GM 9 Pro İncelemem

OsmanM
12-05-2019, 17:49   |  #1  
OsmanM avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selamlar.

1,5 ay önce aldığım general mobile 9 pro hakkında birkaç kelam istiyorum. Almak isteyenler için belki bir uyarı ateşi olur. Telefonu öneriyle aldım. Epey bir araştırma yaptım ama genel olarak benzer özellikte pek çok telefon bulunuyor. Ancak gm9pro'nun fiyatı diğerlerinin çok altında. ana etken fiyatı oldu almam için. Sonra tabi özellikleri de cezbediyor insanı. 20'den fazla oyun yükledim canavar gibi çalışıyor telefon. Önceki telefonum iphone 6 idi. şimdi sınıf atlamış gibi hissediyorum. 2,2 ghz hız beni uzaya çıkardı resmen. 64 gb belleği de hakeza öyle. Bırakmış olsam da oynamayı sırf denemek için pubg bile indirdim hd ayarlarına kadar yaptım donmadan açıldı. Kamerasıyla dün sahilde çekim yaptım. Gayet iyi sonuçlar verdi. En önemli şey de bataryası bence. 2 gün ortalama oyun oynamayla gidiyor. Henüz oyunu kesmiş değilim telefonda ama herhalde 3-4 günü rahat görür standart kullanmayla. Full oyunla da 1 günü rahat devirir de 1,5 gün olur mu işte orasını da denemek lazım. Açıkçası beğendim. Üst segment olmasa da aldığı paranın hakkını veren bir telefon olmuş. Belki almak isteyenlere karşı bilgilendirici olmuştur. Sorusu olan yazabilir. teşekkürler.

Hasan Aydoğdu
14-05-2019, 10:54   |  #2  
Hasan Aydoğdu avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Selamlar güzel bir inceleme olmuş bir kaç şey de ben eklemek istedim. Özellikle kamerasına değinmek istiyorum. 4k çekimi çok güzel ve 4k biçiminde aktarım yapabiliyor. Eis özelliği de bence değinilmesi gereken bir konu çünkü video çekimlerinde en kötü unsur sarsıntı ve titreme sorunsalı. Eis'le bunun üstesinden rahatlıkla gelmişler çok büyük sarsıntı olmadığı halde güzel bir çekim deneyimi sunuyor. Bir çok ağır çekim modu olan telefonda ağır çekim kısmını ayarlayamıyorsun ki gm 9 pro'da buna da imkan veriyor ki aynı şekilde hızlı çekim modu da öyle. Batarya konusuna gelince oyunla 7 saati deviriyor ki zaten 7 saat'e gün bitiyor diyebiliriz. Son olarak da sade arayüz olması işlemciyi oldukça rahatlatıyor ki android one programına dahil. Google işbirliği ile hem 9 pro hemde yeni çıkacak telefonlar için güzel adımlar olacaktır diye düşünüyorum.

Turhost