Garip ve Can Sıkıcı Bir Sorun...

Uguryazici
15-01-2007, 21:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba arkadaşlar Sistem Bilgilerim

MS Windows XP Service Pack 2 Media Center Edition (orjinal)
-Core 2 Duo @ 1,86 GHz (2 CPUs)
-Foxconn P9657AA Anakart
-Samsung 160GB SATA HDD
-2* 512 Twinmos DDR2 533 RAM, 1* Kinston 512 DDR2 533 RAM
-Asus ATI EAX1600PRO 512MB DDR2
-Realtek HD Audio Output
-Writemaster DVD Multi Recorder- ASUS Quite Track

Arkadaşlar çok ciddi bir sorunum var, bilgisayarıma herhangi bir oyun yükleyemiyorum, World of Warcraft(Elder Scrolls 4 Oblivion Orjinal da aynı şekilde) Bazen 1. Bazende 2. CD de yüklemeyi kesiyor, garip bir şekilde Hard Disk CD Rom ile birlikte Led'i Işığı Zayıflıyor ve işlem yapmayı bırakıyor, http://www.blizzard.com/support/wow/?id=aww01635p
deki bütün yolları denedim fakat yüklemeyi başaramadım,oyun CD lerim Orjinal ve Teker teker Kopyala yapıştır ile HDD ye aktarabiliyorum fakat oradanda yükleme yapmıyor kafasına göre %5,%10,%30 vb takılıyor ve işlem yapmayı bırakıyor ( diğer programlar internet vb, sorunsuz çalışıyor)Denemediğim şey kalmadı CD lerde ve CD&DVD Rom da herhangi bir sorun yok, Oyun kardeşimin bilgisayarına sorunsuz yükleniyor
Harddisk'i Defrag yaptım, System Mechanic 6 ile baştan aşağı bilgisayarı taradım, ne yapsam nafile,yükleyemiyorum bir türlü, Windows gayet hızlı ve sağlıklı bir şekilde açılıyor(En Az 4 kere formatladım ve 160GB SATA SAmsung HDD yi yeni aldığım 80 GB Seagate Baracuda SATA ile Değiştirip Denedim Aynı sorun patlak verdi), ve programları sorunsuz kullanabiliyorum,internetten donanım güncellemelerini indirip sorunsuz yükleyebiliyorum.

Arkadaşlar elimden geldiğimce sorunumu anlatmaya çalıştım, eğer bildiğiniz birşeler varsa lütfen yardımcı olun bana,bu problem çok canımı sıkıyor ve beni gerçekten yoruyor.
Şimdiden Teşekkürler

Uguryazici
15-01-2007, 22:07   |  #2  
OP Taze Üye
5 mesaj

Bu arada dikkat ettim genelde her iki oyun  Terrain&Texture&Compressed kısmında takılıyor

Son Düzenleme: Uguryazici ~ 15 Ocak 2007 22:35
Uguryazici
16-01-2007, 06:41   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Arkadaşlar  Level DVD den Demo bile yükleyemiyorum  
'CRC Failed' çaresiz durumdayım :(

Rebirth
16-01-2007, 13:57   |  #4  
Taze Üye
14 mesaj

valla arkadasım bilgisayar parcaların güzel. başka bi işletim sistemiyle dene. varsa es-dost-akrabadan bul xp pro, bir de onunla dene. alakasız gibi gözüküo ama denemende bir fayda var.

Rebirth
16-01-2007, 14:04   |  #5  
Taze Üye
14 mesaj

bir de anakartın tüm chipset driverları yüklü mü ona bak

calledman
16-01-2007, 16:51   |  #6  
Üye
81 mesaj

Bence problem ramden kaynaklanıyor gibi...Biostaki tüm memory optionsları deactive edip dene derim...hatta biostaki tüm performansa yönelik ıvır zıvır ne varsa kapatıp dene...
Raid vb..opsiyonlarıda kapat bakalım ne olacak..
kolay gelsin

Uguryazici
16-01-2007, 19:17   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

Çok Saol Calledman, sorun RAM dan kaynaklanıyormuş, Bios la filan
uğraşmadım, direk kasayı açıp 2* Twinmos 512 yi çıkardım, şuan tek 512 kingston var içinde, sorunsuzca WoW u yükledim, çok teşekkür ederim, fakat 2* 512 yi çıkardım, hangisinin bozuk olduğınu nasıl anlayabilirim, kontrol ettim herhangi bir yanma yok, ve 512 ram ile bilgisayarım biraz yavaşladı, bu arada Microsoft Memory Diagnosis kullanamam Disket sürücüm yok, başka bir yolu varmıdır bunun yoksa deneme yanılma yoluyta sırayla takıp çıkarıp birşeylermi yüklemeye çalışşsam olurmu , kalıcı bir sorun çıkmasından korkuyorum...  şimdiden teşekkürler