FX-8300 Sistem Oyunlarda Takılmalar

AstralPassenger
27-01-2018, 00:13   |  #1  
AstralPassenger avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sistem: Windows 10 Pro 64-bit
CPU: Amd FX-8300
Anakart :MSI 970A-G43 (MS-7693)
RAM: 8,00GB Single-Channel DDR3 @ 666MHz
Ekran Kartı: 2048MB ATI AMD Radeon R7 370 Series (MSI)
Harddisk:931GB Seagate ST1000DM003-1SB10C ATA Device (SATA)
232GB Hitachi HTS542525K9SA00 ATA Device (SATA)

Sorun:

Sistem özelliğim desteklemesine rağmen oynadığım oyunlarda takılmalar kasmalar mevcut ve Harddiskim'de yer var Steam kütüphanem ve oyunlarım C: diskinde değil D: diskinde ek olarak masaüstündeykende takılmalar olabiliyor hatta bazı oyunları açtığım zaman ekran kararmasıda yaşıyorum. Mo signal ibaresi alıyorum ses devam ediyor ama görüntü yok. Kasadan reset atmam gerekiyor en son MSI Gaming APP uygulamasındada aynı sorunu yaşadım.

Basit bir örnek vermek gerekirse yaşadığım bir sorunda Rainbow Six Siege oyununda multiplayer lobisindeyken arkadaşlarım arasında internetimde ping veya yavaşlık olmamasına rağmen en geç ben bağlanıyorum 5 dakika kadar beklemek zorunda kalıyoruz.

Sorunumun Harddiskim'den kaynaklı olduğunu umuyorum termal sıvımı yeni değiştirdim tüm bakımlarını yaptım ve aksatmadan rutin bakım yaparım son çare dün format attım yoğun kasmadan kaynaklı olarak dayanılamayacak duruma gelmişti ama formatı USB bellek veya CD ile atmadım tamamen Windows'un sitesinden indirip kendi içerisinde yükleme yaptım acaba virüs yada harddiskte hata varsa o yüzden düzelmemiş olabilir mi ya da herhangi bir parçada yanma erime varsa nasıl anlarım?

White-Fox
27-01-2018, 11:07   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Overclock yapmışsan yanma erime belki.

Formatı sürekli atıyorsan hdd ömrünü tüketmiş olabilirsin.

Ping sorunun yok ama çok bekliyorsun bu senin bilgisayarının oyunu biraz zor kaldırdığına delalet :) ve o oyunu açmaya çalışıp siyah bir ekran görmen sonrasında reset ile düzelmesi. Bunlar oyunun biraz ağır geldiğini gösterir.

Eğer korsansa oyunlar virüs vb. şeyler mutlaka vardır taratmanı öneririm.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
AstralPassenger
27-01-2018, 11:12   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Oyunlarım orijinal overlock yapmadım ekran kartıma bir kez msı gaming app üzerinden denemek adına yaptım