programını kullandım resimleri buluyor ama acmıyor.
5-) Resimleri depolama birimlerine göndermeye çalıştıgımda "buna yetkiniz bulunmamaktadır ,Yeniden Deneyin".
6-) Photoshop programlarından resmin uzantısını değiştirmeyi düşündüm bunuda yapamadım.
Windows vista kurmaya karar vermiştim ve kurarken siyah ekranda hata vermişti yeniden başlattığımda açamamıştım.
Sorunun bu yüzden olabileceğini düşünüyorum.

OSMAN BAĞÇEVAN
25-03-2010, 20:39   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Windows fotoğraf yükleyicisi değilde , farklı bir programla resimleri açabiliyor musunuz ?

Videolarda yada farklı bir uzantılı dosyaları açtığınız zaman onlardada aynı hatayı veriyor mu ?

Windows Vista yı kurmakla ne alakası var onu anlamadım..ikinci sorun olarak mı yazdığınız ?
Siyah ekran gelmesi büyük bir ihtimal vista dvd niz veya optik okuyucunuzda ki problemle alakalı..

akle
28-03-2010, 00:52   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
"Windows fotoğraf yükleyicisi değilde , farklı bir programla resimleri açabiliyor musunuz ?"
Yanıt: farklı bir program da denedim ama olmadı. ismini hatırlayamıcam.Kırmızı siyah logosu vardı.
"Videolarda yada farklı bir uzantılı dosyaları açtığınız zaman onlardada aynı hatayı veriyor mu ?"
Yanıt: D: sürücüsündeki resimlerin yanında olan videoları da acmıyor. örnek olarak 3gp. mp4 gibi..

format atıcaktım bu yüzden olabilir diye düşünmüştüm ..

Son Düzenleme: akle ~ 28 Mart 2010 00:54
OSMAN BAĞÇEVAN
28-03-2010, 12:55   |  #4  
Denetmen
6,606 mesaj

klasöre veya dosyalarınıza sağ tıklayıp :
Bununla Paylaş / Homegroup ev grubu okuma yazma
ya tıklar mısınız ? çözüm olabilir..

Formatla alakası yok sorununuzun..

Deniz Selçok
28-03-2010, 14:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Öncelikle sorun yaşadığınız klasöre sağ tıklayın ve "özellikler>güvenlik" sekmesine gelip "gelişmiş" butonuna tıklayın. Buradan "sahip" sekmesine tıklayın ve ardından "düzenle"ye tıklayın. Geçerli sahibi yazan bölüme Everyone yazın ve hemen alttaki "Nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahipliğini değiştir"i işaretleyin. Bütün açık menüleri tamam ile  kapatın. Uyarı alırsanız tamam deyin. Tekrar klasörün güvenlik sekmesine gelin. Everyone'a tam denetim verin ve tamam ile menüden çıkın.

akle
29-03-2010, 03:27   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

Sorun bu ss veriyorum [/url]
deniz arkadaşım dediklerini uyguladım zaten yapmıstım ama everyone 'a yetki vermeyı denememştim onuda yaptm olmadı.
[url=http://resimupload.com/ds912109688_untitled3.html]

clickonline
04-04-2010, 17:34   |  #7  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Tekrar XP'ye geri dön ve anlatılan yetki işlemlerini orada yap tüm resimleri açabildikden sonra tekrar windows7'ye geri dön.

Ve bir daha asla şifresi olan bilgisayarın şifresini kaldırmadan format atma ! ; )

OSMAN BAĞÇEVAN
05-04-2010, 00:09   |  #8  
Denetmen
6,606 mesaj

Bu sorun başka bir sorun clickonline..Yetki alma falanla alakası yok..
Benim değil , başkasının başına geldi sorun..Çözüm bulamadım , en sonda windows 7 yi tekrar yükledim..
Sorun ortadan kalktı ama ...