Galaxy S5, iPhone'a "hodri meydan" dedi!

CHIP Online
03-03-2014, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung'un Galaxy S5 ile attığı bu adım, Apple'a da iPhone için yeni bir adım attırtabilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/gal ... dan-dedi_45711.html

Resimlerle: Ve karşınızda Galaxy S5!

Gelen son açıklamalara göre Samsung, uygulama geliştiricilerin Galaxy S5'in parmak izi okuyucusunu kendi uygulamalarında kullanmalarına izin verecek. Yani eğer Galaxy S5 satın almayı düşünüyorsanız, şifrelerinizi rafa kaldırabilirsiniz. Parmak izi dostu Pass API, uygulama geliştiricilerin kullanabilmesi için, S5'in geliştirme kitinin bir parçası olarak yayınlandı. 


S5'in parmak izi okuyucusu, zaten oldukça geniş imkanlar sağlıyor. Okuyucunun sayesinde, telefonun belirli parçalarını biyometrik veriler ile kontrol edebiliyoruz. Daha fazla uygulamanın bu işleve sahip olması ise kesinlikle kullanıcıların ilgisini çeken bir nokta olacaktır.


Açık API'den ilk yararlanan ise PayPal oldu. PayPal'ın uygulaması, telefon ve parmak izi okuyucu birleşimini kullanarak PayPal kabul eden mağazalarda ödeme yapılabilmesini sağlıyor.


Ancak, Samsung'un aksine Apple'ın TouchID'si yoğun bir şekilde korunmakta ve bu özelliği ancak iPhone 5S'in kilidini açmak ve iBooks, iTunes ve App Store gibi Apple'ın kendi ürünlerinde yapılan alışverişleri onaylamakta kullanabiliyorsunuz.


Samsung kendi hamlesini yaptı. Şimdi ise Apple'ın nasıl bir cevap vereceği bekleniyor...

Tüm Konu: Galaxy S5, iPhone'a "hodri meydan" dedi!

Resimlerle: Ve karşınızda Galaxy S5!

Kaynak: www.chip.com.tr