Geçerli Win32 Uygulaması Olmayan Sürücü

Navy Seal
28-12-2008, 17:30   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Herkese selam

Bu haftasonuna kadar PC'm de bir problem yoktu ancak cuma gününden itibaren sapıtmaya başladı. Sorunlar şunlar:
-Pc min kart okuyucusu düzgün çalışıyordu hafıza kartını takınca PC görmüyor (hafıza kartım sağlam) ve
-PC nin sürücüleri arasında gezinebiliyorum ancak sağ klik araştır deyince ör: "C:\ Geçerli bir Win32 Uygulaması Değil" hatasını alıyorum. Bu hatayı diğer 2 sürücümde ve kart okuyucu sürücülerinde de alıyorum

Not: Sistem geri yükleme işe yaramadı, Kaspersky den Avast'a geçtim 2 si de bununla ilgili çözüm bulamadı

Son Düzenleme: Navy Seal ~ 28 Aralık 2008 17:37
Banned
28-12-2008, 17:55   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

virüs yemişsin combofixi indir modemi kapattıktan sonra güvenli modda sana bir liste verinceye kadar(log listesi)başka bir program açmadan çalıştır. ardından Malwarebytes' Anti-Malware programıyla gene modem kapalı bir şekilde bütün sistemi tarat.

Navy Seal
28-12-2008, 17:58   |  #3  
OP Yeni Üye
20 mesaj

linki verirsen çok iyi olcak -zaten virüs oldundan şüpheliydim- bu arada neden sistem geri yükleme çalışmadı acaba?

Banned
28-12-2008, 18:14   |  #4  
Banlandı
5,024 mesaj

virüs engeli yüzünden tabiki böyle sistem geri yüklemeyi devre dışı bırakıyor işte hatta bu sistem geri yükleme noktaları en sevdikleri yerlerin başında gelir.

Navy Seal
28-12-2008, 18:16   |  #5  
OP Yeni Üye
20 mesaj
kylie
virüs yemişsin combofixi indir modemi kapattıktan sonra güvenli modda sana bir liste verinceye kadar(log listesi)başka bir program açmadan çalıştır. ardından Malwarebytes' Anti-Malware programıyla gene modem kapalı bir şekilde bütün sistemi tarat.
Çok teşekkür ederim son olarak yukarıda yazdığını biraz açarak anlatırsan çok iyi olacak bazı detayları anlamadım da...

Banned
28-12-2008, 19:25   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

sana şöyle anlatayım internet ortamından bilgisayarına bulaşan bazı virüsler sistem geri yüklemeyi bloke ederler bunun sonucunda ne kadar uğraşsanda sistem geri yükleme yapamazsın hatta kimi durumlarda kayıt defterini ve görev yöneticisini bile devre dışı bırakabilirler bu durumda sistemine bulaşan bu virüsleri silmeden windowsta bu işlemleri kullanamazsın aslında sistem geri yükleme çokta bir işe yaramamaktadır sana tavsiyem bilgisayarım sağ tık<özellikler<sistem geri yükleme yazan yerden tıklayıp kapatman olur çünkü dediğim gibi virüsler bilgisayarda en çok sistem geri yükleme ve system 32 klasörü gibi windowsun kendi sistem klasörlerine gizlenmeyi severler ara ara açıp kendine geri yükleme noktaları oluşturabilirsin.

Navy Seal
28-12-2008, 19:28   |  #7  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Çözüm yöntemini açmanı istemiştim ama olsun bu bilgi de faydalı

Banned
28-12-2008, 19:43   |  #8  
Banlandı
5,024 mesaj

combofixi soruyorsan önce programı indirip kur sonrada bilgisayar yeniden başlarken F8 tuşuna basarak güvenli modu seç ve (modem kapalı olacak)combofixi çalıştır daha sonra combofix işini bitirip sana bir log listesi verecek bu listeyi görene kadar başka bir program çalıştırma.işlem bitince windowsu yeniden başlat sana verdiğim diğer programı çalıştır bulduğu her şeyi sil.

Navy Seal
28-12-2008, 19:54   |  #9  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Çok teşekkür ederim yardımın için