geç açılan sayfalar

Banned
25-01-2009, 02:04   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

arkadaşlar bi sorunum var bilgisayarım ilk açıldığında ie açıyorum ve başka hiçbir program çalışmadığı halde bu neredeyse 10 sn sürüyor.görev çubuğundan ağ ve paylaşım merkezini açıyorum bu da çok uzun sürüyor msn in ara yüzü kapalı oluyor görev çubuğundan çift tıklıyorum 2-3 sn sürüyor vs.
     Sistemim optimal.Vista sadece 5 sn de açılıyor.Tuneup 2009,awc 3,ccleaner,secunia psı kullanıyorum yani sistemimde bakım eksikliği yok.Avira premium suite ve adaware 2008 le tarıyorum bilgisayarımda herhangi bir bulaşıklık yok işlemcim ram im falanda iyi e öyleyse ne demeye böyle oluyor?

Banned
25-01-2009, 09:27   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
275 mesaj

DOSTUM BURAYA DONANIMINI YAZARSAN SANA NE YAPMAN GEREKTİĞİNİ DAHA ÇABUK SÖYLEYEBİLİRİZ. BİRDE HİÇBİRŞEY ÇALIŞTIRMADAN TASK MANAGER DAN PERFORMANS SEKMESİNDEKİ VERİLERİ YAZSAN İYİ OLUR.

Banned
25-01-2009, 11:01   |  #3  
OP Banlandı
934 mesaj
AMIGA500
DOSTUM BURAYA DONANIMINI YAZARSAN SANA NE YAPMAN GEREKTİĞİNİ DAHA ÇABUK SÖYLEYEBİLİRİZ. BİRDE HİÇBİRŞEY ÇALIŞTIRMADAN TASK MANAGER DAN PERFORMANS SEKMESİNDEKİ VERİLERİ YAZSAN İYİ OLUR.
imzamda yazıyor donanımım göremiyorsan profilinden kullanıcı imzalarını göster gibi bi seçenek olcak onu işaretleyebilirsinBeğendim

Banned
25-01-2009, 12:32   |  #4  
Banlandı
275 mesaj

BİLGİSAYARIN DONANIMI GAYET İYİ. BU SORUN MUHTEMELEN VISTANIN BAZI DONANIMLARLA OLAN UYUMSUZLUĞUNDAN KAYNAKLANIYOR. BÜTÜN SÜRÜCÜLERİN SON VERSİYONUNU "KENDİ MARKASININ SİTESİNDEN" İNDİRMENİ VE VİSTAYI EN SON HALİNE GÜNCELLEMENİ TAVSİYE EDİYORUM. BUNUN YANISIRA ANTİVİRÜS GİBİ YAZILIMLARDA BU HIZA ÇOK ETKİ EDİYOR. NORTON VEYA MC AFEE KULLANIYORSAN HEMEN DEĞİŞTİRMENİ NOD32, BİTDEFENDER, YA DA KASPERSKY E GEÇMENİ ÖNERİRİM.

Banned
25-01-2009, 13:25   |  #5  
OP Banlandı
934 mesaj
AMIGA500
BİLGİSAYARIN DONANIMI GAYET İYİ. BU SORUN MUHTEMELEN VISTANIN BAZI DONANIMLARLA OLAN UYUMSUZLUĞUNDAN KAYNAKLANIYOR. BÜTÜN SÜRÜCÜLERİN SON VERSİYONUNU "KENDİ MARKASININ SİTESİNDEN" İNDİRMENİ VE VİSTAYI EN SON HALİNE GÜNCELLEMENİ TAVSİYE EDİYORUM. BUNUN YANISIRA ANTİVİRÜS GİBİ YAZILIMLARDA BU HIZA ÇOK ETKİ EDİYOR. NORTON VEYA MC AFEE KULLANIYORSAN HEMEN DEĞİŞTİRMENİ NOD32, BİTDEFENDER, YA DA KASPERSKY E GEÇMENİ ÖNERİRİM.
bütün sürücülerim güncel otomatk güncellemem açık vista da güncel yani, avira premium securıty suit kullanıyorum. ya problem sanki tam olarak adını koyamıyorum ama vistanın kendini hızlandırmak için kullandığı metodlardan biri kısıtlanmış gibi sanki yani windows gezgininde bir problem var gibi yani programı ilk açtığında hard diskten belleğe kaydedilir ya ben mesela görev çubuğundan ağ ve paylaşım merkezini açıyorum 3-5 saniye sürüyor açılması kapatıp bir daha açtığımda bildiğim kadarıyla normalde bunun ilk açılmada hard diskten belleğe kopyalanması ikinci açtığımda ise bellekten açıldığı için şak diye açılması lazım dün bir arkadaşın laptopunu kullandım tarih öncesi benimkiyle karşılaştırılmayacak kadar zayıf bir donanımı var dı ve xp yüklüydü ve ona biraz bakım yaptım o laptop ta bile sayfalar şak diye açılıyor benimkinde kaplumbağa hızıyla anlamadım gitti

