Garip ve çözemediğim bir harddisk sorunu yaşıyorum

mertbektas12
21-06-2019, 22:29   |  #1  
mertbektas12 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar merhaba.Ben dün yeni bir bilgisayar aldım lenovo v145.Bugün freedos üzerine windows10 kurarken harddiski sildim ve birdaha göremedim ve ssdye windows kurdum ancak şu anda ne depolama biriminde ne de yeniden açtığım format ekranında gözükmüyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim lütfen yardım edin.

Sistem Bilgilerim
klyglsn
22-06-2019, 19:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 70
588 mesaj

şimdi freedos bilgisayarı aldınız tavsiyem orjinal bir serialinizin olması yoksa uefi olarak yükleyemezsiniz  burada tavsiyem intenetten ucuzada olsa bir serial illakin faturalı temin etmeniz şayet deneme sürümü kuracaksanız legacy olarak yükleyeceksinizki bu durumda zaten makina ikisinede ayarlı bir şekilde gelir siz post ekranında ilk çıkan herhangi bir tuşa basın yazısını es!! geçip akabinde gelen ikinci yazıda bir tuşa basarak yükleme yapacaksınız yoksa sistem yüklenmezki göresiniz burada ilerme yaptığında bölümle sayfasında  hddnizi tek veya çoklu olarak bölüm oluşturmuşsanız oluşturduğunuz tüm bölümleri formatlamadan biçimlendirin soonra sistemi yüklemek istediğinizin mümkünse cye tavsiyem (enaz 65gb üzeri ayarlanmış bir bölüm) üzerine tıklayarak ilerleyin sürücü harf yolu atamış olasınız yoksa biçimlendirmediklerinizi sistemde görmek için tekrardan formattan sonra bazı işlemler yaparak meydana çıkarmanız gerekir  veya hddyi parçalamadan tümünü tek olarak yükler formattan sonra parçalarsınız yani bölümler oluşturabilirsiniz  hddler sizin dediğiniz şekilde silinmezler  başka bir sorun varsa bilmiyorum olmazsa garantisini bozmadan bir servise götürün

excel_mustafa
23-06-2019, 00:07   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 282
2,656 mesaj

partition magic indir ve imgburn ile cd ye yaz. bununla formata başlar gibi başlatıp hdd bölümleri oluştur

https://www.gezginler.net/indir/parted-magic.html

https://www.imgburn.com/