geri dönüşüm kutusu

ybogatepe
14-03-2010, 23:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

arkadaşlar luzumsuz bir soru ama merak etiğim ve nasıl yapılacağını öğrenmek için soruyorum
ben geri dönüşüm kutusunun simgesini değiştirdim hem boş hem dolu halini kendi win7 kişiselleştir sayfasından fakat şimdi eskisi gibi geri dönüşüm kutusuna birşey atınca veya silince otomatik olarak diğer simgeye geçmiyor bunun nedeni nedir? nasıl düzeltebilirim ???
?

OSMAN BAĞÇEVAN
15-03-2010, 13:09   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Doluyken , boşalttığınızda simgesi değişmiyorsa F5 e basın ?
olmazsa eğer , kullandığınız iconu bir siteye upload edin ve buraya linki verin..Bir de biz bakalım meşhur simgeye ? :)

StanOne
15-03-2010, 13:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
753 mesaj

Win 7 de Bende Buna Takılmıştım, Dolu Olan Çöpü Boşaltınca Simgeye Aldanarak Dolu Sanıyosun Ama F5 Çek Yenile Bakmışsın Boş =P
Bende Merak Ediyorum Bunu, F5 Çekmek Yerine Otomatik Olarak Simgeyi Niye Değiştirmez Bu Meret.

ybogatepe
15-03-2010, 15:04   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
112 mesaj

yok F5 çekince geldiğini biliyorum ama benim sorum otomatik olarak neden olmuyor sistemin kendi simgeleri olunca otomatik olarak değişiyor fakat kendim simge koyunca yemiyor bunu nasıl yapabilirim yani otomatiğe çevirmek istiyorum

uls2205
16-03-2010, 00:19   |  #5  
Üye
63 mesaj

simgeyi değiştirirken birkaç tane seçenek (ikon) sunuyor muhtemelen farklı bir ikon seçtin diğerleride birbirine benziyor ama farklı aslaında

KapgaN
16-03-2010, 00:30   |  #6  
Taze Üye
15 mesaj

S.A
Masaüstüne sağ tıklayıp ''kişiselleştir''i tıklıyoruz.
Sol üstte ''masa üstü simgelerini değiştirin'' war. Tıklıyoruz.
''Geri dönüşüm kutusu (boş)'' üzerine tıklıyoruz.
''Simge değiştir'' tıklıyoruz
orjinal simgesi orda mevcut. Seçip tamam diyoruz.
Daha sonra aynı işlemi parantez içinde dolu yazana yapıyoruz.
Ve son olarak ''Geri dönüşüm kutusu'' yazan yerin yanındaki kutucuğu işaretliyoruz.
Tamam deyip çıkıyoruz.

Hiçbirşey yapamıyorsak geri dönüşüm kutusu simgelerini tek tek seçerek varsayılanı yükle diyebiliriz

Son Düzenleme: KapgaN ~ 16 Mart 2010 00:35
StanOne
16-03-2010, 01:56   |  #7  
Yıllanmış Üye
753 mesaj

Siz Arkadaşı Anlamamışsınız,
Simgeleri Değiştirmeyi Biliyo Haliyle Değiştirdiğinden Bahsetmiş.
Arkadaşın Sorusu;
Diyelim Çöp Kutusu Doluydu Sende Geri Dönüşüm Kutusunu Boşalt Dedin Normalde Bu Aşamadan Sonra Dolu Olan Kutumuzun Görünümü Geri Dönüşüm Kutusu Boş Simgesi Olarak Otomatik Değişir Ancak Geri Dönüşüm Kutusunun Simgesini Varsayılan Dışında Bi Simgeyle Değiştirdiğinde Bu İşlem Otomatik Gerçekleşmiyor, F5 Yenile Çektiğinde simge Yenileniyor. Sorumuz Bu. Benmde Uzun Zamandır Merak Ettiğim Bi Soru<

nonpasaran
16-03-2010, 02:57   |  #8  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
Alıntı: StanOne  
Siz Arkadaşı Anlamamışsınız,
Simgeleri Değiştirmeyi Biliyo Haliyle Değiştirdiğinden Bahsetmiş.
Arkadaşın Sorusu;
Diyelim Çöp Kutusu Doluydu Sende Geri Dönüşüm Kutusunu Boşalt Dedin Normalde Bu Aşamadan Sonra Dolu Olan Kutumuzun Görünümü Geri Dönüşüm Kutusu Boş Simgesi Olarak Otomatik Değişir Ancak Geri Dönüşüm Kutusunun Simgesini Varsayılan Dışında Bi Simgeyle Değiştirdiğinde Bu İşlem Otomatik Gerçekleşmiyor, F5 Yenile Çektiğinde simge Yenileniyor. Sorumuz Bu. Benmde Uzun Zamandır Merak Ettiğim Bi Soru<
arkadaş aslında anlatmış ta tam anlatamamış dediği yöntemi denerseniz sorun büyük bir ihtimalle çözülecektir
burada daha anlaşılır anlatımı var

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 16 Mart 2010 02:59
ybogatepe
16-03-2010, 15:40   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
112 mesaj

arkadaşlar benim anlatmak istediğim orjinal haline çevirmek değil onu yapınca otomatik olarak oluyor ama ben kendi simgelerimi koyunca otomatik olarak olmuyor kendi simgemi koyup nasıl otomatik olarak boş dolu değişimini yapabilirim onu sordum

Ayrıca cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim

Son Düzenleme: ybogatepe ~ 16 Mart 2010 15:40
OSMAN BAĞÇEVAN
16-03-2010, 15:52   |  #10  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

rbogatepe, simgede sorun var sanırım..upload eder misin ?

soulmy
16-03-2010, 15:54   |  #11  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj

Aynı sorun bende de olmuştu. Sonra vazgeçmiştim.

KapgaN
21-04-2010, 18:45   |  #12  
Taze Üye
15 mesaj

Masaüstü simge ayarlarında ''geri dönüşüm kutusu(boş)'' ve ''geri dönüşüm kutusu(dolu)'' var.
Bu iki simgeyide değiştirmiş olman lazım. Simgelerini değiştirmek istiyorsan dolu ve boş olan iki simgeyide değiştirmen lazım...