Geçersiz sistem DLL konum değişikliği

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
yumçi
04-04-2007, 22:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Selam Arkadaşlar,
Bilgisayarımı açtığımda ekranda şu mesaj beliriyor ve PC eskisine oranla yavaşladı.
RTHDCPL.EXE Geçersiz sistem DLL konum değişikliği user32.dll sistem DLL'sinin bellekte konumu değiştirildi. Uygulama düzgün çalışmayacak. Konum değişikliği c:\windows\system32\HHCTRL.OCX DLL'si windows sistem DLL'leri için ayrılmış bir adres aralığında bulunduğu için yapıldı.DLL üreticisi ile yeni bir DLL edinmek için bağlantı kurulmalı.
Bu ne anlama geliyor bilen biri yardım ederse sevinirim. Teşekkürler.

asbengu
04-04-2007, 23:01   |  #2  
Taze Üye
3 mesaj
yumçi
Selam Arkadaşlar,
Bilgisayarımı açtığımda ekranda şu mesaj beliriyor ve PC eskisine oranla yavaşladı.
RTHDCPL.EXE Geçersiz sistem DLL konum değişikliği user32.dll sistem DLL'sinin bellekte konumu değiştirildi. Uygulama düzgün çalışmayacak. Konum değişikliği c:\windows\system32\HHCTRL.OCX DLL'si windows sistem DLL'leri için ayrılmış bir adres aralığında bulunduğu için yapıldı.DLL üreticisi ile yeni bir DLL edinmek için bağlantı kurulmalı.
Bu ne anlama geliyor bilen biri yardım ederse sevinirim. Teşekkürler.
asbengu
04-04-2007, 23:05   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

aynı mesaj bende de bu gün çıkmaya başladı. Acaba sizde de  benimki gibi windows güncellemesi sonrası mı oldu?

yumçi
04-04-2007, 23:17   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

Asbengu,
Ben belirtmemiştim ama aynen öyle oldu. Güncelleme sonrası yeniden başlattım artık her açtığımda aynı mesajla karşılaşıyorum ve PC kasmaya başladı sanki

erdemozyetis
04-04-2007, 23:36   |  #5  
Taze Üye
13 mesaj

merhaba arkadaşlar evet güncelleme sonrası oluşan bi hata bu ve birçok arkadaşımda aynı şekilde olduğunu duydum.Ama nasıl bi çözüm olduğunu bilmiyorum.driverları kaldırdım tekrar yükledim olmadı değişik versiyonlar denedim yine olmadı çözüm bulan varsa yardımcı olabilir mi!!!!

erdemozyetis
05-04-2007, 00:02   |  #6  
Taze Üye
13 mesaj

selam arkadaşlar sorunu çözdüm.bu illegal dll denetleyici bir güncelleme olduğu için realtek audio driver i illegal olarak görüyor ama bu hatayı WindowsXP-KB935448-x86-TRK bu yama ile düzeltebiliyoruz.Fakat işletim sisteminiz orjinal olması gerekiyor.aşağıdaki linkten indirip hatayı düzeltebilirsiniz........

yumçi
05-04-2007, 00:07   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj

Teşekkürler bakalım düzelecek mi?

- - - MERT - - -
05-04-2007, 00:47   |  #8  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

arkadaşlar bilgisayara yüklenen bu güncellemeyi sildiğiniz taktirde ve bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra ekrana o uyarı tekrar çıkmayacaktır. silmeniz gereken güncellemenin ismi tam olarak: Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi (KB925902) Denetim Masası\Program Ekle-Kaldırdan silebilirsiniz. eğer orada gözükmüyorsa EasyCleaner programını bilgisayarınıza kurun ve bu programın kendi içerisindeki Program Ekle-Kaldır (Add/Remove) menüsüne girerek güncellemeyi ekrana gelen listeden bulun ve kaldırın (uninstall). daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. ekrana artık o uyarının çıkmadığını göreceksiniz. bir daha da asla bu güncellemeyi yüklemeyin. iyi geceler...

