gıgabyte 990fka ud3 sorunu

trance86
18-11-2011, 20:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
374 mesaj

selam arkadaşlar benim sorunum anakart ile ilgili diye düşünüyorum neden derseniz
sorun:bıos girip hiç bi şekilde müdahale edemiyorum ne yukarı ne aşşağı inemiyorum
sorunun kaynağı:pc çalışırken ups den direk kapatılması
yaptığım çözümler
1:bıos update
2:ram slotları değiştirme ve tek tek deneme
3:bütün parçaları söküp tekrar bağlama
4:tekrar format atma
5:virüs taraması yaptırma
6:sata kablolarının yerlerini değiştirme ve klavye değişimi
7:bıos pilini söküp kısa devre yaptırıp bıos unutturma
8:ekran kartı değişimi
bunların hepsini yaptım ve sorun hala aynı pc de bi anarmallik var bi normal açılıyor bide a disk error yazıyor bi bios giriyor bi girmiyor bios girdiğinde hiç bi şekilde değişiklik yapamıyorum sizce anakartım arızalımı yada başka önerisi olan varmı yardımcı olursanız sevinirim 2 gündür bununla uğraşıyorum fakat sorunu çözemedim saygılaarrr....

Jubei76
18-11-2011, 21:08   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Bence hemen servise vermelisin çünkü bu kadar şey yapıpta bios,ta hiç bir işlem yapılmıyorsa mutlaka anakartta bir arıza vardır diye düşünüyorum,ver servise sen düşüneceğine onlar düşünsün.

trance86
18-11-2011, 21:16   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
374 mesaj

teşekkür ederim bende  aynısını düşünmüştüm

Kapalı Hesap (221406)
18-11-2011, 21:20   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

evet kardeş doğru olabilir anakart'ta herhangi bi çatlama varsa bazen devreyi tamamlar pc normal çalışır / bazende devreyi tamamlamaz çeşitli arızalar çıkarabilir / nedeni ise aynı bezer bi durum bizzat başımdan geçti / anakrtı fazla esnettiysen bişiyler çıkarıp takarken hafifi bi lehim çatlaması olur devreler üzerinde / 
bilgisayarın yeni ise servisine götür dostum

trance86
18-11-2011, 22:31   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
374 mesaj

belki çatlamada olmus olabilir fakat  ben sorunun çatlama olduğu kanaatinde deilim fakat sorun anakartta onu iyi biliyorum yinede teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için