GeForce 6200 için Intel GMA Sürücüsü Yükleme

yakupabak
26-01-2009, 18:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

ARKADAŞLAR AYNI SORUN BENİM BİLGİSAYARIMDA DA VAR.ben 512 rem 256 asus nvıdıa geforce 6200 ekran kartı kullanıyorum.Bilgisayarı ilk aldığımda bilgisayardan her türlü oyunları oynayabiliyordum fifa gibi moto gp gibi.daha sonraları bilgisaytara format atım ama ıntel desktop boars d945gtp cd nin içindeki grapic media acceleratoru bir türlü yükleyemiyorum.bundan dolayı hiçbir 3D oyununu uynayamıyorum inanın kafayı yedim.dün bilgisayarımı tamirciye götürdüm ama tamirci hiç bir şey anlamdıN ne olursunuz bana yardımcı olun.ŞİMDE EKRANA ÇIKAN BÜTÜBN 3-D OI-OYUNLARINING GÖRÜNTÜSÜ PERDE PERDE KARINCALI GİBİ

Fatih_ARMAĞAN
26-01-2009, 18:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

http://downloadcenter.intel.com/ ... &OSFullName=Windows*%20XP%20Professional#9001;=eng

buyur arkadaşım güncel ekran kartı driver linkin. linki tıkla downlaod a bas açılan sayfada accep e tıkla ve
karşına çıkıcak olan
  Video: Intel® Graphics Media Accelerator Driver for 945 Chipset-Based Intel Desktop Boards
olan linke tıkla ve download et. ve bilgisayarına yükle.

buda güncel bios update sürümün

*%20XP%20Professional#9001;=eng

bunuda aynı şekilde yap. alttan ikinci
NT94510J.86A.4119.EB.EXE  olanın karşısındaki download a bas

fakat bu yükleme esnasında bilgisayarında hiç bir program vs açık olması antivirüs dahil.  yükleme bitince pc kendini restart edicek bir kaç sn kadar geç açılabilir.

saygılar.

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 26 Ocak 2009 18:46
Recep Baltaş
26-01-2009, 19:11   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Lütfen daha düzgün ve açıklayıcı konu başlıkları verini< zira herkesin sorunu kendine göre ACİLL ACİLLL ACİLLLL!

Recep Baltaş
26-01-2009, 19:15   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
sakarboy
http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProductID=2064&DwnldID=11041&strOSs=44&OSFullName=Windows*%20XP%20Professional#9001;=eng

buyur arkadaşım güncel ekran kartı driver linkin. linki tıkla downlaod a bas açılan sayfada accep e tıkla ve
karşına çıkıcak olan
  Video: Intel® Graphics Media Accelerator Driver for 945 Chipset-Based Intel Desktop Boards
olan linke tıkla ve download et. ve bilgisayarına yükle.

buda güncel bios update sürümün

*%20XP%20Professional#9001;=eng

bunuda aynı şekilde yap. alttan ikinci
NT94510J.86A.4119.EB.EXE  olanın karşısındaki download a bas

fakat bu yükleme esnasında bilgisayarında hiç bir program vs açık olması antivirüs dahil.  yükleme bitince pc kendini restart edicek bir kaç sn kadar geç açılabilir.

saygılar.

Şaka gibi... Soru sizi bile şaşırtmış...

Dikkat ederseniz beyefendinin bilgisayrında GeForce 6200 ekran kartı var.

Ama nedense Intel sürücülerini yüklemeye çalışıyor.

@yakupabak

İşletim sisteminiz nedir?

Intel yerine nVidia sürücüsü kurmanız lazım.

soulmy
26-01-2009, 19:24   |  #5  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj

Adı üstünde sakarboy. Kahkaha

Şaka yapıyorum. Alınmaca yok. Saygılar.

Son Düzenleme: soulmy ~ 26 Ocak 2009 19:24
Recep Baltaş
26-01-2009, 20:28   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
soulmy
Adı üstünde sakarboy. Kahkaha

Şaka yapıyorum. Alınmaca yok. Saygılar.

Bir yanlış anlaşılma var sanırım. Burada kimseye karşı bir sözüm yok.

