garip ama gercek

zxsel
07-03-2009, 22:45   |  #26  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
903 mesaj

sen onlara bakma ben bır keresınde soyle bırseyle karsılastım  bızım ınsanımız kendınden zekı olan ılgınc ıcatlara ımza atanlarla dalga gecerler cunku oyle bırsey olmza olamaz derler halbukı  butıp seyler su dunyada cok basıt sıze ılgın c bır anektot anlatayım bırıne sunu desen neder acaba ben senın arabnın kumandasıyla   arabanın kapılarını   agrıdan bıle acarım desen sanırım herkes guler  ama  bu mumkun

nasılmı sen ıstanbulddasın dıyelım bunun ıcın 2 cep telefonu 2 bırde aracın kumandası   

gelelım uygulamaya    agrıdakı akrabanın  aRAC kumandasını alıyon posta yoluyla yada   herangı bır yolla    karsındakı agrıda bulunan  aracın yanındakı akrabanı cepten arayıp  cep telefonunu acıkken konusurken yanı  aracın usutne  sensoru gordugu bır yakın yere cep telefonunu koymasını soyluyon  arac on kaput kısmına bıyere  sonrada ıstanbuldan  aracın kumandasına  kapıları ac  tusuna bır kac defa basıyorsun  cep telefonun dogru tutarak   ceptel  baz ıstasyonları sayesınde agrı dakı cepe dmtf tonu gıbı usten bır  gorulmeyen  sınyal gıdıyor  vede  agrıdakı aracın kapıları acıpılp kapanıyor  desem kım ınanır yada  

bır ıpoda yada cep telefonuna   numarayı cevırırken  kayıt etcenız cevırme sesını

sonra osesı  evdekı sabıt  telefonun ahızesını elınıze alıp ahızenın mıcrofon bolumune sesın dınleteceksınız  dıdatıdat sesını  goreceksınızkı  ev telefonu  o aldıgı dmtf tonu sesı hangı noya aıt ıse kılıtlı bıle olsa o noyu aramaya baslar    bunlar ornek olsun dıye soyluoyrum ...bu gıbı bınlerce yontem bılıyorum vede ıcat edıyorum..oyuzden kımse bırseye olmuyor demesın vede  dalga gecmesın yapamayanlar... kendılerıne bı bakdsınlar on yargılı olmasınlar  zıyaaa rahat ol sen benı dınle......saglıcakla kal...

ziyaaa
07-03-2009, 22:54   |  #27  
OP Yıllanmış Üye
309 mesaj

Bakın belki bilenleriniz vardır bilmeyenlerde öğrenir ses sistemleri ile ilgili bir örnek vereyim ama tv ile ilgili bir örnek.Bu olaya ilk Tv8 de şahit oldum canlı yayınlanan programın birinde başka bir frekansdan yönetmenin seslerinini duyabiliyorsun.Cokta eğlenceliydi:)Daha sonra Star Kanald Fox ve Tgrt yayınlarındada kimi canlı yayın programlarda denk geldim bunlara bunun acıklamasını tv de calışan sescilerde yapabilir.Böyle olayları istemesemde tesadüf gelip beni buluyor.

frischrot
07-03-2009, 23:15   |  #28  
Taze Üye
6 mesaj

Msn webcam kapatmayı dene? Olmadı mı? (bkz.Antidepresan)

_Neo_
07-03-2009, 23:18   |  #29  
_Neo_ avatarı
Yıllanmış Üye
806 mesaj
ziyaaa
Bakın belki bilenleriniz vardır bilmeyenlerde öğrenir ses sistemleri ile ilgili bir örnek vereyim ama tv ile ilgili bir örnek.Bu olaya ilk Tv8 de şahit oldum canlı yayınlanan programın birinde başka bir frekansdan yönetmenin seslerinini duyabiliyorsun.Cokta eğlenceliydi:)Daha sonra Star Kanald Fox ve Tgrt yayınlarındada kimi canlı yayın programlarda denk geldim bunlara bunun acıklamasını tv de calışan sescilerde yapabilir.Böyle olayları istemesemde tesadüf gelip beni buluyor.
Ziya kardeşim dediklerin yalan değil bu tip şeyler bu zamanda şaşırtıcı biir şeyde değil.Bu olay her zaman mı yaşıyorsun,ayrıca kulaklığı hoparlor uzerınde mı takıyosun.Yani bu olaylar oluyo dıyorum cogunlukla banada bu sesler sadec kulaklıkla gelıyo ama rahatım sende kasma,belki devlet sırrınıda duyarızGöz kırpma

ziyaaa
07-03-2009, 23:31   |  #30  
OP Yıllanmış Üye
309 mesaj
_Neo_
Ziya kardeşim dediklerin yalan değil bu tip şeyler bu zamanda şaşırtıcı biir şeyde değil.Bu olay her zaman mı yaşıyorsun,ayrıca kulaklığı hoparlor uzerınde mı takıyosun.Yani bu olaylar oluyo dıyorum cogunlukla banada bu sesler sadec kulaklıkla gelıyo ama rahatım sende kasma,belki devlet sırrınıda duyarızGöz kırpma
Bu garip ses duyma olayı iki kez oldu pcde .Televizyonda olanı diğeriyle karıştırmayalım çünkü onun bir acıklaması vardır sesde başka bir frekansa gecince tvden geliyor radyo konuşması gibi hatta uyduda cıkıyor bu kanal radioch gibi bir isimle.Tvde calışanlar o duruma acıklama getirirler bence.
Yardımcı olmaya calışan herkese teşekkür ederim.

