gigabte 880gm-usb3 almayın

black_flood
18-09-2012, 15:04   |  #1  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

dün itibari ile gigate firmasının yeni piyasaya sürdüğü gigabte 880gm-usb3 fx işlemci desteğine sahip anakartını aldım. ürün çok kaliteli ve stabil olduğu kesin ama bir noktaya kadar oda sadece avrupa standardı işlemcilerden elinizde mevcut ise yoksa sonucu felaket olabiliyor son kullanıcı için ve muhatap bulaıyorsunuz sözde muhatabınızda gigabyte türkiyedeki tutturmuş bir mani sürekli aynı şey fx 8120 işlemcilerinin 95 watt olanını aldığınız için bu şekilde çalışıyor 125 watt olursa zaten açmıyor anakart diye. ben işlemcimin kutusuna mı inanayım gigabyte türkiyeye mi şaşırdım.

bu görünen en bait kısmı dahasına gelince 125 watt olan işlemciyi anakart açıyor 95 watt tüketime sabitleyebilmek içinde saat hızını 2.8 ghz' e sabitliyor ve ne otamatik voltaj dengelemesi ne turbocore nede ht 3.0 özelliğini kullandırtmıyor güç tüketimi 95 watt üzerine çıkmasın diye. bu 880gm-usb3 anakart zaten üzerinde 125watt yazıp 140 watt tüketen modelleride açıyor ama fx için ne iş anlayamadım 95 watt sınırı.

çok berbat bir performans sunuyor fx konusunda bu yüzden. alacak olan kişiler yada forumda önerirken bu anakartı önermesin asla derdine derman hastalığınaqda ilaç bulamıyor söz konusu türkiye olduğunda. şuanda msi 880ga-54fx anakarta bağladım fx 8120 işlemciyi 125 watt olarak ve ayrıca 4.0 ghz hızına otamatik olarak yüke vurduğumda çıkıp iniyor. yurt dışındaki gigbyte ile yazışma yaptım bakalım belki yanıt gelir türkiyede 95 watt satan yerde bulamadım amd fx 8120 modeli amd sitesindede yok ama ne ayaksa farklı bir 8120 modeli çok nadir bulunmaklan birlikte 95 watt tdp ile varmış yurt dışında sadece.