Sorun, soru'nun dramatik bir biçimde yanlış olması.

yakupabak
27-01-2009, 10:06   |  #7  
OP Taze Üye
10 mesaj

Arkadaşlar ben olayı falan dramatize etmiyorum.Gerçekten bu olay  canımı çok sıktı.eğer ilden uzak olasaydım bilgisayarı bir tamirciye götürürdüm.Bende daha önce forumlardan yardımistedim ama hiç kimse bişey demedi diyenlerin dediğini de yaptım ama çare olmadı benimde aklıma burası geldi.sakarboy arkadaşım sana teşekkür ederim ilgilendiğin için dediklerini yaptım yani bioaos güncelemesi yaptım Intel® Graphics Media Accelerator Driver for 945 Chipset-Based Intel Desktop Boards ıyüklerken yine aynı şekilde bu işletim sistemi bu yazılımın gereksinimlerini karşılamıyor  kur kapatılacak diye bir yazı geldi.
İşletim Sistemi        Microsoft Windows XP Professional
Görüntü Bağdaştırıcısı        NVIDIA GeForce 6200 TurboCache(TM)  (256 MB)
3D-Hızlandırıcı        nVIDIA GeForce 6200 TurboCache
CPU Türü        DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133)
Anakart Adı        Intel Tappen D945GTP  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Anakart Çipseti        Intel Lakeport-G i945G

Fatih_ARMAĞAN
27-01-2009, 10:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

kusura bakmayın ya valla hızlı bi şekilde yardımcı olmak maksatlı 945 gtp yazısını görünce dikkat etmedim ya. herhalde kafam başka bi yerdeydi :)

945gtp ekran sürücüsü die görünce  tühh resil olduk yav :P

bios update ile bi sıkıntı yokta
ekran kartınızı ben bian onboard sanmıştım.
yüklemeniz gereken doğru sürücü budur.
Buyrun Nvidia 6200 ekran kartı için güncel sürücüleri.

Nvidia Geforce 6200 XP 32 bit SÜrücüsü

Nvidia Geforce 6200 Vista 32bit  SÜrücüsü

kendinize uygun olanı yüklerseniz sorununuz düzelicektir. saygılar.

Dikkatsizlik için tekrar özür dilerim.

aynı anda bir kaç iş yürütmeye çalışınca böyle oluyor bazen :)

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 27 Ocak 2009 10:24
yakupabak
27-01-2009, 12:01   |  #9  
OP Taze Üye
10 mesaj

çok teşekkür sakarboy dediği sürücü indirip yükledim.ancak denetim masasında nvidia kontrol paneli bölümünde 3D oynatıcısının görünümü var orada katığımda sorun devamediyor.yani görüntü var fakat kesik kesik parçalı bir şekilde net değil acaba monitör ile ilgili bir sorun olabilir mi monitör samsung syncmaster 740bf

Recep Baltaş
27-01-2009, 12:59   |  #10  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
yakupabak
çok teşekkür sakarboy dediği sürücü indirip yükledim.ancak denetim masasında nvidia kontrol paneli bölümünde 3D oynatıcısının görünümü var orada katığımda sorun devamediyor.yani görüntü var fakat kesik kesik parçalı bir şekilde net değil acaba monitör ile ilgili bir sorun olabilir mi monitör samsung syncmaster
Eğer yazılanları OKURSANIZ daha yukarıda size yanlış sürücüyü yüklemeye çalıştığınızı söylemiştim.

Görüntünün netliği için çözünürlüğü arttırabilirsiniz. Biraz daha açıklayıcı yaza mısınız takılam sorununu.

yakupabak
27-01-2009, 14:12   |  #11  
OP Taze Üye
10 mesaj

recep arkadaş sürücüyle alakalı olduğunu sanmıyorum.çünkü everest ültimate programını yükleyip programın belirttiği sürücüleri zaten güncelleştirdim.zaten oyunlar gayet normal yükleniyor ve açılıyor.Ancak meydana gelen görüntü hani televizyonda bir kanal ararken eğer freaknslar tam doğru değilse ekradaki görüntü karıncalı olurya aynen o şekil.ekrandakileri görüürsünüz ancak net değil işte benim bilgisayarımdaki sorunda böyle birşey.keşke ekranın o halini size gösterbilseydim.

Recep Baltaş
27-01-2009, 15:39   |  #12  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Bir foto gerçekten de güzel olurdu.

Öncelikle varsa bağlantıyı bir DVI kablo yardımı ile yapınız. Daha sonra ekran yenileme hızını maksimuma getiriniz.

Daha sonra nVidia kontrol panele bakarak LCD sinyali ile ilgili ayarlara bakınız.

Sorun kablodan kaynaklanıyor olabilir. Kontrol ediniz.

yakupabak
27-01-2009, 17:15   |  #13  
OP Taze Üye
10 mesaj

RECEP ARKADAŞ MSN NİZ VAR MI
BELKİ VEPCAM İLE SİZE GÖSTEREBİLİRİM

enviro
27-01-2009, 18:00   |  #14  
Yeni Üye
40 mesaj

Sadece oyunlarda karıncalı görüntü oluşuyorsa, nvidia driverlarının doğruluğunu kontrol edip baştan kurun.(Sakarboy'un verdikleri doğru.)
Problem devam ediyorsa;
- Tüm kabloları çıkarıp, takın. problemin devam edip etmediğine bakın, ediyorsa;

- Kasanın elektrik süpürgesiyle tozunu alın. (Çok dikkatli ve hassas olun,   fanların tozunu da unutmayın.)
-  Ekran kartını çıkartıp tekrar yerine takın.

