Galaxy S4 I9500'te Video izlerken Ekran Kayması

furgan
10-04-2014, 12:04   |  #1  
furgan avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
227 mesaj

Telefonum Galaxy S4 9500. Video izlerken Kaymalar oluyor. Hem internet hemde telefon hafızasında bulunan videoları izlerken. Telefonu açıp kapatınca düzeliyor fakat 1 süre sonra gene aynı problem oluyor. 4.4.2 kit kat yükledikten sonra olmaya başladı. Yada bilmiyorum. Telefonu birkaç kez düşürdüm. Kenarındaki parlak kısımlarında bir kaç yerinde yamulma oldu.Ondan olacağını tahmin etmiyorum. Ama çalışıyor işte. Tek problem video izlerken sanki şifreli yayın gibi eskiden Cine 5 te olurdu aynı öyle oluyor. Acaba sorun ne? Bu olay canımı sıkmaya başladı. Teknosa'dan aldım. Acaba servis olarak nereye başvuracağım. Götürmem gereken sadece garanti belgesi mi? Birde 1 yıllık kaskosu var? Ne yapmalıyım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cn222
13-04-2014, 00:41   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba benim telefonumda Samsung Galaxy S4. Bir hafta önce bana da Android 4.4.2 Kit Kat güncellemesi geldi bende güncelledim. Ondan sonra 1 hafta dır kullanıyorum bir şey yoktu. Bugün bir anda bende de videoları izlerken ekran kaymaya ve ekranda yeşil çizgiler çıkmaya başladı aynen tarif ettiğin gibi; başka bir video oynatıcısını denedim onda da oluyor , internetten veya başka birinden aldığım videolarada da aynısı oluyor. Ben de bu problemle karşılaşınca internete yazdım senin yazın çıktı. Acilen bu problemin çözümünü bilen veya ne yapmamız gerektiğini bilen biri yardım edebilir mi ?

Son Düzenleme: Cn222 ~ 13 Nisan 2014 01:02
duman86
22-04-2014, 20:52   |  #3  
Üye
54 mesaj

Merhaba arkadaslar. Bende s4 kullaniyorum ve benimde kitkat guncellemesinden sonra ayni problem oldu. Telefonu acip kapayinca yada bataryayi cikarip takinca duzeliyor. Bir sure sonra tekrar aynisi yapmaya basliyor. Bu sorun canimi sıktıgi icin video felan izlemeyemiyorum. Cozumu veya sebebini bulduysaniz ya da bilen birileri varsa yardimci olmanizi istiyorum. Gercekten cok can sıkıcı bir durum.

furgan
24-04-2014, 15:36   |  #4  
furgan avatarı
OP Yıllanmış Üye
227 mesaj

Dailymotion uygulaması yüklüyse kaldırın telefonunuzdan. Bir yerde rastladım tam hatırlamıyorum sistemde çakışmalara sebep oluyormuş. Dailymotion değil ama başka bir kararsızlık var sistemde. Zaten ufak bir güncelleme yayınlandı. Bizi ne zaman bulacağı muamma. Garanti bittiği gün Cynogenmod kuracağım. Ben sorunu Dailymotion olarak gördüm. Problem çok Androidte. Daha geçen gün SoundCloud uygulamasını video olmadan müzik dinlerim diye kurdum. Kurmaz olaydım. Feysbuk (facebook) üyeliğini kullanarak giriş yaptım. Daha sonra alternatifi ufak boyutlu bir program kurdum. SoundCloud kaldırdım ve tamam butonu bulunan İngilizce bir uyarı almaya başladım. Tamam diyorum 2 saniye sonra tekrar çıkıyor. yeniden başlatmakta fayda vermedi. en son olarak wipe data recovery sistem silme ve geri yükleme yaptım. öyle düzeldi. Problem arayüz bu Samsung Toucwiz.

kamilakyol
25-04-2014, 11:40   |  #5  
Üye
70 mesaj

büyük sıkıntıgerçekten

MegaFreak
27-04-2014, 11:48   |  #6  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

ah ah keşke güncellemeseydiniz telefonlarınızı bende S4 kullanıyorum Android 4.2.2 yüklü gayet memnunum güncelleme sorun getiriyor sadece

duman86
29-04-2014, 17:13   |  #7  
Üye
54 mesaj

Dailymond uygulamasi yuklu degil bende. Internette yaptigim aramalarda kitkat guncellemesini yukleyenlerin bazilarinda ayni sorun varmis. Artik samsungun yapacagi su kucuk guncellestirmeyi bekligcem

gones
27-08-2014, 12:31   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

Merhaba

hala ihtiyaciniz var mi bilmiyorum, ama ben cok aradigim icin careyi asagidaki sayfada bulunca buraya da yazayim dedim. 

Ayarlar > Daha Fazla > Geliştirici seçenekler > Donanım Örtüşmelerini Devre Dışı Bırak İşaretine tıklayın.

ufkadair
21-03-2015, 23:27   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

Ne kadar teşekkür etsem ise yaradı ya. Ben roota bağlamışdim sorunu ama çözüldü.