FTP den radyo yayını

Techno_maynaQ
15-10-2008, 19:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
165 mesaj

Merhaba arkadaşlar ben sitemde bir radyo yayını oluşturmak istiyorum. Çalacak olan müzikleri ben FTP ile bir klasöre atacağım. Sitedeki radyo da bunları shufle modunda çalacak. Bunun  için ne yapmam gerekir. Şu anda winamp ile yayın yapabiliyorum ama hem server üzerinden deil hem de makinenin sürekli açık olması gerkiyor. Bununla ilgili bilgisi olan varsa lütfen bana yardım etsin

Kapalı Hesap (79876)
15-10-2008, 20:11   |  #2  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Bunu web sitene koyduğun basit webplayer ile yapabilirsin. chat sitelerinde gördüğün radyolardan yapmak için

sizlere internet radyosu nasil yapilir onu anlaticagim ..!! önce sitenin adresini vereyim (Cünkü Lazim olucak) http://www.flatcast.com

(.com) ye girdiginizde sol yukarda "You are new?
Register here" kayıt yapin kendinizi ve e-mailinizi dogru verin (lazim olucak, onaylamak icin)

Kayıt ettikden sonra Login yapin (kayıt isminizi ve sifrenizle)

Sonra kayıt isminizi görüceksiniz Login nin üstünde (bu sizin garanti kayit oldugunuzu gösterir).Arkadaslar lütfen(Username) kayit ismi örnek: calikusu, bagriyanik veya gül, xtragon, zirtdagon...bingül gibi dandik chat isimleri olmasin, cünkü radyoyu actiginizda isminiz orda yani radyo sahibi olarak gözükücek, iyi örnekler sunlardir j-Aslan,Radyo-yakamoz,DJ-Gülen,vs,vs.! bunun gibi örnek isim olarak kayıt ediniz..

eveeet!kayit olduk ve Radyo ismimiz flatcastda gözüküyor.

sonra Loginin assagisinda (ingilizcesi) "Broadcaster's area" ya tiklayin

"Registered Streams " adinda yeni sayfa acildi

burda yukaridaki "Create a new stream" tiklayin

ufak sayfa acildi

§1 Regsiter your show!
next

§2 Show´s specification
buraya "Titel" bölümüne radyonun ismini verin mesela "babafm"
onun altindaki "Description: " a radyonuzun motosunu yazin mesela "Babafm e hosgeldiniz" ... onun altinda "Enter stream password " yeri vardir oraya aklinizda tutacaginiz bir sifre verin (burasi ilerde radyonuzu diger DJ arkadasiniza devir ettiginizde lazim olucak)
next

§3. sayfada 64 kbit/s kalsin
ve radyonuz icin bir icon begenin
next

§4 "URL to the show" bu sayfayi simdilik bos birakin cünkü henüz radyomuz icin basit bir homepage almadik aldigimizda homepagemizin url adresi gelicek ve oraya baglanicak. (binlerce parasiz homepage veriliyor internette 1 sayfa bile yeterlidir radyo icin...)
next

§5 "scheme" sayfasinda lütfen "Continously" tiklayin süresiz yayini belirtir
assagidaki 480 ve 640 kalsin
next

§6 "Show´s date" buraya sunlari verinki bir daha ayar gereksinimi görmeyin
yukardaki tarih bugünü gösterir o ok.
assagida ise: Start: 00:00 Duration: 23:50 ve Your Timezone: (tr ye icin gmt+2 (saat londradan gmt dir yani sifir almanyada gmt+1)
next
sonra diger sayfalari degisiklik yapmadan assagi sag emirlerine tikliyarak bitirin

sonra

Registered Streams sayfasinda ilk girdigimiz sayfada degisiklikler olucak
söyle gözüküyor:
Title show´s description

Send time Edit entry

Date: 04/15/2005 Change streams´s data
Start: 17:00 Delete stream
End: 17:00 Start stream
Accesscounter

SID: 36514 (Bu sid numarasini bir sayfaya not alin) Book the user counter of all (not onair) streams to this stream

simdilik bu kadar

Şimdi Not defterini açın ve alttaki kodu atın ve dosyanın ismini radyo.html olarak kaydedin.

<IFRAME height="300" width="400"
src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=282"> </IFRAME>

yukardaki 282 sayisinin yerine kendi SID 36514(bu örnek sid numarasidir siz kendinizinkini vericeksiniz) numaranizi verinki homepage sizin radyonuzla baglantiya gecip radyonuzu icine alsin..

radyo.html kodunu verdiginiz sayfanin adresini yukarda §4 ün yerine verin next lere basarak sayfayi etkinlesdirin

neler yaptik göz atalim:

kayit olduk + radyo ayari yaptik + homepage mize html kodunu ve sid numaramizi verdik ve homepagemizi etkinlesdirdik bu verilerimizle ..

simdi "Broadcaster's area" ya gidiyoruz acilan pencerenin üstünde "Registered Streams " yaziyor ve onun ortasinda su yere tikliyacaksiniz "Start stream"
ve bir sayfa aciliyor register olmadiginizi söyliyen simdi yapicaginiz bu sayfayi kapatip e-mailinize gidip "flatcast" e-mailinin icindeki aktifleme adresine tikliyarak radyonuzu aktiflestiriyorsunuz

yeniden "Registered Streams " sayfasina dönüyorsunuz ve orda "Start stream" e tikliyorsunuz iki sayfa aciliyor biri büyük digeri kücük, kücük sayfanin icinde "chatradio" yazar onu ikidefa hizli tiklayarak radyonuzu acmis oluyorsunuz.

acilan 3 sayfa oluyor 1. ortada radyo sayfasi 2.saginizda tools minik sayfa ve 3. ise saginizda DJ-mixer sayfasi,

ADD diyerek bilgisayarınızdan istediğiniz mp3 ü seçerek yayına başlayabilirsiniz.

Mikrofonla Konuşmak için:
EĞER MİKROFONLADA KONUŞMAK İSTİYORSANIZ TALK OVER DİYE BİR BUTON VAR. KONUŞURKEN ONA BASILI TUTUN VE KONUŞUN..

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (69765) ~ 15 Ekim 2008 20:15
Techno_maynaQ
15-10-2008, 21:16   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
165 mesaj

Yalnız ben hiç bir yere bağımlı kalmadan yapmak istiyoru. bütün atraksiyon benim sitem ve hostingim üzerinde gerçekleşecek.

bektash
26-10-2008, 01:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

anladıgım kadarıyla sen bilgisayarına baglı kalmadan yayın istiyorsun yani autoDj modu bilgisayarın kapalı Kalsa bile Bu shell modu. Peki şöyle birşey yapaLım . Bilgisayarını kapamak istediqinde wmPlayer'ını bir Xml sayfasına yonlendir. Muziklerini ftp'ye at daha sonrada Xml sorgusu olustur. wmplayera montele boylece xml sorgulayarak pc'in kapalı olsa bile xml sorgusu bitene kadar yayın devam eder. Ancaaak Shuffle Modu olmaz Sırada ne varsa o yani oda sana baglı nasıl bir sorgu yaparsan oyle gider. kolay gelsin.