Generic Host Win32 Services

HPQ-User
18-12-2008, 15:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

aLi sormuş:
İnternet cafe Calıstırıyorum Butun pc'Lere bu yüzden format attım Generic Host Win32 Services Hatası Geliyor Pc kasıyor Pc'nin Ses kartını Siliyor Bütün  pcLere anında buLasıyor Bu hatayı bir türlü çözemedim tekrar format atıyorum Fakat yine geLiyor Xp kullanıyorum Lisansız bu yüzden oLabilirmi bana gerekli ve çözümü olan bi bilgi verirseniz cok faydası olcak :) Tesekkürler iyi günler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 2000 / NT
Sistem Özellikleri:
Donanımım gayet iyi fakat yazılımdan kaynaklanan bir sorun oldugunu düşüyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

physfg
18-12-2008, 16:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

arkadaş sorununa çözüm ne bilmiyorum ama bir tavsiye :

tüm pc lere format atmak yerine 1 ine temiz bir format atıp driver vs vs tüm ayarlardan sonra norton ghost yada benzeri pro.lar ile yedek alıp tüm pc lere aynı yedeği kullanabilirsinizç...tabi tüm donanımlar aynı ise...

farklı donanımlar varsa ham xp olarak yedek alıp o 39 + 10 dk yı beklemek zorunda kalmaz 4-5 dakikada xp kurmuş olursunuz..

bir ipucu daha ghost u kurunca pro aktif olacağından msconfig den ghost u başlangıç ve hizmetlerden kapatır ve yedeği öyle alırsanız tüm pc lerde ghost u tekrar kapatmak ile uğraşmazsınızç..

HİPNOZUM
18-12-2008, 16:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

139 ve 445 numarali portlarda devre dışı bırakın..
Yapmanız gerekenler:                              

1. Oncelikle bu adresteki http://lnk.in/64ge  programlarini indirin.
2. Programi kurduktan sonra baslat - calistir - asagidakini yazin entera basin.
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Inbound TCP 139 Rule" -f *=0:139CP -n BLOCK -x
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Inbound TCP 445 Rule" -f *=0:445CP -n BLOCK -x
3. tekrar baslat - calistir:
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Outbound TCP 139 Rule" -f 0=*:139CP -n BLOCK
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule" -f 0=*:445CP -n BLOCK
3. Eger bu islemler olmadiysa firewall yardimi ile 139 ve 445 numarali portlari engelleyin.
4. tekrar dogrulama gerektigi icin**** bunu indirin ve uygulayin:

5. baslat - calistir - Dcomcnfg.exe yazip entera basin.
Konsol Koku altinda Bilesen Hizmetleri tiklayin. bilgisayarlar klasorunu acin. Bilgisayarim'i sag tiklayin ve sonra ozellikler'i tiklayin. Varsayilan ozellikler sekmesini tiklatin. Bu bilgisayar uzerinde dagitilmis COM'u etkinlestir isaretini kaldirin. Uygulayin ve yeniden baslayin.
6. Alternatif 445. port kapatma yolu:
baslat - calistir - regedit yazip entera basin. buraya gidin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters
TransportBindName adli degeri cift tiklayin ve degeri silin. bilgisyari yeniden baslatn
7. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run sag tarafta msblast.exe diye bisey gorurseniz hemen silin. ve bilgisayarinizda msblast.exe aratin bulundugu yerde silin.
8. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\OLE "EnableDCOM" adli degeri N olarak degistirin.

sah1n
18-12-2008, 17:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

sp3 lü bir xp kurarsanız sorun düzelecektir.

Photosopar
27-12-2008, 21:21   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

aynı hata bende war hafta sonları yapıyor denemedigim program kalmadı portları kapatıncada ağları göremiyoruz ne yapmalıyım lütfen yardım

Photosopar
28-12-2008, 10:41   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

hiç bilen yokmu yardım....