Girdiğim siteleri nasıl görüyor?

zetabyte
18-03-2014, 11:47   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

Merhabalar. Geçenlerde, güvenliği tartışılır bir anonim sohbet sitesinde birisi bana yazdı ve abonesi olduğum internet paketini de, IP numaramı da, nereden bağlandığımı da bildi. "Loglarımın gözüktüğünü" yazdı. Sanki bir ağ yöneticisiymiş gibi.

Bilgisayarımda bir keylogger ya da truva atı var mı diye 2 farklı antivirüsle ve 1 tane adware temizleyici ile taradım, temiz gözüktü. Zaten olsalardı dosyalarımda bir değişiklik olurdu, e-posta ve internet bankacılığı şifrelerim de çalınırdı, diye düşündüm.

Bu anonim arkadaş bunu nasıl yapabildi, bir fikri olan var mı? Alabileceğim önlemler nelerdir?

0nurKavak
18-03-2014, 17:14   |  #2  
0nurKavak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
164 mesaj

Kayıt olduğunuz sitenin kayıt sözleşmesini detaylı bir okuyun. Emin olun şu yazdıklarımdan  tutun da internetteki yaptığımız her bir eylemlerimiz kayıt olarak tutulmaktadır. Bunun çaresi en iyi virüs programını kullanmak(Bitdefender), The Pirate Bay korsanlarının çıkardıkları Moziila tabanlı Pirate Browser ve vpn kullanmak belki biraz saklanmanıza yardımcı olabilir.

bosluk
18-03-2014, 21:26   |  #3  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Sorunun yanıtı soruda gizli aslında : "güvenliği tartışılır bir anonim sohbet sitesinde"

Zaten kullanıcılar virüsleniyor ya da hackleniyorsa sorun %99 virüs yazılımı kullanıp kullanmamalarından değil tamamen kendilerinden kaynaklanıyor...

Son Düzenleme: bosluk ~ 18 Mart 2014 21:27
Tolstoy
20-03-2014, 15:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Güvenilirliğinin tartışılır olduğunu yazmışsınız ? Bu tür yerlere girmeyin.

Bahsettiğiniz kişi orada yetkili olabilir. Olmasa dahi içeriden bir bilgi almıştır. Esasında hukuki bir sorundur bu. Batı medeniyetinde bunun gereği yapılır. Bizde ise mümkün değildir.