FX Serileri neden başarısız oluyor ?

Kapalı Hesap (200174)
29-04-2012, 19:08   |  #26  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

İntel ulen intel Kahkaha
Kendim kazanıyorum o parayı ister intele veririm istersem 70 lik votka alır demlenirim Kahkaha
Sizi alakadar edermi etmez..
Boşuna kavga etmeyin Gülümseme 
Zaten bu forumda size birşey soran sizin dediğinizi almıyordur boşuna karşı arkadaşınızı kırmayın
Demek istiyorum...
AMD veya İntel'inde kimseye faydası yok ücret ödeyip ürününü alıyorsun amd veya inteli savunanlar 
Siz onları savununca size işlemciyi bedava veya indirimlimi veriyor ?
Boşuna yırtmayın kendinizi intel amd başarılı olmuş olmamış sonuçta bedava vermiyor ürünleri hepsi cüzdanınızı düşünüyor Gülümseme

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 29 Nisan 2012 19:14
Kapalı Hesap (203561)
29-04-2012, 20:02   |  #27  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

dabbe1 herralde AMD'de de çalışıyor Kahkaha

İzmirlifare
29-04-2012, 20:11   |  #28  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

kimin kime çalıstığını geçekde genelde açılan konularda 5yanıt sayısını geçince konu dağılıyor.

şekil A: konu Fx serisinin başarısızlığı

sonuç :AMD VS İNTEL

YasinC
29-04-2012, 21:18   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,472 mesaj

AMD veya İntel'i öven bir msj atmadım AMD'nin yönetim biçimini eleştirdim ancak bazı ampül gibi yanan forumun her yerinde kendini belli eden ki bizim Türk sitelerinde bu tiplerden çok var. Sonuç böyle oluyor konunun kirlenmesinde sebebim olduğu için Özür dilerim. 
Ancak şunuda belirtmeden geçemiyeceğim eskiden bu forumda AMD fanı olupta gerçekten bilgili kişilerde vardı yada en azından saygılılardı  ve ben bu kişilerle bu forumda tanışıp arkadaş oldum ve samimiyiz. 
Mesela 
Requem (sonra nick değiştirdi Zimbabwe gibi birşey yapmıştı) kendisi şuan askerde şafak sayıyor. 
OPTERON hala üni sınavına hazırlanıyor bildim bileli :D
ve daha bir kaç kişi 
DEXTERCAN kendisi hukuk okuyor staj yapıyor sanırım bir süredir konuşamıyorum. 
Sanırım artık böyle kaliteli kişileri bulmak çok daha zor.

İzmirlifare
29-04-2012, 21:39   |  #30  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: YasinC  
AMD veya İntel'i öven bir msj atmadım AMD'nin yönetim biçimini eleştirdim ancak bazı ampül gibi yanan forumun her yerinde kendini belli eden ki bizim Türk sitelerinde bu tiplerden çok var. Sonuç böyle oluyor konunun kirlenmesinde sebebim olduğu için Özür dilerim. 
Ancak şunuda belirtmeden geçemiyeceğim eskiden bu forumda AMD fanı olupta gerçekten bilgili kişilerde vardı yada en azından saygılılardı  ve ben bu kişilerle bu forumda tanışıp arkadaş oldum ve samimiyiz. 
Mesela 
Requem (sonra nick değiştirdi Zimbabwe gibi birşey yapmıştı) kendisi şuan askerde şafak sayıyor. 
OPTERON hala üni sınavına hazırlanıyor bildim bileli :D
ve daha bir kaç kişi 
DEXTERCAN kendisi hukuk okuyor staj yapıyor sanırım bir süredir konuşamıyorum. 
Sanırım artık böyle kaliteli kişileri bulmak çok daha zor.
yok hocam sen kim kirletmek kim o veya onlar zatne kendilerini biliyor

black_flood
29-04-2012, 22:19   |  #31  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

