Ftp Server Kullanmanın Avantajları

ancient30
16-08-2018, 11:48   |  #1  
ancient30 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
21 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2018

 

Ftp Server Kullanmanın Avantajları

Ftp Server Nedir?


Dosya Aktarım Protokolü (FTP), bir bilgisayar ağı üzerinden dosyaların aktarımı veya değiştirilmesi için kullanılabilecek bir ağ protokolüdür. Bu test paketi, güvenlik hataları ve sağlamlık sorunları için FTP sunucu uygulamalarını test etmek için kullanılabilir.

Bir FTP sunucusunun çalışması için bir TCP / IP ağına ihtiyacı vardır ve bir veya daha fazla FTP istemcisi ile özel sunucuların kullanımına bağlıdır. Bağlantıların istemcilerden her zaman kurulmasını sağlamak için bir FTP sunucusu genellikle açılır.


Birden çok dosyayı aktarmanızı sağlar.Sadece bununla kalmaz.Aynı anda gerekli dizinleri de aktarım hızı oldukça yüksektir.Bu sayede eğer bir ofiste çalışıyorsak iş verimliliğini arttırabiliriz.

Evdeysek ya da iş yerindeysek elektrik kesilmesi halinde kaldığı yerden dosyaları yüklemeye ve indirmeye olanak tanır.

Ftp servera yükleyeceğiniz dosyaları bir senkronizasyon kuyruğu halinde  indirebilirsiniz.Senkronizasyon kuyruğuna gerekli isimleri verip sonrasında başlat seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Ftp olarak birtakım programları kullabilirsiniz.Idm filezilla gibi programlar idm ftp serverdan dosya indirmeyi çok güzel bir şekilde yapıyor.

Dosyalar için herhangi bir boyut sınırlaması yoktur.Boyutu ne kadar olursa olsun.Hiç fark etmez.Son hızla dosyaları yükler ve çeker:

Her istemcinin farklı bir komut dosyası vardır.Linklemeleri istediğiniz komut dosyasına yapabilirsiniz.İşlem bu kadar basittir.

Ftp server sayesinde yine dosyalarınızı düzenle bir şekilde derleyebilir daha sonrasında isterseniz dosyalarınızın yedeklerini alabilirsiniz.

 Ftp server gerekli bilgilerinizi girdikten sonra bir daha ek işlem yapmanız gerekmez.Tek aşamayla bütün hepsini bir kerede yapılandırabilirsiniz.

Ftp serverınıza uzaktan rahat bir şekilde ulaşabilir.Dosya bilgi akışını rahatça takip edebilirsiniz.

Ftp Server Kullanmanın Avantajları Nelerdir?  
Haber/Blog

Son Düzenleme: ancient30 ~ 16 Ağustos 2018 11:49 Neden: