Gizli Windows 7 özellikleri su yüzüne çıktı

CHIP Online
17-11-2008, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bir programcı, geliştirdiği araç sayesinde Windows 7'nin gizli özelliklerini su yüzüne çıkardı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Gizl ... une-cikti_9607.html

Bir programcı, Windows 7'nin alpha sürümünü kullanan kullanıcılarından saklanan henüz tamamlanmamış bazı gizli özellikleri su yüzüne çıkardı.

Virginia merkezli bir güvenlik yazılımı şirketinde çalışan Rafael Rivera, geçtiğimiz günlerde içlerinde explorer.exe ve shell32.dll dosyalarının da bulunduğu Windows 7'deki 9 adet sistem dosyasını güncelleyen Blue Badge ismini verdiği bir araç yayınladı. Söz konusu araç, Windows 7 alpha kullanıcılarından gizli tutulan bazı özelliklerin önündeki engeli kaldırıyor.

Örneğin, Rivera'nın geliştirdiği araç sayesinde kullanıcılar, Microsoft'un Ekim ayında gerçekleşen PDC'de üzerinde ısrarla durduğu Windows 7'nin yeni görev çubuğuna da erişebiliyor.

Öncelikle Windows 7'nin 32-bit sürümü için geliştirilen Blue Badget isimli aracın 64-bit sürümü de yayınlanmış durumda...

Not: Bu küçük uygulamanın Microsoft ile bir ilgisinin olmadığını ve Microsoft dışından bir programcı tarafından hazırlandığını unutmamakta yarar var. Denemek isteyenler, alacakları riskleri de baştan kabul etmiş oluyor...

Tüm konu: Gizli Windows 7 özellikleri su yüzüne çıktı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Microsoft, Windows 7'nin bazı özelliklerini neden kilitlemiş olabilir?

SAİNT
17-11-2008, 14:14   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

microsoft herzaman gizli kapaklı işler çevirdiğine inandım sakladığı şey ya yazılımın açıkları ya 7 başlamadan bitirecek bi eksik yada kendilerinin bile beğenmedikleri sorun olabilir  bi şekilde egale edip saklamaya çalışıyorlar.

Fattur
17-11-2008, 16:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

tam olarak çalışmadağındandır...
veya bug yapıyor olabilir.

Hiper£l£v£nKids
17-11-2008, 19:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj
Fattur
tam olarak çalışmadağındandır...
veya bug yapıyor olabilir.
Bencede bug gizlemesidir.

Kapalı Hesap (91855)
17-11-2008, 21:19   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

ben bu konuda yardım istemiştim ve bir türlü bulamadım yanıtını
sonra be de blue badge'i denedim ve sistem dosyalarını etkilediğinden sistem çöktü.

siz siz olun windows 7 kurarsanız sakın bunu indirmeyin
paint'e bile erişimi engelliyordu
bi ara sadece administrator kullanıcı hesabı ile kullanabiliyordum bilgisayarı

720p
17-11-2008, 22:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
480 mesaj

vistadan sonra tüm işletim sistemleri 64 bit olacaktı hani neden win7 32 bit?

frozen
18-11-2008, 00:05   |  #7  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Bence bunun duyurulması akıllıca bir pazarlama tekniği. Microsoft un kapalı kutusu bu kadar kolay açılamaz bence. Sınırlı bir versiyonu yayınlamak var iken, neden içine tüm (ki tüm olduğunu zannetmiyorum) özellikleri gizlesin ki? Bana göre, Microsoft bunu birisi aracılığı ile açığa çıkarttı. Zaten yorumlara bakacak olursanız bu konuda hayli başarılılar. Her Win7 başlığının altında, XPden iyi, süper, güzel,hızlı v.s yorumlar. Kim denedi ki? Güzel strateji.