fx mimarisi işlemcisi iyi güzel farklarıda incelemişsin arkadaşımda amd mimarisindeki özelliklerin hiç bir tanesini destekleyen ve kullanabilen yazılım uygulama ve oyun yok bu durumda standart amd komut setleri üzerinden gidersek ne bekleniyor ki performansından. eğer gerçekten dedikleri gibi güçlüyse zaten fx için dizayn edilmiş yazılım oyun ve uygulamalarda gerçek yüzü görünecektir. fx kullanmadım am 1 hafta gibi kısa bir sürede geçiş işlemini tamamlamış olmayı düşünüyorum sentetikten ziyade gerçekte neler yapabiliyor görmek lazım ssd disk ve 16 gb ram yedikten sonraki halinin render v.b işlemlerde uçması lazım win7 ortamında win 8 zaten kıytırık sempron işlemcide bile çok büyük performans sağlıyor.

inflamesc
30-04-2012, 00:00   |  #32  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
163 mesaj
Olay sadece görünen özelliklerle bitmiyor işin içinde tasarım felan var ALU birimlerin gücü vs 
Bu arada kimse birşeyi babanın oğlu değilse sebepsiz yere ucuza satmaz ;)
kesinlikle katılıyorm

Kapalı Hesap (154666)
30-04-2012, 13:38   |  #33  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Sokak kavgası nedir bilirmisiniz.
İki kişinin, bir konuda, şu şöyledir, bu böyledir tartışmasının bilimsel sonucunu bulamadıkları için vardıkları sonuçtur.
Sizler de alttaki bilinmesi gereken yüzlerce konulardan sadece birkaçı hakkında birazcık bile bilgili olmadığınız için herdaim bu tartışmaları yapmaktasınız.
1 ALU (arithmetic logic unit)
2 FPU (floating programme unit.)
3 REGISTER (kaydedici.)
4 AKUMULATOR (Depo)
5 GATE (Kapı)
Performans Bir işlemcinin performansı ve hızı, o işlemcinin saat vurum sıklığına ve saniye başına komut (IPS) sayısına bağlıdır. Saniye başına komut sayısı arttıkça işlemcinin performansı ve hızı da artar. Ayrıca çok çekirdekli işlemcilerden daha fazla performans elde edilir.
Birçok bildirilmiş IPS değerleri birkaç şubesi bulunan yapay talimat dizilerinde zirve yürütme oranları temsil etmiştir, oysa gerçekçi iş yükleri bazıları diğerlerinden daha uzun çalıştırmak için karıştırılmış talimatları ve uygulamaları içerir. Bellek hiyerarşisi performansı MIPS hesaplamalarında ancak dikkate alınan bir sorun olan işlemci performansını oldukça etkiler. Bu problemlerden ötürü, SPECint gibi çeşitli standartlaşmış testler yaygın olarak kullanılan uygulamalar reel efektif performansını ölçmek girişimi için geliştirilmiştir.
ALINTI
[/URL]
[URL=http://img855.imageshack.us/i/28903.jpg/]

Ghostcobra
01-05-2012, 18:06   |  #34  
Taze Üye
15 mesaj

biri parayı alır çöpe basket atar (intel) biri parayıda  kendisinide alır çöpe smaç atar (amd) şu an için i5 ler daha mantıklı fiyatıda düşürdü

Son Düzenleme: Ghostcobra ~ 01 Mayıs 2012 18:11
Diffren12
01-05-2012, 18:16   |  #35  
Diffren12 avatarı
Yıllanmış Üye
266 mesaj

Yaw kardeş kimse Türkiye'nin çoğundaki pcler hep casper.Kendi(toplama) pc ne intel alsan ne yazar almasan ne yazar.
Profesyonel isen istediğini al ama adamlar battefield oynamaya işlemciye tonla para döküyo
İşlemcinin bür sürü teknik özelliği var.Ayrıca Türkiye'nin %80i daha işlemcinin ne olduğunu bilmiyor.:D
Buda ayrı bir konu.