Hala çalışmıyorsa, yeni bir ekran kartı almanız gerekebilir.   

yakupabak
27-01-2009, 18:24   |  #15  
OP Taze Üye
10 mesaj

enrivo arkadaş inan dediklerinin hepsini yaptım ama nafile bir tek sonuncusu kaldı yenibir ekran kartı
çünkü başka çare gözükmüyor

Fatih_ARMAĞAN
27-01-2009, 18:39   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
yakupabak
enrivo arkadaş inan dediklerinin hepsini yaptım ama nafile bir tek sonuncusu kaldı yenibir ekran kartı
çünkü başka çare gözükmü
öncelikle son yazdıklarımdan sonra işim dolayısıyla sorunun devamına bakamadım.

şimdi size şöyle bir öneri yapayım.

daha önce bilgisayarınıza ekran kartını tanıtmak adına yüklediğiniz ne var ne yok dikkatlice hiçbirşey kalmicak şekilde silin. buna Nvidia sürücüsüde dahil.

bilgisayarınızı yeniden başlatın.

elinizde bulunan antivirüs programı ile bilgisayarınızı güzelce bir tarayın. temp dosyalarını güzelce boşaltın.
gerekirse güvenli kipte açıp boşaltın.

ve daha sonra bilgisayarınızı iyi bir trojan taramasından geçirin.

en son olarak verdiğim nvidia sürücüsü temiz bir şekilde kurun. ve bilgisayarı tekrar yeniden başlatın.

eğer yine sorun düzelmiyor ise. büyük ihtimalle ekran kartı için yaptıgınız yüklemeler Windows unuzun sistem dosyalarına zarar vermiş olma ihtimali yüksek.

mümkünse temiz bir xp kurulumu yapın.

kurulum yaparken virüs bulaşma riskine karşılık yedeklerinizi bir cd veya dvd ye alın.

ve başlayın xp kurulumuna. kurulum sırasında disk biçimlendirme seçeneklerinde biçimlendirme (çabuk) seçeneği değilde normal biçimlendirmeyi seçip diskinizi bi temiz formatlayın ( disk verimliği açısından çok faydalıdır)
disk kapasitesine göre 20dk ile 1 saat arasında sürebilir
ama mutlaka bekleyin faydasını görürsünüz.
!!bu işlemden önce yedeklerinizi almayı unutmayın sakın.!!

ve daha sonra kurulum bitince yedeklerinizi geri almadan.
sadece eternet sürücünüzü yükleyin, hemen ardından antivirüs yazılımını bilgisayarınıza kurun ve güncelleyin. daha sonra internet üzerinde tüm donanımlarınızın sürücülerini (orjinal sitelerinden) temin ederek indirip bilgisayarınıza kurun. mümkün olduğunca orjinal cd den yada harici flash disk vb yedeklerden yüklemeyin. mümkün olduğunca orjinal üretici sitelerindeki  güncel sürücüleri yükleyin. çünkü hali hazırdaki yedek disklerinizde, usb disklerinizde veya cd lerinizde virüs ihtimalini sıfıra indirmiş olursunuz.

eğer hala aynı sorunu yaşıycak olursanız ondan sonra ekran kartında suç arayabilirsiniz. ve donanım değişikliğine gidebilirsiniz.

nacizane tavsiyem bu şekildedir.

saygılar.

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 27 Ocak 2009 18:40
yakupabak
27-01-2009, 23:52   |  #17  
OP Taze Üye
10 mesaj

arkdaşlar hepinize teşekürler.bana gerçekten çok yardımcı oldunuz hepinize teker teker teşekkür ederim.ben sorunu buldum.benim ekran kartımda sorun var.yapılan her şeyden onca günceleme ve yüklemeden sonra ekran kartımı çıkarıp başka bir bilgisayarda denedim ve aynı sorun diğer bilgisayda da oluştu .bilgisayarın kendi ekran kartı 128mb olmasına karşın oyunlarda ve görüntüde herhangi bir sorun oluşturmazken benim 256mb lık ekran kartım diğer bilgisayarda da hünerini gösterdi.benim bilgisayarımda gösterilen sorunu diğerinde gösterdi.artık yapacak tek şey kaldı ya ekran kartımdaki sorunu bilgisayarcıda halledecem yada yeni bir ekran kartı alacam.

enviro
03-02-2009, 14:41   |  #18  
Yeni Üye
40 mesaj

Geçmiş olsun, kartın tamir edilebileceğini sanmıyorum. Zaten artık kimse de tamirle filan uğraşmıyor. Yeni kartınız hayırlı olsun.