Son Düzenleme: ziyaaa ~ 07 Mart 2009 23:35
_Neo_
07-03-2009, 23:35   |  #31  
_Neo_ avatarı
Yıllanmış Üye
806 mesaj
ziyaaa
Bu garip ses duyma olayı iki kez oldu pcde .Televizyonda olanı diğeriyle karıştırmayalım çünkü onun bir acıklaması vardır sesde tvden geliyor radyo konuşması gibi  tvde calışanlar o duruma acıklama getirirler bence.
Yardımcı olmaya calışan herkese teşekkür ederim.
Yok Ziya kardeşim ben tvyi karıstırmadım.Devlet sırrı espiriydi:D

coskunismail
07-03-2009, 23:37   |  #32  
Yeni Üye
44 mesaj

Kulaklık hoparlöründen mikrofon yapmıştım ben zamanında. Yani arkadaşlar kulaklık hoparlörleri aynı zamanda mikrofon gibi de çalışabiliyor. Yani ses duyması normaldir.

ziyaaa
08-03-2009, 00:03   |  #33  
OP Yıllanmış Üye
309 mesaj

Şöyle birşey daha var peki bu sizde oluyor mu?Hep olan birşey bu lambayı acıp kapadığımda kulaklıktan cıt diye ses geliyor.

Nicoll
08-03-2009, 01:15   |  #34  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

14 yaşından beri uzun yıllar elektronik ile uğraşmış biri olarak konu hakkında kayıtsız kalamadım.

Herşeyden önce ziya beyin karşılaştığı olay benim için son derece doğal ve sıradandır. Her türlü elektronik alet etrafına çeşitli frekanslarda sinyaller yayarlar...

Örneğin bilgisayarınızın klavyesinden yazdığınız her bilginin bir komşunuz tarafından elektronik bir sistem kullanarak takip edebileceğini biliyor musunuz? (Bunun keyloger, casus yazılımla filan hiç bir ilgisi yok)

Ben bunun ve daha pek çok şeyin mümkün olduğunu biliyorum. Önemli olan bunun kontrol altında yapılmamış olması ve daha da önemlisi hedef seçilmemiş olmanız...

Son Düzenleme: Nicoll ~ 08 Mart 2009 01:17
silici06
11-03-2009, 08:48   |  #35  
Yıllanmış Üye
702 mesaj
ziyaaa
pcde sık sık hoparlör acıp veya kulaklık takıp birşeyler dinleyen biri değilimdir ama biraz sonra yazacağım olay iki defa başıma geldi arkadaşlar sorun şu benim kulaklıktan birilerinin konuşmalarını duydum iki kez tekrarlandı ama cok kısa araya sesler karışıyormuş gibi.Bu neden olabilir anlam veremedim.
kulaklığın mikrofon girişi de bilgisayara takılı mı yada bilgisayarına bağlı herhangi bir mikrofon var mı

alexsos
11-03-2009, 12:59   |  #36  
Üye
79 mesaj
Nicoll
14 yaşından beri uzun yıllar elektronik ile uğraşmış biri olarak konu hakkında kayıtsız kalamadım.

Herşeyden önce ziya beyin karşılaştığı olay benim için son derece doğal ve sıradandır. Her türlü elektronik alet etrafına çeşitli frekanslarda sinyaller yayarlar...

Örneğin bilgisayarınızın klavyesinden yazdığınız her bilginin bir komşunuz tarafından elektronik bir sistem kullanarak takip edebileceğini biliyor musunuz? (Bunun keyloger, casus yazılımla filan hiç bir ilgisi yok)

Ben bunun ve daha pek çok şeyin mümkün olduğunu biliyorum. Önemli olan bunun kontrol altında yapılmamış olması ve daha da önemlisi hedef seçilmemiş olmanız...

bakın bu arkadas dogru bırsey yazmıs.. elektronıgın kendıne ozel ozellıklerı vardır.. benım bıldıgım bır kucuk kulaklık ve bır transıstorle radyo yapılabıldıgı.. bunun pıle bıle ıhtıyacı yok .. cok eskıden uygun transıstor ve  bır kulaklıkla radyonun bellı bır frekansını dınlemek mumkundu .. sımdı teknolojı cok gelıstı.. bır arkadasın dedıgı gıbı tv acıksa veya yanında bır radyo calısyorsa cep telefonun calmadan calma sınyalını oradan alabılıyorsun ..
bence bo cok ılgınc bır sansla frekansın uyusması sonucunda yayın yapan herhangı bır aletın konusmalarını tesadufen cekmıs olması .. net cafede kı olay da bunun bır benzerı ..