İzmirlifare
01-05-2012, 19:20   |  #36  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: Diffren12  
Yaw kardeş kimse Türkiye'nin çoğundaki pcler hep casper.Kendi(toplama) pc ne intel alsan ne yazar almasan ne yazar.
Profesyonel isen istediğini al ama adamlar battefield oynamaya işlemciye tonla para döküyo
İşlemcinin bür sürü teknik özelliği var.Ayrıca Türkiye'nin %80i daha işlemcinin ne olduğunu bilmiyor.:D
Buda ayrı bir konu.
kesinlikle. daaha bugun bir dükkanda 3 tane veled(15-16) yaşlarında.

birinin ;-"oooo 8 gigabyte ram var olum bu süper bilgisayar param olsun alırdım hemen"
diğerinin ; "aynen 8 gb ram 1 tb (Telebayt demedi TB dedi:)"
öbürününde" kespırr olum kaliteli marka" demesi ile benim çileden çıkmam bir oldu. dayak yemiyeceğimi bilsem dalardım da 3e1 kalmak gibisi yok..

bir arkadasında dediği gibi Türkiye'mizde göz boyamakta kespırın önünde kimse yok..

Kapalı Hesap (203561)
01-05-2012, 21:04   |  #37  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Ben 8 gb ram +2 gb ekran kartı dediğimde o sistemi ayakta alkışlayanlar gördüm Kahkaha

black_flood
01-05-2012, 23:25   |  #38  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

fx mimarisini sonunda kullanma şansım oldu zaten 6 adet daha sattım siparişleri hazırlamak ile meşgulüm. işlemcinin ısı değerleri normal kullanımda box fan ile makul değerinden çok daha öte işlemci ısısı 25 dereceyi geçmiyor. tam yüke vurabilmek için harici fan şart çok aşırı ısınıyor aşırı yükte harici XİGMATEK DARKNİGHT fan ile kullandığımda tam kapasite yüke vurduğumda 38 dereceyi geçemiyor box fanda 58 dereceyi rahat gördü. hız konusunada değinecek olursak biostaki bütün ince ayarlamalar sonrasında işlemci yüke binince direk 3.9 ghzde çalışıyor boştayken 1.4 ghz altına hiç inmiyor. sentetik test ortamın aida exterme edition 64 ortamında athlon 6400+ ile bile rakip olamayacak kadar düşük değerler alıyor. sebebini bende anlayamadım ama sentetikleri es geçersek gerçekten çok belirgin bir hıza ve muazzam güce sahip.

bu arada denemeyi 2 farklı çipset ile yaptım özelliklen. 7xxx serisi çipsette işlemci gerçekten afallıyor ve sürekli takılma donmalar var ve en garibi windows kurulum tam 1 saat 45 dakikayı buldu.

990 fx çipsetli olan anakart üzerinde bu tip sorunlardan eser yok ayrıca 15 dakka gibi bir süreyi aldı windows 7 64 bit kurulumu. 7xxx çipli anakartların bu konuda sınıfta kaldığı ve asla kullanılmaması gerektiği bir kesin. 9xxx serisi çipli anakartlarda bir hayli fiyatlı en uygunu 235 lira civarı.

anakart markası olarak asus m5a78l 760 çipsetli kart ve gigabye 990fx ürününü kullandım. kendim için alıp kullanırmıyım FX AMD diye soracak olursanız uygun ortam ve şartları ( anakartımı 990 çipsetli) yaparsam alacak olduğum bir işlemcidir hakkını veriyor aldığı paranın.

YasinC
03-05-2012, 16:41   |  #39  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj

İşlemci scaling durumu GTX690 ile yapılan testler
Battlefield 3

FC2

Anno2070

3D MARK 11

İzmirlifare
03-05-2012, 19:47   |  #40  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj

intel zorlandıkça düşüyor. amd de ise en fazla 10 fps kaybı oluyor. aslında iyi birşey performans sabit. intelde ise değişken buda kötü birşey. bf3 testine bakalım. oc lu işlemciler ve fx arasında pekde  fark yok.

