Gereksiz dosyalardan kurtulun

CHIP Online
25-05-2008, 16:48   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows'un Disk Temizleme aracı ile sabit diskinizde yer kaplayan gereksiz dosyalardan kurtulun.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Gere ... -kurtulun_7053.html

Zamanla sabit diskinizde kullanmadığınız MB'larca bilgi birikir ve bir gün gelir, sabit diskinizin ağzına kadar dolduğunu fark edersiniz. Böyle bir durumda yapmanız gereken, sadece Disk Temizleme aracına başvurmak.

1. Disk Temizleme'yi çalıştırın
Bu faydalı araca "Başlat / Programlar / Donatılar / Sistem Araçları / Disk Temizleme" yolunu takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer Vista kullanıyorsanız, ekrana gelen pencereden sadece kendi dosyalarınızı mı, yoksa tüm kullanıcıların dosyalarını mı temizleyeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Tüm kullanıcıları seçerseniz, işleme devam etmek için onay da vermeniz gerekecek.

Şimdi hangi sabit diskinizi temizlemek istediğinizi belirtmelisiniz. Biz, şimdilik "C:"  sürücüsünü temizlemek istediğinizi varsayalım. Ancak dilerseniz, sisteminize bağlı olan diğer sabit diskleri de seçebilirsiniz.

Tüm konu: Gereksiz dosyalardan kurtulun

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sabit diskinizi ne sıklıkta temizliyorsunuz?

ufukdr
27-05-2008, 11:50   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

bılmeyenlere tawsıyem chip dergısının sunduklarında sonuna kadar yararlanmaları cok ayrıntılı ve  guncel konularda bılgı sahıbı yapıyor yetmezmıs gıbı  programlarıda rahatlıkla ındırmenıze olanak saglıyor dısk temızleme olayına gelınce  bunu kesınlıkle yapılmalı  her seyı  ısletım sıstemızden beklemeyın ona sızde yardımcı olun..

thalexus
04-06-2008, 10:06   |  #3  
thalexus avatarı
Yıllanmış Üye
126 mesaj

ayda 1 sefer temizliyorum ve birleştiriyorum

kurt28
04-06-2008, 10:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

vista bu işi kendi yapıyo zaten

supercocuk
04-06-2008, 12:03   |  #5  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Auslogisc boost speed adlı bir program kullanıyorum.Haftada bir veya iki kez mutlaka sisteme check up ve diğer işlemlerini yapıyorum.Tavsiye ederim çok kaliteli bir program.

Son Düzenleme: supercocuk ~ 04 Haziran 2008 12:04