Genç Yaşta Yazılım Kodlama Eğitiminin Faydaları

ancient30
03-08-2018, 18:17   |  #1  
ancient30 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
21 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2018

Genç Yaşta Yazılım Kodlama Eğitiminin FaydalarıGenç Yaşta Yazılım Kodlama Eğitiminin Faydaları
Arkadaşlar bu makalemdegenç yaşta yazılım kodlama eğitiminin faydalarındanbahsedeceğim. Bildiğiniz gibiyazılım kodlamasıdünyada evrensel bir konumdadır.Yazılım kodlamayıbilen kişiler hem problem çözme becerisine sahip olacaklar.Hem de yaratıcılıkları sayesinde ilerde bu alanda ilkler arasında yer alabilcek ve ilerki yaşamlarında önüne gelen fırsatları güzel bir şekilde değerlendirebilceklerdir.Peki yazılım öğrenmenin belirli bir yaşı var mıdır?Tabi ki yoktur.Bence bu yazılım kodlama eğitimi kişilere genç yaşta verilirse ilersi için hem meslek seçimlerinde hem problem çözme becerilerinde hem de buyazılım kodlamaya eğitimisayesinde ilerki yaşamlarında yaratıcılık bağlamında kişiye büyük artı sağlayacaktır.

Gerçekte,kodlamadaha yeni bir okuryazarlık türü olmaktır. Gündelik yaşamda, özellikle günümüzün dijital dünyasında yararlı olan bir beceridir. Çoğu insan için, programlamada en az bir temel beceri düzeyine sahip olmak, bir akıllı telefon kullanmayı, cihazları birbirine bağlamayı ve birden fazla platformda dosyaları yönetmeyi kolaylaştıracaktır. Genç yaşta öğrenmeyi desteklemenin tüm faydalarını düşünün; Çocuklarınızın bazı bilgisayar programlarını öğrenmelerine yardımcı olarak, onlarla birlikte öğrenebilirsiniz

Genç yaşta yazılım kodlaması eğitiminden yararlanmak için ilk önce çocuklarımızateknolojininbütün kaynaklarından nasıl yararlanabilceklerini anlatmamız gerekir.Böylece çocuklarımız genç yaşta birçok teknolojik araç ve gereci öğrenmiş olur.Bu teknolojik araç gereçler sayesinde kendi bilgilerini donatır ve yazılım kodlamasına geçmeden önce kendisi için büyük bir artı sağlar.


Okullarda Yazılım Kodlama Eğitimi
Okullarda yazılım kodlama eğitimisınıflarının açılması sayesinde öğrencilerimiz ve gençlerimiz ve birçok kişi teknolojiden nasıl yararlanabilceklerini öğrenebilcek.Kendi bilgilerini bu sayede yoğurcak ve öğrendikleri kodlama sayesinde herhangi bir programın ya da bir uygulamanın yaratıcısı olabilceklerdir.Çünkü şu çok önemlidir.Yazılım kodlama eğitiminingenç yaşta verilmesi düşüncesindeyim.İlerki yaşlarda yazılım kodlama eğitimi tabikide kazanabilirsiniz.Ancak küçük yaşta öğrenilen deneyimler ilerki yaşlarda çok daha büyük biryazılım uygulamasınınmimari olmanızda daha çok yardımcı olacaktır.Şimdi şöyle düşünelim öğrencilere temelden bir yazılım kodlaması öğrettik ve daha sonrasında onlara örnek gösterebilmek için bu yazılım kodlamasını somutlaştırmak amacıyla bir uygulamaya dönüştürdük.Peki öğrencilerimize ve gençlerimize nasıl bir artı sağlayacaktır?Başlangıçta zorlanacaklar belki sıkılcaklar ancak yaptıkları kodlamanın somut bir hal almasıyla derslerden daha çok zevk alçaklardır.Her derste öğrendikleri bir kod ilerki günler için üretilebirlik bağlamında öğrencilere büyük bir artı sağlayacaktır.Öğrencilerimiz ve gençlerimiz yazılımkodlama derslerisayesinde yazılımın temel tasarımı öğrenmiş olucak.Bu sayede kendilerine büyük bir artı sağlayacaklardır.


Kodlama eğitimingenç yaşta verilmesi sayesinde gelişen dijital cihazlar sayesinde gençler yeni bir programın mimarı haline gelebilirler.Çünkügenç yaşta kodlama eğitimialdıkları için ortaya çıkan bu teknolojiye daha çabuk uyum sağlayacaklarıdır.Çünkü öncedendijital cihazlarınişlerliği konusunda daha önceden bir eğitim almışlardır.Öğrenilen bu yazılım kodlama eğitimi öğrencilerin çok yönlü bir yaklaşımın farkındalığı benimsenmesinde ve alternatif yöntemler üretmesini sağlayacaktır.Analitik problem çözme başarısını sağlayacaklardır. Kendini geliştirme ve farkındalık, kendine güven ve kendine güvenin artmasına yol açar.Öğrenilen buyazılım kodlamalarıTamamlama üzerine büyük bir başarı duygusu, öğrencileri bağımsız fikirler geliştirmeye, bilinçli kararlar vermeye ve yeni hedeflere ulaşmak için çabalamaya teşvik eder.

Kodlama eğitimleri ilerki yaşlarda meslek seçimlerinde öğrencilere yardım olacaktır..Bu yazılım kodlama alanında işe girenler ise kariyer bağlamında büyük bir artı sağlayacak.Belkide ürettikleri programlar sayesinde ilerde meydana gelen teknolojik gelişmenin oluşmasına büyük bir katkı sağlayabilcektir.

Arkadaşlar bu makalemde yazılım kodlama eğitiminin genç yaşta verilmesinin faydalarından bahsettim.Tabiki anlattıklarım dışında faydalar mevcut ben genelinden bahsettim.Makalelerimi siteden takip edebilirsiniz.İyi günler dilerim.

Kaynak

(REKLAM AMAÇLI LİNK PAYLAŞIMI YASAKTIR)

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 23 Eylül 2018 22:30 Neden:
Toprakakın
12-09-2018, 12:22   |  #2  
Toprakakın avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
21 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2016

 

Ülkemizde bu sektöre yatırım yok denebilir. Yazılımın ne olduğundan haberi olmayanlar var. Okullarda gösterilmesi tanıtılması, öğretilmesi gerekli bence.

Gunaydmr
20-09-2018, 09:55   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
42 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2016

Bu bilinci devletin aşılaması gerekli bana kalırsa. Aklı ermeyen çocuğun daha yazılımın y'sinden haberi olmayan çocuğa göstermesi lazım. Oyun ile öğretmesi lazım. Ama nerdeeee...

webikisifir
27-09-2018, 12:13   |  #4  
webikisifir avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2018

Bence bu kodlama ilkokul seviyesinde ders halinde başlatılmaı geleceğin hem meselği hemde yatırımı kodlama programlama yapay zeka gibi işlerdir.