YasinC
03-05-2012, 20:42   |  #41  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: İzmirlifare  
intel zorlandıkça düşüyor. amd de ise en fazla 10 fps kaybı oluyor. aslında iyi birşey performans sabit. intelde ise değişken buda kötü birşey. bf3 testine bakalım. oc lu işlemciler ve fx arasında pekde  fark yok.
Değişken olmasının sebebi işlemciden değil ekran kartının değerlerinin düştüğünden

İzmirlifare
04-05-2012, 15:09   |  #42  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Değişken olmasının sebebi işlemciden değil ekran kartının değerlerinin düştüğü
aslında rekabeti ve düşmanlığı bırakıp birleşik sistem yapsalar
gpu ve cpu yönünden intel ve amd
amd nin a serisi gibi iyi patlar piyasada mantıklı değil mi ?

YasinC
04-05-2012, 15:43   |  #43  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj

Hardcore bir oyuncu gidip işlemcinin içinde hangi GPU felan varmış diye bakmaz zaten şuan işlemcinin içine koyulacak GPU'nun öyle ahım şahım bir performans vermesi bekenemez ekran kartlarıdan her zaman geride kalacaktır :) 
Mesela salondaki TV'ye bağlı  bilgisayarda A8 3870 var ben daha oyun yüklediğimi dahi hatırlamıyorum gerçi alalı çok olmadı ama yüklemedim sadece full hd blu ray filmleri açmak için kullanıyorum içinde ne GPU var diyede bakmadım  
Yani oyun oynayacak birisi gidip işlemcinin içinde hangi ekran kartı  var diye bakmıyor  sen gidip 2600K alsan dahili GPU'sunumu kullanacaksın nedense hiç inanasım gelmedi :)

Joker65
04-05-2012, 18:47   |  #44  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

Bir sürü etken ve kanıt var
INTEL daha iyidir :)

berkay0660
04-05-2012, 23:50   |  #45  
berkay0660 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
334 mesaj
Hardcore bir oyuncu gidip işlemcinin içinde hangi GPU felan varmış diye bakmaz zaten şuan işlemcinin içine koyulacak GPU'nun öyle ahım şahım bir performans vermesi bekenemez ekran kartlarıdan her zaman geride kalacaktır :) 
Mesela salondaki TV'ye bağlı  bilgisayarda A8 3870 var ben daha oyun yüklediğimi dahi hatırlamıyorum gerçi alalı çok olmadı ama yüklemedim sadece full hd blu ray filmleri açmak için kullanıyorum içinde ne GPU var diyede bakmadım  
Yani oyun oynayacak birisi gidip işlemcinin içinde hangi ekran kartı  var diye bakmıyor  sen gidip 2600K alsan dahili GPU'sunumu kullanacaksın nedense hiç inanasım gelmedi :)
En kolay lafı saptırma kaçma yöntemi "Hardcore bir oyuncu gidip işlemcinin içinde hangi GPU felan varmış diye bakmaz" madem o kdr övdüğünüz intel o kdr teknolojiye sahip en iyi işlemcileri yapıyo neden işlemcinin içine düzgün bir gpu yerleştiremiyor.

YasinC
05-05-2012, 08:38   |  #46  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: berkay0660  
En kolay lafı saptırma kaçma yöntemi "Hardcore bir oyuncu gidip işlemcinin içinde hangi GPU felan varmış diye bakmaz" madem o kdr övdüğünüz intel o kdr teknolojiye sahip en iyi işlemcileri yapıyo neden işlemcinin içine düzgün bir gpu yerleştiremiyor.
lafı saptırma felan yok intel'in GPU'larının AMD yada Nvidia kadar hızlı olmasını beklemek hemen çekişmeye katılmasını beklemek abes olur. 
Sen 1100T'nin yanında onboardmu kullanıyorsun saçmalamayın lütfen.