Banned
25-01-2009, 13:33   |  #6  
Banlandı
275 mesaj

DOSTUM ANTIVIRUS YAZILIMI SÜREKLİ ÇALIŞIYORSA YANİ OTOMATİK DOSYA TARAMA SİSTEMİ AÇIKSA ONU KAPAT ÇÜNKÜ SÜREKLİ TARAMA BİLGİSAYARI ÇOK YAVAŞLATIR. BİRDE TASK MANAGER I AÇ ORADAN PERFORMANS KISMINDAKİ VERİLERE BAK İŞLEMCİ ORTALAMA KULLANIMI VE ORTALAMA RAM KULLANIMINI SÖYLE BİRDE BUNLARI EN ÇOK KULLANAN PROGRAMLARI PROCESSES (İŞLEMLER) KISMINDAN BAKIP BANA YAZ

Banned
25-01-2009, 13:47   |  #7  
OP Banlandı
934 mesaj
AMIGA500
DOSTUM ANTIVIRUS YAZILIMI SÜREKLİ ÇALIŞIYORSA YANİ OTOMATİK DOSYA TARAMA SİSTEMİ AÇIKSA ONU KAPAT ÇÜNKÜ SÜREKLİ TARAMA BİLGİSAYARI ÇOK YAVAŞLATIR. BİRDE TASK MANAGER I AÇ ORADAN PERFORMANS KISMINDAKİ VERİLERE BAK İŞLEMCİ ORTALAMA KULLANIMI VE ORTALAMA RAM KULLANIMINI SÖYLE BİRDE BUNLARI EN ÇOK KULLANAN PROGRAMLARI PROCESSES (İŞLEMLER) KISMINDAN BAKIP BANA
Banned
25-01-2009, 14:02   |  #8  
Banlandı
275 mesaj

KARDEŞ VERİLERİN NORMAL GÖZÜKÜYOR SANA Bİ TAVSİYEMDE BİOSA GİR BAŞTA ÇİFT ÇEKİRDEK ÖZELLİĞİNİ KAPATABİLİYORSAN KAPAT. ÇÜNKÜ BAZENÇİFT ÇEKİRDEK DAHA YAVAŞ ÇALIŞABİLİYOR NORMALDEN.  BİRDE ORADA HARDDİSK VE İŞLEMCİ İLE İLGİLİ ÖZELLİKLERLE OYNA SONUCA ULAŞABİLİRSİN. AKSİ TAKTİRDE BURADAN PEK ÇÖZÜM BULAMAYIZ DİREKT OLARAK MAKİNANIN BAŞINA OTURMALI VE HER İŞLEMİ HER DONANIMI AYRI AYRI İNCELEMEK GEREKİR.

Banned
25-01-2009, 14:05   |  #9  
OP Banlandı
934 mesaj
AMIGA500
KARDEŞ VERİLERİN NORMAL GÖZÜKÜYOR SANA Bİ TAVSİYEMDE BİOSA GİR BAŞTA ÇİFT ÇEKİRDEK ÖZELLİĞİNİ KAPATABİLİYORSAN KAPAT. ÇÜNKÜ BAZENÇİFT ÇEKİRDEK DAHA YAVAŞ ÇALIŞABİLİYOR NORMALDEN.  BİRDE ORADA HARDDİSK VE İŞLEMCİ İLE İLGİLİ ÖZELLİKLERLE OYNA SONUCA ULAŞABİLİRSİN. AKSİ TAKTİRDE BURADAN PEK ÇÖZÜM BULAMAYIZ DİREKT OLARAK MAKİNANIN BAŞINA OTURMALI VE HER İŞLEMİ HER DONANIMI AYRI AYRI İNCELEMEK GEREKİR.
saol arkadaşım uğraştığın için bu arada nikin de güzel amiga 500 başında yıllar geçirmiş biri olarak bana eski günleri hatırlattıBeğendim

Banned
25-01-2009, 14:22   |  #10  
Banlandı
275 mesaj

EYVALLAH ARKADAŞIM ESKİ DOSTLAR UNUTULMAZ...