Fx 8120 Fan sesi 6000rpm yardim

Murozo
26-03-2017, 06:55   |  #1  
Murozo avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
19 mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=imFdEwdIM-o&feature
Videosunuda attim fx 8120 aldigima pisman oldum kendi stok fan ile hem isiniyo hemde yuksek ses cikartiyo aksam pc oyun oynayacam sanki elektrik supurgesi calisiyo %70 dereceyi goruyorum fan tavsiye edermisiniz yada baska yapacak birsey varmi oda sobada yanmiyo buz gibi ama makine yumurta piser....

klyglsn
26-03-2017, 13:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

eğer hız aşımı yapacaksanız illakin sıvı soğutma eğer hız aşımı yapmayacaksanız normal bakır borulu petekli bir soğutucu yeter tavsiyem en az dört borulu olsun ben eskiden akasanın ürününü kullanıyordum şimdi ocz kullanıyorum milimetre olarakta 160mm altında olsun yoksa kasanın kapağı kapanmayabilir kim bilir şimdi neler çıkmıştır kasada önemli kasaya soğuk hava girecek sıcak hava çıkacak ısındıkca ısınırsa içindeki soğutucu soğutmaz kasayıda açıktutmak fan ile yapılan hava sürkülasyonunu azaltacağı için devrelerinde ısınmasına yol açar kasayıda açık tutanlar daha serin çalışır demesin çünkü kapalı kasalar fan basıncıyla daha iyi soğutula biliyor devrelere sürtünme kuvveti yüksek oluyor yani kasada önemli

Son Düzenleme: klyglsn ~ 26 Mart 2017 16:09
erkanb
28-03-2017, 12:01   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
48 mesaj

Yeni fan almadan önce işlemci ile fan arasına sürülmesi gereken termal macunu değiştirmeyi deneyin. Kaliteli macun kullanılırsa işlemci ısısı düzelir. Macun yoksa mesela işlemci ısındıkça ana kart fanın o kadar hızlı dönmesini sağlar. İşlemci soğumuyorsa ana kartta fanı hızlı döndürmeye devam eder. Önce kaliteli bir termal macun kullanın. İşe yaramazsa yeni fan alırsınız. Bu macunu yeni fanda da kullanabilirsiniz.