frontpage de video eklemek

natla
17-11-2008, 14:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

frontpagede video ekleyemiyorum. yani ekle-resim-video diyorum. videoyu seçiyorum. video olması gereken yerde küçük bi simge çıkyor. ben sayfamdan video izlenmesini istiyorum. yani mesela youtube gibii videonun üzerine tıklandığında izlensin istiyorum.

recep34
17-11-2008, 15:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
413 mesaj

Videoyu önce flash formatına çevirmeli sonra flashı sayfaya gömmelisiniz.

cebrail
17-11-2008, 17:06   |  #3  
Yeni Üye
36 mesaj

<embed src='videonun linki'>

Kapalı Hesap (79876)
20-11-2008, 01:00   |  #4  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Sayfanin kod kısmında;
<embed autostart="True" src="video/deneme.wmv" width="420" height="309"></embed>

böyle ekleniyor scr= parametresine dosya yolu; autostrart="false" yaptığında sayfa yüklendiğinde oynatmaya başlamaz.

yada böyle ekleyebilirsin:
Menüleri tam hatırlamıyorum ama ekle/nesne(activex)/ Çıkan listeden windows media playeri seç sonra eklenen playere çifttıkla özelliklerini belirle.

natla
20-11-2008, 15:55   |  #5  
OP Taze Üye
14 mesaj

recep arkadaş peki nasıl svf yapacam videoyu. o programı nerden bulacam. ve flashı sayfaya nasıl gömecem. daha ayrıntılı bilgi verirsen çok sevinirim.
jevor arkadaş sendende aynı şekilde daha ayrıntılı bilgi istiyorum. solediklerini denedim ama bişey yapamadım. daha ayrıntılı anlatırsan çok sevinirim

Kapalı Hesap (79876)
21-11-2008, 22:41   |  #6  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj
natla
recep arkadaş peki nasıl svf yapacam videoyu. o programı nerden bulacam. ve flashı sayfaya nasıl gömecem. daha ayrıntılı bilgi verirsen çok sevinirim.
jevor arkadaş sendende aynı şekilde daha ayrıntılı bilgi istiyorum. solediklerini denedim ama bişey yapamadım. daha ayrıntılı anlatırsan çok
Çok zor bişey söylemedim.
Sitenin html kodlarına ;
<embed autostart="True" src="video/deneme.wmv" width="420" height="309"></embed>

ekleyeceksin. "video/deneme.wmv" yerine kendi video linkini yazacaksın. Siende mplayer görünecek verdiğin linkteki videoyu oynatmaya başlayacak.

Alternatif olarak Flash video ile yapabilirsin videonu flash biçimine çevirmelisin.
swfconverter: http://www.swf-kit.com/download/swf_video_converter.exe

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
<object width="425" height="344"> <param name="movie" value="video/video1.swf"></param> </object>