Frans a'dan Bir Telekom Kampanyası (Farkı Görün)

furkanesref
11-08-2006, 16:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Ayda 70Euro (85$) (bizim 1024k bps down/256k bps up sınırs ız baglantısına denk geliyor 122,9 5YTL) ödeyen Paris'liler bunun karsılıgında 2.5Gb/s indirme ve 1.2Gb/s gönderm e hız ında internete sahip oluyorlar. Bununla da bitmiyor, ücretsiz telefon ve televizyon hizmeti de var. Yeni altyapı tamamen fiberoptige geçmis durum da. Evlere böyle bir baglantının ulastırılması("Fibe r To Th e H om e " projesi deniyor) gerçekten büyük bir yatırım . Kendimizle kıyasladıgımızda sadece su örnegi verecegim . Paris 'de yasayan
biris i Türk Telekom 'un 3GB sınırlı abonesi olsa kotasının dolması sadece 10 saniye sürecek !

turksoftware
11-08-2006, 16:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

fark zaten ortada dıger ulkelerde de bu durum hemen hemen aynı bızım acımızdan.Turk telekom sozde ındırım yapıo amac yıne seytanlık zaten bunu forumlarda tartısmıstık.Walla dedıgın rakamlara gore kbit gbit arasında daglar kadar fark war yaw olurmu bole sey...saygılar...

Arif Şeftali
11-08-2006, 16:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Yok yahu o kadar hızlı olur mu ? Yani 2.5Gbit/saniye demek saniyede 312,5 Megabayt download hızı demek.Yani yok ya olmaz o kadar.Hem ev kullanıcısında bu kadar hızlı yazabilen Harddish ne arasın...Yok yok olmaz o kadar canım yani o kadar uçmamış olsa gerekler.Gerçekten de aslı var mı bunun arkadaşlar ben inanamıyorum yani.Şimdi bu hizmetten binlerce kişi alsa orada üff, hem iyi de bu adamların yurtduışı çıkış hızları ne kadar ? Hem düşünsenize 10-15 kişiye verilen internet hızı ile Türkiye'deki 14 milyon civarı internet kullanıcısı yararlanıyor.Bence megabittir o, megabit...(İyi ama ya gerçekse..., yok ya olur mu o kadar, daha neler...)

furkanesref
11-08-2006, 16:57   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

gerçek arkadaşlar. başka bir bilgisayr dergisinde vardı......

Arif Şeftali
11-08-2006, 17:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Yok yahu gerçekten dudak uçuklatıcı.Ama ben yine de o hıza takıldım.O kadar hızı normal bir makine nasıl kaldırır ki.Benim makine CD den bile dosya kopyalarken 4,5 Megabayt hızında yazıyor.Hadi benim ki eski diyelim.SATA2 destekli olsa ne kadar yazacak ki ? Yani saniyede 312.5Megabayt yazma hızına çıkabilecek mi acaba ? Tam bilmiyorum son çıkan harddiskler ne kadar hızda yazıyorlar ama kolay kolay herkeste de öyle hızlı yazabilen bir harddiskin olacağını sanmıyorum.O belki de öel şirketler içindir.Hani bizim telekomun aylık milyarlar aldığı hızlar içindir.Ne biliyim hosting firmaları falan...Ama yine de inanasım gelmiyor, resmen şaşırdım yani...

theironman
12-08-2006, 09:23   |  #6  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış, bizimkisi de o hesap; daha vakti var, ama eninde sonunda bu durumdan kurtulacağız, başka çaremiz yok!

Arif Şeftali
12-08-2006, 12:16   |  #7  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Orada hemfikiriz zaten sevgili elvis32.Ama haberin doğruluğu beni şüphelendirdi.Nasıl olur da tek kullanıcı 2.5Gbps hız kullanabilir ? Yani bunun çene yormak olmaması gerekir.Merakımdan soruyorum...

Hoşçakalın...

beepha
12-08-2006, 12:24   |  #8  
Yıllanmış Üye
156 mesaj

adamlar olayı bitirmiş fazla söze gerek yok

theironman
12-08-2006, 13:27   |  #9  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
Arif Şeftali
Orada hemfikiriz zaten sevgili elvis32.Ama haberin doğruluğu beni şüphelendirdi.Nasıl olur da tek kullanıcı 2.5Gbps hız kullanabilir ? Yani bunun çene yormak olmaması gerekir.Merakımdan soruyorum...

Hoşçakalın...

Haberin doğruluğunu bilemeyeceğim, arkadaşa güvenerek yazdık o yorumu; bu haber bilfiil gerçek olmasa da ortada başka bir gerçek var ki bizim verdiğimiz paraya dışarıda çok daha hızlı bağlantılarla hizmet veriliyor. Bunu bilmek de yeterli, gerisi misaldir...

Selçuk İslamoğlu
12-08-2006, 14:47   |  #10  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

İlginç, bilimum Fransa ISP'leri (Orange (eski adıyla Wanadoo), Free.fr) vs. bildiğim halde böyle bir kampanyaya rastlamadım. Üstüne üstlük günde 5-10 defa kesiliyor anlamsızca (Orange) özellikle. 512 kbit'in 20 Euro olduğunu söyleyeyim orda en azından.

Öte yandan uydu sistemleri var, o ayrı. 25 mbit downoad, 6 mbit download 40 Euro'ya, ama ne kadar latency olduğunu söylememe gerek yok.