Galaxy Note 2'nin kilit ekranı aşıldı!

CHIP Online
06-03-2013, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone'ları vuran açık, şimdi de Samsung'un dev cebi Galaxy Note 2'nin kabusu oldu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/gal ... i-asildi_39023.html

Resimlerle: Fiyatı düşen 15 harika cep telefonu!

Galaxy Note 2'nin kilit ekranında keşfedilen bir açık, kullanıcının giriş ekranına erişime ve hatta telefon araması gerçekleştirmeye izin veriyor.


Ancak açık, iOS'daki açık gibi telefonu rahatlıkla kullanmanıza izin vermiyor. Açığı blog'unda anlatan Terence Eden, yöntemin şekil kilidini, PIN kodunu, parolaları ve yüz kilidini aşmakta kullanılabildiğini söylüyor.


Açığı etkin hale getirmek için önce "acil arama" düğmesine dokunmanız, ardından sol alttaki "acil kişiler" düğmesine dokunmanız gerekiyor. Bunun ardından giriş düğmesini birkaç saniye basılı tuttuğunuzda giriş ekranı 1 saniyeden kısa bir süreyle yanıp sönüyor ve tekrar kilit ekranına dönüyorsunuz.


Küçük bir açık gibi görünse de Eden, açığın hızlı davrandığınızda numara çevirmeye, uygulama çalıştırmaya izin verdiğini gösteriyor. Bununla birlikte uygulama çalıştırsanız bile onu 1 saniyeden kısa bir süreyle görebiliyorsunuz.


Android 4.1.2'de test edilen açığın Galaxy S3 gibi diğer Samsung'larda bulunup bulunmadığı bilinmiyor. Eden, konu hakkında Samsung'u bilgilendirdiğini ancak henüz bir geri dönüş almadığını söylüyor.


Galaxy Note 2'nin kilit ekranının nasıl "aşıldığını" videomuzda izleyin!

Tüm Konu: Galaxy Note 2'nin kilit ekranı aşıldı!

Resimlerle: Fiyatı düşen 15 harika cep telefonu!

Kaynak: www.chip.com.tr