Gizli Klasörler

sihirbaz300
13-03-2007, 16:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Windows xp de gizli dosya ve klasörleri göster diyorum ama pencereyi kapatınca tekrar gizli dosyaları göstermiyor bu işlemi klasör seçeneklerinden yapıyorum başka bir yolunu bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

enqin05
13-03-2007, 17:57   |  #2  
Taze Üye
9 mesaj

ya kardeş aynı sorun bende de var ya aynı şekilde yapıorum bendede göstermior yardımcı olursanız çok sevinirim sadece adres çubuğuna klasörün adını yazıp klasöre girebiliorum

erkanc
13-03-2007, 18:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

herhangi bir klasörü açın araçlar menüsünde klasör seçenekleri görünüm sekmesinden gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretleyin tamam diyin çıkın

enqin05
13-03-2007, 23:03   |  #4  
Taze Üye
9 mesaj

onun aynısı bende yaptım ama bi işe yaramıo ki

Dj-AsAbi
29-03-2007, 18:30   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

kardeşler aynısı bana da oluyor format attım düzelmedi.
harddiski sıfırladım oLdu ama 1 gün olmadan qeri eski haline
döndü. Bilen varsa lütfen yardımcı olsun . . :(

ibestspeed
12-04-2007, 14:20   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj
sihirbaz300
Windows xp de gizli dosya ve klasörleri göster diyorum ama pencereyi kapatınca tekrar gizli dosyaları göstermiyor bu işlemi klasör seçeneklerinden yapıyorum başka bir yolunu bilen varsa yardımcı olabilir mi ?
Borga-x
12-04-2007, 14:23   |  #7  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Virus taraması yapın. Kaspersky ve Ad aware programlarıyla tarayın. Büyük ihitmal sisteminizde virus var kolay gelsin hadi.

enqin05
12-04-2007, 16:56   |  #8  
Taze Üye
9 mesaj

kardeş bende ad-aware var tarattım ama bişi bulamadı kespersky ile taratsam bulurmu

Borga-x
12-04-2007, 17:03   |  #9  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

denemeden bir sey dıyemezsın.

enqin05
12-04-2007, 17:05   |  #10  
Taze Üye
9 mesaj

bi deneyek o zmn

efsane18
12-04-2007, 22:41   |  #11  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

ARKADAŞLAR GİZLİ DOSYALARI NASIL HANGİ KLASÖRLERDEN ACTIGINIZ.YADA BİLGİSAYARI BİRGÜN ÖNCESİNE VEYA BİR HAFA GİYE DÖN OLARAK AYARLAMIŞ OLBİLİRSİNİZ TAMAMAMI CEVAP YAZIN ONA GÖRE YARDIMCI OLALIM.

bigvillager
12-04-2007, 23:33   |  #12  
Üye
58 mesaj

bence virüs girmiştir avast home edition u  indirin (free) işlhh sorunu çözer kolay gesssin

enqin05
13-04-2007, 16:12   |  #13  
Taze Üye
9 mesaj

ben windows gezgininden araçlar sekmesinden yaptım olmadı denetim masasındanda denedim yine olmadı bi hafta geriye gön falanda demedim yani ben öle zannediorum=)

CİCCE
14-04-2007, 00:15   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

ABİCİM BİLGİSAYARINDA VİRÜS VAR

Dj-AsAbi
22-04-2007, 18:26   |  #15  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşLar ben nasıl yaptığımı anlatayım sizlere yukar ad olmuyor demiştim de aslında 2. yaptığımda oldu. şimdi
pc deki harddiski sıfırlayın . eğer formattan sonra qene göstermiyosa qene format atın daha sonra iyi bir anti vür yükleyin örn ( kaspersky 6.0 ) ondan sonra korkmayın :)

sdrzm
22-04-2007, 23:33   |  #16  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Beyler formata gerek da çok gerek yok aslında. Kasperi olan kasperle nod32 si olan onla taratsın. O virüsü saklandığı yerden çıkarır bunlar

ykp86
22-03-2008, 09:31   |  #17  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar aynı sorun bendede vardı az önce çözüm yolunu buldum ve sizlerle paylaşmak istedim linkte anlatılanları yapmanız yeterli 5 dk bile almıyor sorunun çözülmesi hadi kolay gele selametle [url][/url]http://www.pcnet.com.tr/forum/windows-xp/172861-gizli-klasorleri-goremiyorum-2.html#post1109373

