General Mobile E-Tab 4 Siyah Ekran Sorunu

Command23
30-03-2014, 15:57   |  #1  
Command23 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
122 mesaj

Merhaba Arkadaşlar MEB'in vermiş olduğu tableti kurcalarken gelişmiş ayarlarda biraz meraklı olduğum için ikinci ekran ayarını 1280x600 yapıyım dedim çünkü tvye felan bağlanmıyordu belki öyle olur dedim ama onu yapar yapmaz tablet yeniden başladı general mobile yazısından sonra kilit ekranı gelidiği an tekrar yniden başlatıyor kendini ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim...

0nurKavak
30-03-2014, 16:37   |  #2  
0nurKavak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
164 mesaj

Cihazı format atarsanız düzelir.

Command23
30-03-2014, 23:49   |  #3  
Command23 avatarı
OP Yıllanmış Üye
122 mesaj

Denedim ama malesf olmuyor yine siyah ekranda kalıp general mobile yazısına dönüyor

mennan80
13-04-2014, 23:27   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

üstad aynı sorun benim de başıma geldi sonra bişe keşfettim kilit ekranındayken bi anda kapatma tuşuna falan basılı tuttum bişeler yaptım ve dedi ki: Tabletiniz güvenli modda başlatılacak işte izin veriyo musunz bende evet dedim güvenli modda açtım tableti noraml acıldı tablete giriş yaptım ama ekrana kısayolunu atmadığım uygulamaları kullanamıyodum daha sonra ayarlar tableti sıfrladan tabletimi 30 45 dkde sıfırladım ve sonuç ;) başarılı ;) meb kilit sistemini şifremi yazarak geçtim ve eski tabletime kavuşmuştum . Sonraa bak burası daha güzel :D sonra tablete yine debug app ini yükledim ve yine ikincil ekranı etkinleştirdim ama dedim lan bu sefer daha düşük çözünrlkte açarsam ekran bozulmaz bu sefer aktarırım ikinci ekrana lan basmıyaydım bu sefer kilit ekranı da yok tablet kapatta açtı 10 dk de ve ekran siyah ama ışlıklı bi şekilde bekliyo yaklaşık 2 gün bekledim ama sonuç yok tablet ekranı karanlık yani siyah ama ekran ışığı var . :D şuan okulda pc cinin odasında servisin gelmesini bekliyo daha servis gelip alıcak yapıcak ve tekrar göndereck de kullancam :) 

Bak daha yolun başındasın dediğim gibi kilit ekranı açıldığında güvenli modda başlat ve tableti sıfırla . 

SAYGILAR... (FSoldiers)

mennan80 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
harunxx44
18-05-2014, 11:50   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj
Alıntı: mennan80  
üstad aynı sorun benim de başıma geldi sonra bişe keşfettim kilit ekranındayken bi anda kapatma tuşuna falan basılı tuttum bişeler yaptım ve dedi ki: Tabletiniz güvenli modda başlatılacak işte izin veriyo musunz bende evet dedim güvenli modda açtım tableti noraml acıldı tablete giriş yaptım ama ekrana kısayolunu atmadığım uygulamaları kullanamıyodum daha sonra ayarlar tableti sıfrladan tabletimi 30 45 dkde sıfırladım ve sonuç ;) başarılı ;) meb kilit sistemini şifremi yazarak geçtim ve eski tabletime kavuşmuştum . Sonraa bak burası daha güzel :D sonra tablete yine debug app ini yükledim ve yine ikincil ekranı etkinleştirdim ama dedim lan bu sefer daha düşük çözünrlkte açarsam ekran bozulmaz bu sefer aktarırım ikinci ekrana lan basmıyaydım bu sefer kilit ekranı da yok tablet kapatta açtı 10 dk de ve ekran siyah ama ışlıklı bi şekilde bekliyo yaklaşık 2 gün bekledim ama sonuç yok tablet ekranı karanlık yani siyah ama ekran ışığı var . :D şuan okulda pc cinin odasında servisin gelmesini bekliyo daha servis gelip alıcak yapıcak ve tekrar göndereck de kullancam :) 

Bak daha yolun başındasın dediğim gibi kilit ekranı açıldığında güvenli modda başlat ve tableti sıfırla . 

