FX 8 O.C sorunu

Kapalı Hesap (172709)
24-10-2012, 20:18   |  #51  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

( bilgilerinizi paylaşın tartışmayı bırakın ) 
bu arada havayı değiştireli beni modem internete usb ile bağlanıyor
fakat ethernet kablosuyla bağlanmıyor sebebi ne olabilir internet sağlayıcımın müşteri hizmetlerini
aramadan çözebilirmiyi bu sorunu.

black_flood
24-10-2012, 21:27   |  #52  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: Sene1903  
( bilgilerinizi paylaşın tartışmayı bırakın ) 
bu arada havayı değiştireli beni modem internete usb ile bağlanıyor
fakat ethernet kablosuyla bağlanmıyor sebebi ne olabilir internet sağlayıcımın müşteri hizmetlerini
aramadan çözebilirmiyi bu sorunu.

modemi komple söküyorsun kablo ve splitter'  inide siyah çöp poşeti ayarlıyorsun bir tanede içine koyup direk tereddütsüz belediyenin çöp bidonunua atıyorsun iş bitiyor bukadar basit. aynı sorun airtesinde yeni modellerinin bazılarında mevcut çözüm bulamadım. bulamadığım içinde müşteri sorarsa modem bozuk deyip yenisini veriyorum iş bitiyor. tp-link 8901nd modemlerde dhcp sorunu mevcut güncellemede nafile mecburen at çöpe deyip farklı model veriyorum. bazı sorunların maalesef çözümüde yok mantığıda . airties air 6372 modelide aynı şekilde üzerine bağlantı kuran tüm bilgisayarların regedit ve network ayarlarını bozuyor ne yaparsanız yapın direk modemin içine yönlendiriyor internet olsa dahi. çözümü yeni profil açıp o profilden yola devam yada direk modem çöpe yerine yeni model adsl modem.

elimde var ve atıl konumda duruyor.

Kapalı Hesap (172709)
24-10-2012, 21:39   |  #53  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: black_flood  

modemi komple söküyorsun kablo ve splitter'  inide siyah çöp poşeti ayarlıyorsun bir tanede içine koyup direk tereddütsüz belediyenin çöp bidonunua atıyorsun iş bitiyor bukadar basit. aynı sorun airtesinde yeni modellerinin bazılarında mevcut çözüm bulamadım. bulamadığım içinde müşteri sorarsa modem bozuk deyip yenisini veriyorum iş bitiyor. tp-link 8901nd modemlerde dhcp sorunu mevcut güncellemede nafile mecburen at çöpe deyip farklı model veriyorum. bazı sorunların maalesef çözümüde yok mantığıda . airties air 6372 modelide aynı şekilde üzerine bağlantı kuran tüm bilgisayarların regedit ve network ayarlarını bozuyor ne yaparsanız yapın direk modemin içine yönlendiriyor internet olsa dahi. çözümü yeni profil açıp o profilden yola devam yada direk modem çöpe yerine yeni model adsl modem.

elimde var ve atıl konumda duruyor.

ok modemi yeniliyelim yeniliyene kadar usb ile bağlanalım yanıt için teşekürle.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (232462) ~ 24 Ekim 2012 21:40
pankreas76
05-11-2012, 21:51   |  #54  
pankreas76 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Herzaman Amd.

Adamlara yardımcı oluyorum adam bana inteli övüyor.Abicim madem intel iyise neden Amd işlemci aldın."Yok intelde sorunsuz çalışıyor yok intel de bu olmazdı." Arkadaşım formda intelin hataları şikayetleriyle dolup taşıyor sadece Amd değil yani bu sorunları yaşayan.İntele daha fazla para ödüyorsun o ayrı.Bende intel kullanıyorum fakat Amd daha temiz işler çıkartıyor.Para hırsı yok.Fakir halkı düşünüyor.Almayın amd kullanmayı bilmiyorsanız.İntel alın rahat rahat kullanın.Sonra işlemciniz 95 derecelerde gezsin.Yapın o.c. bol bol yapın.

