Geceleri Bilgisayar Kapanıyor

Charlatan
22-05-2011, 03:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

5 gündür windows 7 kullanıyorum oynadığım oyun gereği bilgisayarı 7/24 açık tutmam gerekiyo ama windows 7 yüklediğimden beri her sabah kalktığımda pc kapalı oluyo denetim masasından bekleme moduna geçmeyi kapattım daha önceden vista kullanıyodum böyle bi sorun yoktu bekleme moduna geçmeyi kapatınca olmuyodu bunun başka bi nedeni olabilir mi ?

Boracalin
22-05-2011, 03:40   |  #2  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Sabit Disk güç planını ayarlamanı öneririm... Birde madem 7/24 açık uyku modunu da kapamanı tavsiye ederim...
[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/695/20934708.jpg/]

Bu ayarları kontrol et....

Charlatan
22-05-2011, 03:45   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Bekleme modu derken uyku modunu kastetmiştim zaten bunları yaptım ama sorun hala devam ediyo

Resimde gösterdiğin ayarları yaptım bakalım şimdi olcakmı teşekkür ederim yardımın için ;)

Son Düzenleme: Charlatan ~ 22 Mayıs 2011 03:53
Kapalı Hesap (172709)
22-05-2011, 03:56   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

Güç Seçenekleri'ni açın borcalinin verdiği ilk resimde cıkan iki seçeneğide
hiçbir zaman olarak seçin vede okeyleyin tamamdır.

Me Not Working Hard
22-05-2011, 03:57   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

Parçaların Sıcaklık Durumuna Bak Bundan Yapıyo Olabilir.Anakart Köprü Sogutucuları.İşlemci.Ram.Ekran Kartı Gibi Tüm Hepsini Test Et.Eger Sıcaklık Varsa İşlemci Sogutucusunun Ayaklarında Bişey Vardır İyice Bastır Ve Tak..Eger Sıcaklık Yoksa Reset Atıyorsa Yada Kapanıyorsa 
Hdd Yüzünden Olabilir Girişleri Kontrol Et
Ram Yüzünden Yapabilir Onlarıda Cıkar-Tak Tek Tek Dene Sorunlu Ramı Bulursan Onu Takma
Anakart Ram Girişlerinde Bişeyler Olabilir İyice  Ram Girişlerinide Temizle
Power Suppy  Yetersiz Yada Bozuk Olabilir Bu Yüzdende Uzun Saatler Çalışınca Kapanması Ve Aşırı Isınması Çok Normal
Ön Usbler Yada Kasa Anakart'A Kısa Devre Yaptırıyor Olabilir Mümkünse Anakartı  Masaya Cıkar Ve Onla Temas Eden Tüm Demir Parçaları Cıkar Pc Açma Kapama Kablolarından Bile Olabilir  Öyle Test Et
Ekran Kartınıda Cıkar OnBoard Ekran Kartıyla Test Et Bu Yüzden Olabilir(Düşük Bi İhtimal)
Son Olarak Hesap Makinesiyle Pcyi Çok Kasan Bi Test Ve DxDiag'Da Test Yap Sorunsuz Bi Şekilde Geçerse Testler Tabi Çok Kasıcal Saatlerce Sürebilir Sen Uzun Bi Süre  Test Et Sorunsuzsa Eger Hiç Bi Şekilde Kapanmaması Gerekir Bu İşlemi Parçaları Tek Tek Takarakta Yapabilirsin Önce 1 Ramle Yaparsın Sonra Ekran Kartı...Sonra 2.Ram Bu Şekilde Devam Et
Bilgisayar Mavi Ekran Hatasıyla Karşılaşınca Reset At Yada Kapa Seçenekleri Açıksa Devre Dışı Bırak Sabah Mavi Ekran Hatası Varsa Görürsün
Biosda Şu Kadar Saat Aralıgından Sonra Kapat Yada Şu Saatte Kapat Gibi Bi Komut Vermiş Olabilirsin Yada Çocuk Varsa Evde Onlar Yapmış Olabilir
( Çoçukken İlk Bios Ekranını  Gördügümde Mavi Ekranlar Sunucuları Falan Hacklıcem Falan Sandım Filmlerde Hep Ms-Dos İşletim Sistemi Ve Garip Mavi-Siyah Ekranda Yapılan Hacklerden Etkilemiştim Sanırım:P 
Ve Bilgisayardan Tüm Ayarlamarı Yaptıgından Emin Ol//Güç Seçeneklerinden Vs..
Ve Ufakta Olsa Yazılımsal Bi Sorun Olabilir Format Atıp Deneyebilirsin..Bios Pilinide Çıkarıp Tak Virüs Girmiş Yada Birileri Ayarları Kurcalamış Olabilir

Başka İhtimal Kaldımı Bilmiyorum:p

Son Düzenleme: Me Not Working Hard ~ 22 Mayıs 2011 04:23
dead man
22-05-2011, 20:09   |  #6  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Şu Oyunu Banada Söylesene Bi?