SAYGILAR... (FSoldiers)

arkadaşım seninki farklı güvenli mod şifre unutması ele geçirilme fln için bunu sıfırlamayla alakası yok kolay çıkılır bunlardan

harunxx44
18-05-2014, 11:52   |  #6  
Taze Üye
14 mesaj

okul müdür yardımcısına söyle teknik servise yolasınlar kendiliğinden falan oldu de zaten garantisi var en fazla 50 tl alırlar sen bişey yapma benim tavsiyem ve bu tabletlerde mdm olduğu için tablet kendisini korumaya alır kitlenir by

sahika51
14-06-2014, 23:52   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Gençler ben olayı çözdüm hemen anlatayım:

1- Tableti tamamen kapatıyoruz.

2- Tabletin güç düğmesine ( GENERAL MOBİLE ) yazısı gelince elimizi SES ARTIRMA VE KAPATMA  tuşlarına aynı anda basıyoruz. 

3- Tabletimiz güvenli modda açılacaktır hemen en fazla bir dakika da işimizi yani geliştirici seçeneklerinden ikinci ekranı simule et kısmında YOK u seçiyoruz ve tabletimizi kapatıyoruz açıyoruz olmuştur .

Yani tabletinizi boştan yere müdüre götürmeyin bende de aynı sıkıntı oldu ve ben tableti kurcalarken  buldum.

Son Düzenleme: sahika51 ~ 14 Haziran 2014 23:54
Command23
06-07-2014, 05:48   |  #8  
Command23 avatarı
OP Yıllanmış Üye
122 mesaj

Çok saolun bilgiler için biliyorum baya geçiktim cevap için yaptım sizin sayenizde güvenli moda aldım ve ayarları eski haline aldım bütün bilgilerim tablette kaldı sıfırlamama gerek kalmadı... Yapalıda çok oldu okullar kapanmadan önceydi çok saolun tekrar Cool

erdemnesih
08-07-2014, 12:59   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

kardeş bana ulaşabilirmisin  https://www.facebook.com/erdemnesih

kubii
01-12-2014, 14:55   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba bende mebin vermiş olduğu tabletten var  dün gece  internette gezinieken tablet birden kapandı ve tekrar açıldı ama general mobbile yazısı dönerken donuyor ve tekrar aynı şeyi tekrarlıyor yani bunu arka arkaya defalarca yapıor nasıl düzelte bilirim

atakan6823
22-12-2014, 22:23   |  #11  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşım sorunu çözdüm bizzat kendim denedim

1) Tableti kapatıyoruz 
2) Ses açma ve güç tuşuna general mobile yazısı gelinceye kadar basılı tutuyoruz ve gelince elimizi çekiyoruz 
3)Bizi recovery menüsüne atıcak 
4)Burda 2. Yere geliyoruz ve Yes All User Data diyoruz 
5)Bunu yapınca yeniden başlıcak yeniden başlamadan yani general mobile yazısı dönmeden tekrar ses açma ve güç tuşlarına basılı tutuyoruz ve bu işlemi 4 kere daha yapıcaz ( daha uzun veya daha kısa da sürebilir ) ta ki tablet yeniden başlamadan recovery menüsüne geri atıncaya kadar 
6)Recovery '^e geri atınca reboot system now diyoruz ve keyfimize bakıyoz Gülüş

atakan6823
22-12-2014, 22:24   |  #12  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: Command23  
Merhaba Arkadaşlar MEB'in vermiş olduğu tableti kurcalarken gelişmiş ayarlarda biraz meraklı olduğum için ikinci ekran ayarını 1280x600 yapıyım dedim çünkü tvye felan bağlanmıyordu belki öyle olur dedim ama onu yapar yapmaz tablet yeniden başladı general mobile yazısından sonra kilit ekranı gelidiği an tekrar yniden başlatıyor kendini ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim...

1) Tableti kapatıyoruz 
2) Ses açma ve güç tuşuna general mobile yazısı gelinceye kadar basılı tutuyoruz ve gelince elimizi çekiyoruz 
5)Bunu yapınca yeniden başlıcak yeniden başlamadan yani general mobile yazısı dönmeden tekrar ses açma ve güç tuşlarına basılı tutuyoruz ve bu işlemi 4 kere daha yapıcaz ( daha uzun veya daha kısa da sürebilir ) ta ki tablet yeniden başlamadan recovery menüsüne geri atıncaya kadar 
6)Recovery '^e geri atınca reboot system now diyoruz ve  keyfimize bakıyoz

atakan6823
22-12-2014, 22:25   |  #13  
Taze Üye
4 mesaj

1) Tableti kapatıyoruz 
6)Recovery '^e geri atınca reboot system now diyoruz ve  keyfimize bakıyoz

atakan6823
22-12-2014, 22:25   |  #14  
Taze Üye
4 mesaj

1) Tableti kapatıyoruz 
6)Recovery '^e geri atınca reboot system now diyoruz ve keyfimize bakıyoz