EasyCleaner programı için:

gdusgor
05-04-2007, 12:06   |  #9  
Taze Üye
5 mesaj

arkadaşlar aslında basit bir çözümü var güncellemeden sonra bu dll dosyaları yer değiştiriyor ve bilgisayar açılırken bunu RTHDCPL.EXE olarak çalıştırmak istiyor çalıştırqamayıncada hata mesajı ekranınıza geliyor.Çözüm:başlat+çalıştır daha sonra oraya msconfig yazıyorsunuz.Gelen sayfada başlangıç ikonunu açıyorsunuz ve orada çalışan programların hepsini görüyorsunuz RTHDCPL.EXE yazan satırdaki kutucuktaki çek işareti kaldırıyorsunuz.Uygula ve tamam dedikten sonra pc tekrar başlatılacak açıldıktan sonra bir mesaj göreceksiniz altına çeki koyun ve tamam deyin sorun giderilmiştir.Hata mesajı bir daha gelmez SAYGILARIMLA....

yumçi
05-04-2007, 19:33   |  #10  
OP Taze Üye
8 mesaj

Sabah okula giderken güncellemeyi kaldırmıştım. Sorun hallolmuştu. Şimdi açtım PC yi yine aynı güncelleştirmeyi yüklüyordum son anda iptal ettim.O zaman bu güncelleştirme her gün karşımıza çıkıp durcak mı acaba?

erdemozyetis
05-04-2007, 20:10   |  #11  
Taze Üye
13 mesaj

eet otomatik güncelleme açık olduğu sürece karşınıza çıkacak bnm daha önce belirttiğim yöntemi deneyin

- - - MERT - - -
05-04-2007, 20:40   |  #12  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

güncelleştirme yüklemeye başlayınca yanındaki tik işaretini kaldırın. ve ardından gelen pencerede Bu güncellemeyi bir daha yükleme yazan iletinin yanına tik koyun ve ok leyin. bir dah bu güncellemeyi yüklemeyecektir.

ledesma
06-04-2007, 17:03   |  #13  
Yeni Üye
28 mesaj
erdemozyetis
selam arkadaşlar sorunu çözdüm.bu illegal dll denetleyici bir güncelleme olduğu için realtek audio driver i illegal olarak görüyor ama bu hatayı WindowsXP-KB935448-x86-TRK bu yama ile düzeltebiliyoruz.Fakat işletim sisteminiz orjinal olması gerekiyor.aşağıdaki linkten indirip hatayı düzeltebilirsiniz........

verdiğin link için çok teşekkürler bendede aynı sorun vardı fakat artık hallolmuş durumda Kahkaha

efsane18
06-04-2007, 21:29   |  #14  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

arkadaslar güncellemeyi hangi internet sitesinden ulastınız

yumçi
06-04-2007, 22:15   |  #15  
OP Taze Üye
8 mesaj

erdemozyetiş
teşekkürler link sayesinde tamamdır. Bir çok kişide aynı sorun varmış demek ki artık halletmişlerdir zannederim

maksımum ayhan
08-04-2007, 11:02   |  #16  
Taze Üye
3 mesaj

bilgisarımdaki sorunu çözdüm teşekkür ederim

[reerdemozyetis'ten alıntı:

nk="#FF0000"]erdemozyetiş[KahkahaKahkaha/renk="#FF0000"]

irfangunsal
08-04-2007, 13:43   |  #17  
Taze Üye
11 mesaj

Arkadaşlar artık o hata mesajı gelmiyor erdemozyetıs arkadaşımızın bahsettiği uygulamayı yaptıktan sonra düzeldi.yardımlarınıza çok teşekkürler...

maksımum ayhan
08-04-2007, 18:08   |  #18  
Taze Üye
3 mesaj

erdem özyetişe çoooooooooook teşekkür ederim tekrar tekrar