GIGASUS & ATIMD

egemengiga
21-09-2006, 09:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

yaklasik 2-3 aydir forumda yoktum. bu ayki chip sayisinda yazanlarla ilgili konu yoktu sanirim.ASUS ve Gigabyte anakart ve ekran karti konusunda birlesmisler. Ve ayrica AMD ATI yi satin almis. herhalde artik ATI AMD ile daha iyi performans verir

dergideki yaziyi aynen iletiyorum:

Anakartlar evlendi
Asustek ile Gigabyte artik ortak.
Tayvan merkezli anakart ureticilerinden Asustek Computer ve Gigabyte Technology firmalari, 8 Agustos itibariyla bir is ortakligi kurduklarini, bundan boyle "Gigabyte" markali anakart ve ekran karti ureteceklerini duyurdular. Yeni sirketin 1 Ocak 2007' de hayata atilacagi, Asustek ile Gigabyte' in 8 Agustos Tarihli basin aciklamasinda duyururken, sirketin adi dahil diger detaylarin yilin ilerleyen vakitlerinde belirlenecegi de aciklandi.
Bilgi icin: www.gigabyte.com.tw

En guzel kizi kapti
AMD ile ATI evlendiler.
AMD nin artik islemcilere daha cok yonelecegi ve grafik isini ehline birakacagi soylentileri kesinlik kazandi ve AMD, ATI'i satin aldigini acikladi. 5,4 milyar dolara yapilan anlasmada, tuketicielektronigi konusunda tam birlesmenin 2006'nin dorduncu ceyreginde gerceklesecegi bildiriliyor. Birlesmeyle AMD ve ATI'in planlarinin dort ana sektore yonelecegi aciklandi:

1.Ticari cihazlar:AMD ve ATI'in birlesmesiyle daha basit, stabil ve grafik agirlikli mobil cihazlar en onemli noktalardan.

2.Mobil platformlar:Dizustulerinde optimize edilmis grafik ve islemci gucune sahip uygulamalarda dahi uzun pil omru.

3.Son kullanici icin dijital urunler:Platformlar arasi dijital eglence gecisi, PC'ler, el bilgisayarlari, dijital televizyonlar.

4.Yeni pazar ihtiyaclari:Yukselen tuketici taleplerini karsilayacak, hepsi bir arada cihazlar.

bence bu olaylar ile AMD ve ATI rakipleri karsisinda bir kat daha güclendi. ayrica ASUS ve Gigabyte da MSI ve Leadtek gibi firmalara karsi daha saglam hale gelebilir.

Son Düzenleme: egemengiga ~ 21 Eylül 2006 14:41
ufuks
21-09-2006, 14:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Desene cok saglam ürünler tüketiciyi bekliyor.Ben gigabyte-asustek birleşmesinini tüketiciyi kaliteli ürün-yuksek fiyat olarak dönecegini düşünüyorum.Ne de olsa büyük rekabet ortadan kalktı.Simdi Msı,Abit,Epox,Sapphire vs Gigabyte şeklinde bir rekabet görmemiz mümkün.

Recep Baltaş
21-09-2006, 14:54   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Arkadaşlar hevesini kırmayayım ama bu konular bayatladı bile..Şahin Ekşioğlu zaten bunları Blog'unda yazmıştı..Biraz takip yeterli..

tolga2207
21-09-2006, 14:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Gigabyte ile Asus un birleşmesi çok iyi oldu. İkisi de çok kaliteli ürünler veren firmalar. Olmaz ya, yine de aklıma takıldı. Ati ile Amd birleşmesinin intel kullanıcılarına bir eksisi olur mu?

egemengiga
21-09-2006, 15:07   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

konu bayatlamis olabilir zaten 2-3 aydir siteyi ziyaret edemedim. cunku cok yogundum. konu forumda yoktu. bir cok kisi dogrudan www.chip.com.tr/forum yazip foruma giriyor. herkes blog lara bakmayabilir. sonucta konu forumda noksandi, sanirim.