Futbolcular oyunlarda neye dikkat ediyor?

CHIP Online
26-10-2008, 13:57   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

FIFA, PES ve gerçek futbolcular: Kim neyi seviyor, neyi sevmiyor? İşte ilginç açıklamalar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Futb ... at-ediyor_9309.html

Resimlerle: PES 2009 Türkiye lansmanı yapıldı

Eğer futbol oyunlarından hoşlanıyorsanız, ya Pro Evolution Soccer, ya da FIFA hayranısınız demektir. Küçük istisnalar hariç durum bu... Bugün futbol oyunu dendiğinde akla sadece bu iki oyun geliyor.

Peki ama gerçek futbolcuların bu oyunlar hakkında ne düşündüklerini ya da oyun içerisindeki kendi karakterlerini beğenip beğenmediğini hiç düşündünüz mü? Bu konuda mutlu olanlar da var, mutsuz olanlar da... İlginç açıklamalara geçmeden önce, futbolcuların oyun bağımlılığına göz atalım:

Manchester United ve İngiltere milli takımının yıldız ismi Wayne Rooney gerçek bir FIFA hayranı olduğunu gizlemiyor; hatta kendisini oynamaktan büyük zevk aldığını itiraf ediyor ki. Öyle ki, Rooney'in "tek bir maçta kendi adıma5 gol attım" açıklaması bile manşetlerde yer bulabiliyor.

Arsenal'den Cesc Fabregas ve Chelsea'den Shaun Wright-Phillips de FIFA hayranı futbolcular arasında yer alıyor. Ancak Chelsea'nin kaptanı John Terry gerçek bir PES fanatiği. Bunu da, evinde düzenlediği büyük PES turnuvası ile zaten ispatlamış durumda. Terry oyuna o kadar önem veriyor ki, bu turnuvaya "Judgement Day" yani Hesaplaşma Günü gözüyle baktığını söylüyor.

Tüm konu: Futbolcular oyunlarda neye dikkat ediyor?

Resimlerle: PES 2009 Türkiye lansmanı yapıldı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Söz sizde... PES mi, FIFA mı?

CU_GS7
26-10-2008, 14:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6,371 mesaj

2002'den sonra PES..

beepha
26-10-2008, 16:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
156 mesaj

ölümüne PES  

Fifa 99 favorimdi 2000 çıktı ve ben fifa defterini bir daha hiç açmamak üzere kapadım EA futbol oyunu yapmayı bırakmalı

Son Düzenleme: beepha ~ 26 Ekim 2008 16:09
Fattur
26-10-2008, 16:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

fifa

Radyokafa
21-10-2011, 12:03   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Ben football games diye bi site var ordan oynuyorum kötü kötü futbol oyunlarını.