Ben kimseyle kavga etmiyorum kavgada çıkartmıyorum ama bişey kötülenicekse önce kendine bakmalı sonra karşıyı suçlamalısın.Kurcalama bozulmasın.Bilmeden fazla fazla Köprülere verirsen elektirigi işlemciyi yapıştırırsın duvara  ondan sonra işlemci eskiye döndürsende bir ileri gider bir geri.(kasar takılma yapar stabilitesi bozulur.Ha paran bolsa sorun yok al yenisini)

Kimse bana atıfta bulunmasın sözüm ortayadır.Kimseye söylemedim.Kavga çıkartmak içinde söylemedim sadece gördüklerimi söyledim.

buna ne diyorsun ? 4.5 de 28 derece hatta 5.5 yapacaktıkda sen ram lere dua et :=] MHz leri düşük olduğu için olmadı

pankreas76 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Recep Baltaş
05-02-2013, 00:35   |  #55  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
Alıntı: black_flood  
senin anakart donanımsal biosa sahip bu büyük bir sıkıntı zaten bu tip anakartlarda overclock biraz hikaye oluyor genelde bios güncellemeside facia olabiliyor. standart bildiğimiz eski tip bioslarda hiç voltaj vermeden 4.6 ghz' i görüyor. 4.6 sonrası 0.01 voltaj artımı yapılaraktan deneme yanılma yolu ile 5.4 ghz' i görüyor. köprülere güç verme zaten sistemi pert edersin elinde kalır. boşa çabalıyorsun defaultta kalsın bence atla deve bir fark göremezsin overclock yapınca. donanımsal bios deneyimi olan birisi varsa tanıdığın ona söyle ayarlasın sen kartı uçuracaksın az daha uğraşırsan.
donanımsal bios' a 2 kere bulaştım ve işin içinden çıkmam 1 saat sürmüştü iğrenç birşeydi deneyim olarak. donanımsal bios için daha çok yok var. gigabyte firmasının yeni çıkan am3+ ve fm2 kartlarıda donanımsal bios alınca göreceğiz bakalım nasıl tepkiler gelecek.

Ya bilimyorsan sus da cahil sanmasınlar. Donanımsal BIOS ne?  Nasıl uydurmuşsun, nasıl sıkmışsın, of of....

Yok dakkada 4.6 oluyormuş... Yok yeni BIOS'lar donanımsalmış... Aç bi forumunda yazdığın dergiyi oku. Bu herifin bu forumda 4000 mesajı var :) Arkadaş forumu bıraktık, ortalık çöplük olmuş... İşe bak yaa...

Neyse, sizi burada kendi halinizde bırakıyorum...

okinkurt
05-02-2013, 00:42   |  #56  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  

Ya bilimyorsan sus da cahil sanmasınlar. Donanımsal BIOS ne?  Nasıl uydurmuşsun, nasıl sıkmışsın, of of....

Yok dakkada 4.6 oluyormuş... Yok yeni BIOS'lar donanımsalmış... Aç bi forumunda yazdığın dergiyi oku. Bu herifin bu forumda 4000 mesajı var :) Arkadaş forumu bıraktık, ortalık çöplük olmuş... İşe bak yaa...

:) Forum çöplüğe döndü evet bu konudan bağamsız sölüyorum çoluk çocuk fake hesaplar açıp kendi kendileri ile sohbet edip millete sarıyor daha ne olsun dimi :) mesele çöplük olup olmaması değil temizliyebiliyomusun temizliyemiyomusun durumu sorun varsa çözmek için katkıda bulunun laf atıp gitmek kolay neyse iyi geceler....

freekays
05-02-2013, 00:45   |  #57  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

donanım uçmuş abi bu ne böyle :)
biz bilgisayarda 2006 lardayız donanımsal olarak

uncanny
06-02-2013, 23:05   |  #58  
uncanny avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

BLACK FLOOD DEDİĞİN ADAM SİZ YOKKEN ÇOĞU KİŞİYE YARDIM ETTİ. BU ŞEKİLDE AŞALANMAYI HAK ETMİYOR RECEP BEY, SİZE YAKIŞTIRAMADIM. BİRAZ DAHA ANLAYIŞLI SORULARINIZI SORABİLİRDİNİZ. HERALDE O ADAM 4000 MESAJI PAT DİYE OLUŞTURMADI.

black_flood
10-02-2013, 09:54   |  #59  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

Sanırım anormallik sizde recep bey. uefi biosu ilk msi firması çıkarttı ve ilk defada donanım haber belirtti nasıl bir olay olduğunu siz ve sizin derginiz değil ayrıca şansını büyük onynaya bilmen hava yapmanben buradayım diye birden ortaya çıkıp anlam ifade etmez. sen çözüm yerine benlen uğraşacaksan ve ve illada ben kavga edeceğim diyorsan özele gel konuyu hortlatıp ortalığı bir birine katmayalım.

ama illada katarım ben admin' im diyeceksende gereken cevabı gerektiği gibi verebiliriz tek ben değilim yani fazla zorlama şansını çakma ADMİN.

Kapalı Hesap (250043)
11-02-2013, 19:31   |  #60  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 7
77 mesaj

Forum da 6 ay önce üyeliğim vardı beni bilen bilir neyse, 3000-4000-5000 mesajlı olan üyeler iyice forumu rezil etmişsiniz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (232462) ~ 11 Şubat 2013 19:32