malkoc
06-05-2012, 13:29   |  #47  
Yıllanmış Üye
159 mesaj

Kazıklanmaya meraklı olan gider intel alır 1500-2500 liraya, akıllı olanda gider amd alır max 600 liraya.Regal dururken marka almak niye? ben sarışınmıyım :D

black_flood
06-05-2012, 15:22   |  #48  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj
Alıntı: berkay0660  
sağlam cevap tokat gibi yalnız intel 3. ht faciasını yaşamaya başladı iddalı laflarıda fiyasko oldu. amd mimari 4.8 ghz hava soğutmalı 65 derece " box fan ile asla denemeyin kartınızı ve işlemcinizi elinize verebilir sistem yanarak " intel ise 100 dereceleri kökleyip geçiyor 22nm demekki iş nm yada bilmem ne değil yeni nesil kömür sobaları tüm intel severlere ve fanlara hayırlı uğurlu olsun eskiden beridir intel ve fanlarının rakam takıntısı vardı her zaman en yüksek rakamlar en iyisi en güçlüsü demekti. amd ise çok düşük kaynak ve düşük saat hızları ile çok daha fazlasını yapabiliyordu ve halende aynı. sırf kapak olsun diye tüm kilitleri açtı ve fx mimarisini sürdü hadi intel yapar deyin deyinde görelim.i intel ne yapabiliyormuş sadece fiyaskolardan ibaretmiş.

fx mimarisi box fan ile bile 4.0 ghz i hiç bir ayar yapmadan görüyor tüm intelcilere gerekli ve yeterli cevap oluyordur sanırım. ve bu hızlara ulaşabilmesi için biosa hiç girmedim ve ayarda çekmedim gerisini siz düşünün overclock denesem herhalde alıp gidecekti başını ve box fan ile ısı değeri 52 dereceyi geçemedi 4.0 ghz değerine bu şekilde kendiini yükseltebileceğini hiç düşünmemiştim. intelde bu değeri gören cpu direk 100 leri köklüyor herşey yalan tek gerçek amd işlemcileri dünyanın en güçlüsü ünvanını sonuna kadar hak ediyor aynı şekilde ekran kartı konusundada tahiti mimarisi çok uçuk bir güce sahip tek gpu ile geçemeyeceğini yediremeyip dual gpu ile çıkmaya cesaret bulabildi ama sonunda 7990 modeli ile çarpan kilidi olmayan yada varsa bile 1.ghz üstü saat hızına sahip bileşenler ile dual gpu çekirdeği ile geliyor.

YasinC
06-05-2012, 15:42   |  #49  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: black_flood  
sağlam cevap tokat gibi yalnız intel 3. ht faciasını yaşamaya başladı iddalı laflarıda fiyasko oldu. amd mimari 4.8 ghz hava soğutmalı 65 derece " box fan ile asla denemeyin kartınızı ve işlemcinizi elinize verebilir sistem yanarak " intel ise 100 dereceleri kökleyip geçiyor 22nm demekki iş nm yada bilmem ne değil yeni nesil kömür sobaları tüm intel severlere ve fanlara hayırlı uğurlu olsun eskiden beridir intel ve fanlarının rakam takıntısı vardı her zaman en yüksek rakamlar en iyisi en güçlüsü demekti. amd ise çok düşük kaynak ve düşük saat hızları ile çok daha fazlasını yapabiliyordu ve halende aynı. sırf kapak olsun diye tüm kilitleri açtı ve fx mimarisini sürdü hadi intel yapar deyin deyinde görelim.i intel ne yapabiliyormuş sadece fiyaskolardan ibaretmiş.

fx mimarisi box fan ile bile 4.0 ghz i hiç bir ayar yapmadan görüyor tüm intelcilere gerekli ve yeterli cevap oluyordur sanırım. ve bu hızlara ulaşabilmesi için biosa hiç girmedim ve ayarda çekmedim gerisini siz düşünün overclock denesem herhalde alıp gidecekti başını ve box fan ile ısı değeri 52 dereceyi geçemedi 4.0 ghz değerine bu şekilde kendiini yükseltebileceğini hiç düşünmemiştim. intelde bu değeri gören cpu direk 100 leri köklüyor herşey yalan tek gerçek amd işlemcileri dünyanın en güçlüsü ünvanını sonuna kadar hak ediyor aynı şekilde ekran kartı konusundada tahiti mimarisi çok uçuk bir güce sahip tek gpu ile geçemeyeceğini yediremeyip dual gpu ile çıkmaya cesaret bulabildi ama sonunda 7990 modeli ile çarpan kilidi olmayan yada varsa bile 1.ghz üstü saat hızına sahip bileşenler ile dual gpu çekirdeği ile geliyor.

