GMail artık PDF desteği de sunuyor

CHIP Online
15-12-2008, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

GMail'in yetenekleri her geçen gün artmaya devam ediyor. İşte Google'ın bizlere sunduğu son hediyesi

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/GMai ... -sunuyor_10031.html

Dünyanın en yaygın kullanılan dosya formatlarından biri olan PDF'leri görüntüleyebilmeniz için, Adobe Reader yazılımının sisteminize kurulu olması gerekiyor. Ancak bu kural Gmail ile değişeceğe benziyor.

Örneğin posta kutunuza bir adet PDF formatında dosya eki içeren bir e-posta gelmiş olduğunu varsayalım. Bu PDF dosyasını açabilmeniz için önce sisteminize indirmeniz, ardından ilgili araçla açmanız gerekiyor.

Oysa Gmail sayesinde artık PDF dosyalarını sisteminize indirmeden sadece "Görüntüle"ye tıklayarak web tarayıcınızdan izleyebileceksiniz. E-postanızı açtıktan sonra ekteki dosyayı ister "İndirin", isterseniz "View" yani "Görüntüle"ye tıklayarak web tarayıcınız ile görüntüleyin; seçim tamamen size kalmış.

Ancak Gmail'de yer alan bu fonksiyonun Firefox'ta problem yaratabildiğini ve daha çok Chrome'da sorunsuz bir şekilde çalışabildiğini de eklemek gerekiyor.

Tüm konu: GMail artık PDF desteği de sunuyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Gmail'deki bu fonksiyonu kullandınız mı?

bwhiteb
15-12-2008, 14:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

gmail yapmış oldugu çalışmalardan dolayı kutluyorum.çoğu alanda ilk olmaya devam ediyor Beğendim

beepha
15-12-2008, 15:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
156 mesaj

Gmail eklediği yeni özelliklerle dikkat çekiyor ancak mail okurken sağ tarafta yer alan "göz bozucu" Google reklamları, Basic HTML modunda yazıları renklendirmeye izin vermemesi ve hala Beta olması beni uzaklaştırıyor

Fattur
15-12-2008, 17:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

hayır...

Hiper£l£v£nKids
15-12-2008, 19:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Hayret Adobe dava açmadı..