FPS Sıkıntısı

ibrahim öğretir
14-08-2019, 02:09   |  #1  
ibrahim öğretir avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Herkese merhaba , League of legends ( LoL ) oynarken FPS'im ortalama 20 oluyor bazense 30 saniyeliğine donuyor . Bir çok yol denedim Gamebooster gibi programlar kullandım , temp dosyalarını temizledim virüs vs. her şeyi denedim . Format attım sadece lolü yükledim driverlarımın güncel olmasına rağmen gene aynı hatta Windows 7 temasını temel tema olarak değiştirdim . İnternette yazan her şeyi yaptım game.cfg dosyası , denetim masası güç performans olayını her şeyi yaptım fakat gene olmadı . Donanımdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat 6 Gb ram 1 Gb Ekran kartı var ve en kötü ayarlarda oynuyorum gene aynı gene aynı . Sorunun donanımdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum sistemim şu

İşletim sistemi : Windows 7 Ultimate ( 32 bit ) ( 64 biti işlemcim kaldırmıyor )
Anakart : Asus P5G41TM_LX
Ekran kartı : Nvidia GeForce 9600 GT ( 1 GB ) 
Ram : Kingston 6 GB ( Sadece 2 veya sadece 4'ü taktığımda gene aynı sorunu yaşıyorum o yüzden 2sinide taktım )
İşlemci : İntel Pentium E5700 ( 3.0 GHz - 800MHz - 2 MB önbellek )
Harddisk : 120 Gb ve 300 Gb olmak üzere 2 tane harddisk HDD

Değiştirmem gereken parça varsa hangisi söylerseniz sevinirim ve neden dolayı düşüyor bu FPS lolü en kötü ayarlarda oynatsa bile yeter fakat akıcı olsun 60 FPS'ten düşmesin 
Not : İşlemciden kaynaklı olduğunu düşünüyorum bu yüzden şu model işlemci almayı düşünüyorum 
Intel Core2 Duo E8400 İşlemci 6M Önbellek 3.00 GHz 1333MHz FSB

İsteyen olursa TeamViver verebilirim bilgisayarı kendi inceleyip düzeltmeye çalışabilir

Son Düzenleme: ibrahim öğretir ~ 14 Ağustos 2019 02:20 Neden: Aklıma sonradan gelen bir şey
zombi
14-08-2019, 03:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

geçen de bi core 2 isteyen arkadaş vardı o musun dedim ama anakart farklı :D hocam o işlemci seninkinden elbet gömlek gömlek üstündür ama bu saatten sonra çift çekirdeğe par verilmez. anakartın her ne kadar intel core de olsa güzel bi anakart bence  buna bi q6600 ya da q8400 hatta q9650 falan yakışır.

elin değmişken o ekran kartından da kurtul ya. git bi 750 ti al.

varsa paran ssd de çak keyfine bak.

paran yettiği kadarını yaparsın dediğim sıra ileç yoksa da yavaş yavaş yap. ama o işlemciyi alma. yetmez.

ayrıca o oyunda o işlemciler cidden batırıyor. benim eski athlon 750 pin tek çekirdek işlemcim bile 50 fps altına düşmüyordu. tabii onun ekran kartını arkadaşa verdiğmde kasasından duman çıktı :D

Son Düzenleme: zombi ~ 14 Ağustos 2019 03:48
zombi bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ibrahim öğretir
14-08-2019, 05:19   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Hocam elimde bütçe yok bunları bile 300 liraya aldım dediğim işlemciyi 40 liraya bulduğum için onu tercih ettim yoksa haklısınız fakat demek istediğim şu o işlemciyi alırsam fps'de az da olsa rahatlarım değil mi yani 60 fps görür müyüm ?

zombi
14-08-2019, 08:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=YZ1GOtUSPBc&t=2s burdan msi afterburner klavuzunu inceleyin bu programı kurun zayıf parça çıkacaktır. en temel çözüm budur.

ama her halükarda o ramve anakarta yine çift çekirdek işlemci takılmaz. gitmişken az ilerletilir. dediğim gibi anakartın potansiyeli var. en azından bi 750 ti kaldırır işlemcileri. şimdi çift çekirdek alıp  3 ay sonra tekrar çdarboğaz yaşamaktan iyidir.

sonradan vakit hal düzelince de ekran kartınız 750 ti yaparsınız. o ramle iyi gider.