Gates, Zuckerberg ve fazlası aynı videoda!

CHIP Online
19-10-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bill Gates, Mark Zuckerberg ve pek çok dev isim, aynı video için bir araya geldi! Peki ama neden?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/gat ... -videoda_43216.html

Bilgisayar programcılarına olan ihtiyaç giderek artıyor. Bu durum, ABD'de her yıl 9-15 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Computer Science Education Week etkinliğinde de ele alınacak. Microsoft ise Hour of Code adındaki etkinlikte kendi çalışmalarıyla yer alacağını açıkladı.


Microsoft genel danışmanı Brad Smith, bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada bilgisayar bilimi öğrencilerine çok büyük bir ihtiyaç olduğunu, bu alandaki iş ilanlarının kalifiye kişi sayısını aştığını söyledi. Smith şöyle devam ediyor: "Bureau of Labor Statistics, bilişim alanında her sene yaklaşık 122.000 pozisyon için ilan veriliyor. Ancak ulusal anlamda üniversitelerimiz yaklaşık sadece 51.000 bilgisayar bilimi mezunu veriyor. Dahası 10 okuldan 9'u, bilgisayar programlama dersleri sunmuyor bile."


Hour of Code kampanyası, okullara herkesin nasıl bilgisayar uygulamaları geliştirebileceği konusunda ipuçları vermeyi amaçlıyor. Yukarıda izleyebileceğiniz videoyla tanıtılan kampanyada Microsoft başkanı Bill Gates, Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Valve kurucusu Gabe Newell gibi önemli teknolojik isimler ve hatta Miami Heat'ten Chris Bosh dahi programcılık deneyimlerini anlatıyorlar.


Kampanya hakkında daha fazla bilgiye Computer Science Education Week web sitesinden ulaşılabiliyor.

Tüm Konu: Gates, Zuckerberg ve fazlası aynı videoda!

Kaynak: www.chip.com.tr