Bugün sandyler günlük 5 GHZ kullananlar ile dolu sıcaklık 76-78 derecelerde kafanızı kaldırıp bir bakın etrafa İVY konusuna gelince intelin yaptığı açıklamayı okudunuzmu bilmiyorum lehim yerine kullanıla thermal macunun ısı iletim sorunu olduğunu açıklandı ve bir kaç son kullanıcıda her hangi bir problem çıkmadı ki çıksa dahi işlemci 4,5 GHZ'de sandy'nin 5 GHZ'de aldığı sonucu veriyor  guru3d gibi forumlarda dolaşırsanız görürsünüz yada en basiti dh'e girin ordada gayet bilgili kişiler var.  8 çekirdekli o çok övdüğünüz işlemci yüksek seviye ekran kartlarına darbğaz yaratıyor kusura bakmayında yorumunuz çok saçma yaşınızı bilmiyorum yalnız böyle saçma bir msjı sizden beklemezdim açıkçası daha fazla yorum yapmıyacağım bu konuya

black_flood
06-05-2012, 20:01   |  #50  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

5 ghz güldürme chip dergisi diğerleri bile yapıyor overclock nitrojen ve sıvı azotsuz onlar bile yapamazken sende sanırım mısır tanrıları olarank adlandırılan şahızların güçü ver hiç bir intel işlemcisi asla 5.0 ghz hava soğutma ile olamaz. kafana iyi kazı sizin inteller bu saatten sonra  saat başına deli yakıt tüketir oldu he ivy ler of one yakıt yakmak yav 1.5  çekiyor ısıda 100 derece hemde chip online ve diğer tüm forumlar test firmaları aynı anda bunu söyleyebilirken sen daha ivme gücü ile kendini kandıra dur. 5.0 ghz bende 26 ghz kullanıyorum doğpal hali ile işlemciyi ne yalanmış seninkide 5.0 ghzi geçtim daha 3.2 ghz i bile dolduramıyorum kullanırken maksimum 3.0 ghz. 4.0 ghz default çıkabileceği hız olduğu halde fx işlemcinin.

5 ghz' i görse kaç yazar yada amd gibi 8 ghz' i görse kaç yazar ben o kadar yükse hıza ihtiyaç duyacak uygulama kullananamadıktan sonra. ,ntelin 6 çekirdeklilerinin ful çektiklerinde bile amd işlemcisinin 1100T ve 8120 modelleri en fazla 5 çekirdek kullanıyor istisna olursa 6,7,8 diye kullanıma açıyor.

sentetik testleride örnek gösterip yırtınıyorsun ortalıkta mevlana gibi 360 çizer oldun o sentetik testlerdekinin % 5' ini bile standart olarak baz alırsak kullanamıyorsundur o konudada boşuna mırın kırın etme ben bile  program kodlama video encode ve nadiren animasyonlu sunu hazırlarken % 4 ünü ancak kullanıyorumdur. şimdi bunada alternatif geçenlerde dediğin kıytırık battle oyununu öne sürersin onda karnımız tok herkez onu baz almıyor zaten alsada bir anlam ifade edemez. herşey oyun değil herşeyde sisoft sandra yada 3d mar standardına göre çalışmadığına göre sen neyi ne için tartışma gereği duyuyorsun  çok zor ama intel the and  off ivy ile yolun sonuna geldi. sandy bridge oda the and off. ilk çıkar parıldar belli süre sonra tüm sistem önerileri amd basar. intelin kendine çeki düzen veripte sağdan soldan çalıp çırptıklarından silkinip yeni birşey yapması şart yapmadıkçada bir anlam ifade etmez. ürettikleri herşey kobay üğrünü ürettikleri ssd diskler bile kobay ürünü zaten. trinty yani apu mimarisini geçecez diye çabalarken çakıldı kaldı en sonunda. büyük vaadleri vardı dx 11 inanılmaz hd performansı. ne inanılmaz hd performansı var nede inanılmaz bir yeteneği fiyasko sadece.