Gigabyte GA-MA78GM-S2H Toshiba 42XV500 HDMI SORUNU

mehmeser
29-11-2008, 19:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhaba

PC toplama yaparken özellikle HDMI çıkışı olduğundan Gigabyte GA-MA78GM-S2H anakart aldım günün birinde işe yarar diye beklenen durum oluştu. Bir de Toshiba 42" 42XV500 model LCD TV aldım. Heyecanla bağlantı yaptım VGA arayüzden. Görüntü 22" Acer LCD'den daha iyi idi. İnternetten sipariş verdiğim HDMI kablo geldiğinde daha iyi görüntü ve ekrana yayılmış yayın bekliyordum çünkü anakart üzerinde olan HD 3200 onboard grafikde 1364x768 çözünürlük yok idi.

Asıl sorunum HDMI kablo geldikten sonra oldu. Ağzımla kuş tutsam bir türlü bağlantı sağlayamadık ya da bir parça bozuk. Yaptığım bazı denemeler:

1- HDMI olmayınca zaten DVI çalışıyordu HDMI çıkışı bozuktur dedim DVI>HDMI adaptor alıp DVI girişini bağladım olmadı.
2- BIOS'a girdim onboard garfik için çoklu monitor desteğini VGA ve HDMI şeklinde olarak ayarladım olmadı.
3- CCC (ati kontrol paneli) Catalitist falan ona girdim 2. ekran olarak Toshiba TV'yi seçtim. Orda görüyor ama LCD TV'ye aktarmıyor. Olmadı.
4- Başka bir PC nin Radeon HD 3850 DVI çıkışından DVI>HDMI adaptor ile verdim olmadı.
5- Başka bir HDMI kablo aldım denedim olmadı.

Ne yaptıysam olmadı lanet sistemde ama nedense VGA ile bağlayınca ne pc yi ne TV yi kapatmadan şıp diye görüyor.

Zaten windowstan alışık olduğum ve sinir eden mavi ekran vardır olacak bu kadar bu LCD TV'de aynı mavi ekranı veriyor.

Sorun biter dedim aldırmadım bir daha kaliteli için eski yumatu alıcı yerine Hauppauge WinTV Nova-hd-s2 TV kartı aldım bu da elimde kaldı. 42" TV dururken 22" izliyorum.

İşten anlayan yardımseverlerden umutla haber bekliyorum. Lütfen 1 aydır süren dertten kurtarın. Yazanlara okuyanlara sağlıcakla.