ykp86
17-06-2008, 15:21   |  #18  
Taze Üye
3 mesaj

Gizli Dosyaları Gösteremiyorsanız Çözümü Burada ...!!!
Konuya başlığa deyinerek girmek istiyorum. Başlığı gören üyelerimiz yada ziyaretçilerimiz gizli dosyaları göstermenin neresi zorki diyebilir ama burada durum biraz daha farklı. Bir önceki yazımda olduğu gibi bu yazımda da zararlı bir dosyanın temizlenmesini anlatacağım.
Amvo.exe
Amvo.exe dosyası nedir nasıl bir şeydir diye merak edenlere kısaca özet geçeyim. Amvo.exe, bilgisayarda system32 klasörünün altına yerleşen ve içinde gizli dosya olma özelliğini barındıran zararlı bir dosyadır. Ayrıca msconfig' den bakıldığında açılışa kendini eklediğinide görebilirsiniz.Bu zararlı exe' nin yanında amvo1.dll ve amvo0.dll dosyalarıda beraberinde gelir ve o dosyalarda aynı özelliğe yani gizli dosya olma özelliğine sahiptir. Bu dosya bilgisayarımıza nasıl bulaşır ve bulaştığında ne olur, neye etki eder? Hemen cevabını vereyim, bu dosya bilgisayarınıza "Flash Bellekleriniz sayesinde bulaşır. Sistemde yavaşlamaya ve en büyük etkisi olan gizli dosyaların görüntülenememesine neden olur. Yani siz gizli dosyaları göster seçeniğini seçseniz bile sistem gizli dosyalarınızı göstermez.
Amvo.exe Dosyası Nasıl Silinir
Msconfig' den başlangıç sekmesine gelip amvo.exe dosyasının çentiğini kaldırabilirsiniz, hatta msdos komut istemini kullanarak attrib komutu sayesinde dosyalar komut istemi ekranında görüntülenir ve silebilirsiniz ama sorun yinede çözülmez. Bu sefer regedite girip oradan da amvo.exe isimli değerleri ve anahtarları temizlemeniz gerekecek fakat bu da çözüm olmayacak. Uzun aramalarım sonucu VB Script olarak hazırlanmış bir dosya elime geçti. Bende bu VB Scripti amvo.exe' nin bulaşmış olduğu sistemde çalıştırdım. Sonuç gayet başarılı oldu. VB Script' i bilgisayarınızda çalıştıracağınız zaman flash belleğinizide bilgisayara bağlamanızı tavsiye ederim. Bu ufak ama yararı büyük olan dosya sistem içersinde taramasını gerçekleştiriyor temizlediği her dosyayı size bir mesaj olarak bildiriyor. Son olarak amvo.exe dosyasını temizlediğinde size tekrar bir uyarı mesajı veriyor. Bu mesajıda aldıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız ve gizli dosyaları açmayı deneyiniz. Eğer açamazsanız aynı işlemi tekrar deneyiniz. Sonuç kesinlikle olumlu olacaktır.
Ayrıca bilgisayarınızda bu işlemi yaptıktan sonra dracula isimli programıda çalıştırınız ki autorun.inf dosyasını da silsin. Eğer draculayı çalıştırmazsanız sorun kısa zaman içerisinde tekrar edebilir.
Not : Bu dosya benim tarafımdan yine bir çok bilgisayarda denendi ve olumlu sonuçlar alındı.

VB Script Dosyasını İndirmek İçin : YourFileHost.com - Free hosting for ALL your files S2
Dracula Virüs Temizleyici İçin : Dracula Virüs Temizleyici Download - Gezginler hadi selametle kolay gelsin

asi.akin
17-06-2008, 23:19   |  #19  
Üye
54 mesaj

Başlat>Denetim Masası>Klasör Seçenekleri>Görünüm>Gizli Dosya ve Klasörler>Gizli Dosya ve Klasörleri Göster Seçeneğini işaretle ve Tamam diyerek çık.

SaGoPa KaJMeR.
17-06-2008, 23:55   |  #20  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
bigvillager
bence virüs girmiştir avast home edition u  indirin (free) işlhh sorunu çözer kolay
Avast home edition  Hic bi Sorunu Cözmez Sorunun Başlangıcıdır. Nedenmi avast home edition Kullanırken 15-16 Virüs Yedim. Avg Free Kurdum Tarattım Bi Baktım Trojan,spware,Virüs  Ne ararsan Var Sistemde :)

samsamsa
18-06-2008, 00:07   |  #21  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

CVP GELİYOO .. benimde başıma geldi bir süre önce .. taşınabilir hard disklerden bulaşan bir vürüstür .. autorun.inf diye bişi .. pc kapanıp açıldıgı zaman amvo.exe diye virüs oluyor .. ve iş işten geçmiş oluyor c d yerel disklere girilmez ve girmek istediğinde birlikte aç komutu gelir..bu virüs için ComboFix adlı programı kullanarak silebilirsiniz...GİZLİ DOSYALARI AÇMAK İÇİN BAŞLAT>ÇALIŞTIR>cmd YAZARAK KOMUT DOSYASINA C YADA D DEKİ GİZLİ DOSYANIN açmak için attrib -a -r -s -h yapıp dosya ismi ve uzantısıyla birlikte yazarak enter ve görünür olacaktır o dosya.

yakup7
18-06-2008, 14:35   |  #22  
Üye
51 mesaj

http://mavikarpuz.com/kill_amvo_virus_usb_en.vbs

kesin çözüm tıkla indir tek bir tıklama ile sorun tamam.

gergr
21-06-2008, 01:28   |  #23  
Yeni Üye
29 mesaj

Arkadaşlar o bede de oldu wirus war o yüzden yapıyo . klasörün içine setup.exe diye bişey koyuyor gizli dosyalar görünmüyor.
C ye format attım ardından d ye hiç girmeden başlat ara kısmına setup.exe we autorun.inf yazın bu ikisinin oduğu tüm dosyaları slin D hddsinden tabi wirüs olanları zaten küçük bi yer kaplıyo boyuta göre aratıp bulursunuz. Sonra düzeldi benim bilgisayar.

barmen_22_93
08-08-2008, 03:19   |  #24  
Taze Üye
14 mesaj

bu sorun nasıl çözülür bilmem ama dosyaları kurtara bilirsin
ilk önce başlattan ara ya tıklayın ne arayacağınızı seçin sonra gelişmiş aramayı seçin ondan sonra  ileri düzey seçeneklerini tıklayın sonra seceneklerde gizli klasörlerde ara vardır onu işaretleyin ve arama yapın....

fahrisuna
08-08-2008, 16:08   |  #25  
Üye
87 mesaj

bence bilgilerini yedekle sonra tak cd'yi c yi  sil ntfs olarak yükle ama çabuk değil normal olarak sonra tekrar dene bakalım büyük ihtimal çözülür sorun