GM AdroidOne, tel hafızası tüm dos. bilg. görememk

mutluadali
23-04-2016, 15:32   |  #1  
mutluadali avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

android 6.0.1 sürümü yüklü GM Android One model telefonumun Dahili Depolama biriminin 12 Gb'ının 11 GB'ı dolu olduğu bilgisayara bağlanınca görülmektedir. Ancak dahili depolama birimi içine girerek görünen dosyaları seçip boyutlarına bakıldığında sadece 2.52 GB alan kapladıkları görülmektedir. Özetle tüm dosyaları bilgisayardan görememekteyim. Örneğin daha önce telefonun hafızasına fotograf makinemden çektiğim fotoğrafları bilgisayar usb bağlantısıyla Nikon klasörü adıyla DCIM/Camera/ klasörü içine atmıştım. O fotoğrafları telefonumdan fotoğraflar uygulaması ile açıp görebiliyorken yada documents uygulaması telefonumdan hertürlü görebiliyorken, daha önce attığım bu klasörü şu an bilgisayarda görememekteyim. Anladığım kadarıyla usb bağlantısı ile bilgisayarda şu an sadece telefonla çektiğim, netten indirdiğim/aldığım dosyaları sadece görebiliyorum, belkide onların da hepsini göremiyorum. Amacım telefonumdaki tüm verileri, bilgisayar usb bağlantısı ile bilgisayarda görüp yedekleyebilmek. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara sesleniyorum,

Öncelikle, sorunu çözmek için yaptıklarım:
1. XP, Windows 7'de denedim.
2. Bilgisayarlarda, klasör seçeneklerini, gizli dosyaları ve işletim sistemi ile ilgili dosyaları gösterecek şekilde de ayarladım.
3. bunları, microsoftun sitesinden mtp12 uygulamasını kurarakta yaptım,
4. yine telefonda geliştirici seçeneklerini açarak, usb hata ayıklama modunu açarak ta denedim.
5. ADB Driver Installer (Universal) ve APK Installer for PC (Featured) dosyalarını kurarakta denedim.
sonuç itibariyle netten bulduğum bazı açıklamaları uygulayarakta bir çözüm üretemedim.

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

Sistem Bilgilerim